Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Deltastock

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#51 iulik

iulik

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 343 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent armada
  • Strategie/tehnica folosita ufo

Posted 30 July 2013 - 03:01 PM

"fiindca daca ti se strica internetul" stai in cuib de barza cu diginetul infipt?!? de cate ori iti pica tie netul intr-un an? lucrezi cu 50loturi?

eu nu am avut probleme cu deltastock. la 50$ cat faceam eu "trade" acum 3-4 ani eram multumit. 

v-au tampit aia cu reclama ca sunteti cetateni europeni si aveti drepturi... :48:

• 0

#52 Proximus

Proximus

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 320 posts
  • Interests:Money

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Deltastock, IBFX
  • Strategie/tehnica folosita Oracol

Posted 30 July 2013 - 03:23 PM

"fiindca daca ti se strica internetul" stai in cuib de barza cu diginetul infipt?!? de cate ori iti pica tie netul intr-un an? lucrezi cu 50loturi?

eu nu am avut probleme cu deltastock. la 50$ cat faceam eu "trade" acum 3-4 ani eram multumit. 

v-au tampit aia cu reclama ca sunteti cetateni europeni si aveti drepturi... :48:

Ma rog poate ca am exagerat putin dar chiar ca e evervant.De ce sa astept sa-mi dea margin call,sau sa nu-mi pot lua profitul tintat daca e cazul, si de ce nu-mi pot seta SL si TP inainte sa intru in tranzactie? Si cea mai enervanta chestie este ca pe videourile lor pe care le au pe youtube se poate seta SL si TP intainte de a intra in  tranzactie, si nu inteleg mie de ce nu se poate?

Edited by Proximus, 30 July 2013 - 03:24 PM.

• 0

It's all about bucks, kid. The rest is conversation... :money:

#53 theSeer

theSeer

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 122 posts
  • Interests:Broker certificat CCIR din 1996
  • Broker curent Oanda
  • Strategie/tehnica folosita Modelarea matematica

Posted 30 July 2013 - 03:41 PM

Am o problema la Deltastock Metatrader.Cand vreau sa pun o ordine de tip market order, nu ma lasa sa editez TAKE PROFIT si STOP LOSS-urile.Le pot modifica dupa ce am pus ordinul dar nu inainte,ceea ce ma enerveaza,fiindca daca ti se strica internetul dupa ce pui ordinea si nu mai poti pune un stop loss,pierzi ...

Cu pending order e ok,dar fiindca sunt scalper nu prea il folosesc.Am vazut pe videourile de pe siteurile lor ca ar trebui sa fie activat TP si SL si cand pun ordinea dar din nustiu ce motiv este gri si nu se poate edita.Nu stiu daca e problema cu calculatorul sau nu am instalat bine metatraderul dar nu am mai patit asa ceva.Daca aveti vreo solutie va rog sa ma ajutati,mersi! :D

Nici la Oanda NU se poate seta SL si TP in momentul deschiderii pozitiei.

Solutia este utilizarea scripturilor urmatoare (trimite si modifica ordinul punandu-i SL si TP imediat dupa deschiderea pozitiei, asa cum recomanda Oanda a se proceda) :

Attached Files

• 1

#54 Proximus

Proximus

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 320 posts
  • Interests:Money

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Deltastock, IBFX
  • Strategie/tehnica folosita Oracol

Posted 01 August 2013 - 03:34 PM

Mai am o intrebare @Deltastock, cat de des este slippage-ul la ei pe cont real ,si cat de mare e in general ?

• 0

It's all about bucks, kid. The rest is conversation... :money:

#55 iulik

iulik

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 343 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent armada
  • Strategie/tehnica folosita ufo

Posted 01 August 2013 - 03:50 PM

posibil sa ai slip la mare agitatie. in rest trebuie sa fie normal.

tranzactionezi stiri? vinerea la ora 23? duminica 23.54?

folosesti 30 de loturi? din 100 de tranzactii o sa ai 5 care le-ai nimerit cu 2-3 pips spread in loc de 1. asta e, ne cramponam de 1 pip?

si eu caut ecn dar la 2 tranzactii pe zi chiar nu conteaza 1 pip.

daca esti profitabil esti cu 2 pipsi in sus sau 2 in minus, ca doar nu faci 2 toata ziua?

Edited by iulik2k1, 01 August 2013 - 04:28 PM.

• 1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.