Sari la conținut

Deltastock


Luca

Postări Recomandate

"fiindca daca ti se strica internetul" stai in cuib de barza cu diginetul infipt?!? de cate ori iti pica tie netul intr-un an? lucrezi cu 50loturi?

eu nu am avut probleme cu deltastock. la 50$ cat faceam eu "trade" acum 3-4 ani eram multumit. 

v-au tampit aia cu reclama ca sunteti cetateni europeni si aveti drepturi... :48:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"fiindca daca ti se strica internetul" stai in cuib de barza cu diginetul infipt?!? de cate ori iti pica tie netul intr-un an? lucrezi cu 50loturi?

eu nu am avut probleme cu deltastock. la 50$ cat faceam eu "trade" acum 3-4 ani eram multumit. 

v-au tampit aia cu reclama ca sunteti cetateni europeni si aveti drepturi... :48:

Ma rog poate ca am exagerat putin dar chiar ca e evervant.De ce sa astept sa-mi dea margin call,sau sa nu-mi pot lua profitul tintat daca e cazul, si de ce nu-mi pot seta SL si TP inainte sa intru in tranzactie? Si cea mai enervanta chestie este ca pe videourile lor pe care le au pe youtube se poate seta SL si TP intainte de a intra in  tranzactie, si nu inteleg mie de ce nu se poate?

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema la Deltastock Metatrader.Cand vreau sa pun o ordine de tip market order, nu ma lasa sa editez TAKE PROFIT si STOP LOSS-urile.Le pot modifica dupa ce am pus ordinul dar nu inainte,ceea ce ma enerveaza,fiindca daca ti se strica internetul dupa ce pui ordinea si nu mai poti pune un stop loss,pierzi ...

Cu pending order e ok,dar fiindca sunt scalper nu prea il folosesc.Am vazut pe videourile de pe siteurile lor ca ar trebui sa fie activat TP si SL si cand pun ordinea dar din nustiu ce motiv este gri si nu se poate edita.Nu stiu daca e problema cu calculatorul sau nu am instalat bine metatraderul dar nu am mai patit asa ceva.Daca aveti vreo solutie va rog sa ma ajutati,mersi! :D

 

Nici la Oanda NU se poate seta SL si TP in momentul deschiderii pozitiei.

Solutia este utilizarea scripturilor urmatoare (trimite si modifica ordinul punandu-i SL si TP imediat dupa deschiderea pozitiei, asa cum recomanda Oanda a se proceda) :

1. Sell (100).mq4

2. Buy (100).mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil sa ai slip la mare agitatie. in rest trebuie sa fie normal.

tranzactionezi stiri? vinerea la ora 23? duminica 23.54?

folosesti 30 de loturi? din 100 de tranzactii o sa ai 5 care le-ai nimerit cu 2-3 pips spread in loc de 1. asta e, ne cramponam de 1 pip?

si eu caut ecn dar la 2 tranzactii pe zi chiar nu conteaza 1 pip.

daca esti profitabil esti cu 2 pipsi in sus sau 2 in minus, ca doar nu faci 2 toata ziua?

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.