Sari la conținut

IFC Markets 05.08 - 02.09


arcond

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Care v-ati inscris, in cat timp ati fost confirmat pentru concurs?

 

Bafta

Vaz' ca te-ai descurcat , deci nu mai ai nevoie de raspuns .

Problema e ca suntem prea putini in dreptul tricolorului , asa ca ... dati sfoara in tara sa se inscrie cat mai multi si din romanica noastra , sa nu fim chiar codasi ... macar la nr. de participanti .

Apropo ... dirzule ... tu ce faci dupa ce incepi un concurs , intri in somaj sau in hibernare , ca inca nu m-am prins ?

La XTB , stai la " 49993 " sa-ti creasca barba ?

:D :D :D

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pandesc trendu' dupa colt!

Fa cat mai multe flotari , sa poti sa-l " tintesti " bine ! :D

Oricum ... cam putini participanti in dreptul tricolorului .

Dati sfoara in tara sa fim cat mai multi , sa ne " vedem " mai bine in lume , macar aici unde totul e gratis iar adrenalina curge in valuri .

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

M-am inscris si eu. Suntem 12. Dar slabe sanse sa castigi cu atatia participanti (1300). In 5 zile primul si-a marit contul de 10 ori. Oare cum face? Ce risc isi asuma? Eu risc la concursuri cam 20% din cont daca nu pun SL si tot nu mi-am dublat inca contul. Cred ca a mers zilele astea pe aprecierea dolarului. Si eu am incercat insa am inchis pozitiile prea repede de teama unei intoarceri. Voi ce strategii aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca daca ti-am zice ar trebui sa te ucidem de aceea este tacere. Lasand gluma la o parte, cred ca cei din locurile fruntase merg pe o pereche sau doua si pun tone de ordere stop in directia trendului, astfel ca pe miscarile puternice le agata pe toate si continuarea ai vazut-o...

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai strategia ta oricum o stiu: pui mai multe ordine pe perechi diferite mizand pe cresterea sau scaderea unei valute (EUR, USD, GBP sau JPY), pui SL-uri dupa care la cele care merg in directia ta muti SL-ul spre castig pana odata il loveste. Si eu mai traduiesc cateodata asa, dar recunosc nu am atata rabdare cat tine. Ma impusti?

In alta ordine de idei, referitor la punerea acelor tone de pending ordere am incercat si eu dar mi le ia dupa care instantaneu se duce piata spre SL. Eu castig numai daca stau langa computer ca altfel daca pun un TP se duce piata pana la un pip distanta de el dupa care se intoarce. Recunosc, nici nu prea am noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nimerit-o din pacate sau din fericire, arunca si tu o privire pe statementul de pe bulbrokers poate te lamuresti.

Am iesit putin din top 500 pe concursul asta de pe ifc insa revin RELOADED, muahahaha.

 

Ai scapat de data asta.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Va spune ceva aceasta ierarhie ?

 

Nr Name......... Country....... Account.. Equity

1 Salah Houli... Algeria demo141345 256516.28

2 Rana Shak... Iran demo140402 245998.75

3 Omid Geys... Iran demo141327 245931.57

4 Dongou Xia... China demo136628 203283.50

5 Iman Pourb... Iran demo135953 190387.65

6 Ngoc Son T... Vietnam demo135719 186845.88

7 Eakarin Po... Thailand demo142514 175888.11

8 Manh Hung... Vietnam demo137555 140858.21

9 Rafkhat Mul... Russia demo135872 128807.71

10 Ednei Jorge.. Brasil demo137058 127456.15

 

Cam lipsesc europenii din top !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.