Sari la conținut

Analiza Integrata Pitchfork


Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Management

Aveti raportul de saptamana asta: forex[/acronym]-materiale-educative?path=/Analize%20Pitchfork%20(Dr.%20Mircea%20Dologa)/Rapoarte%20saptmanale]Forex - Materiale educative | Vamist Forex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o simpla cautare utilizand "Gann angles" (sau linii Gann, nivele Gann si alte bazaconii) o sa dati peste n linkuri... respectivii sunt asemeni babelor care ghicesc in cafea sau altele

Gann a reusit sa ofere preturi si mai ales mai ales (nu am facut o greseala cand am scris de 2 ori) TIMPUL.

 

Ceva e in neregula... cum de cei care folosesc "metoda lui Gann" dau rateuri pe linie ? Poate nu fac suficiente cerculete, liniute si bastonase ? Nu o stiu si probabil nici nu o vor sti.

 

 

Lets square smth... some 9 or 99 or ... 999?

 

 

Phd. Va`silie poreclit Square Of 9

Editat de imnotsmithx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gann a spus ca nu va da metoda sa.

A oferit reguli de bun simt, generalitati, care le gasesti aproape oriunde (carti/articole scrise de n persoane).

Daca a oferit indicii pentru redescoperirea metodei atunci cei care sustin ca au redescoperit-o, au descoperit altcev,a fiind incapabili sa gandeasca (probabil).

 

Ma indoiesc ca munca sa de 20 de ani a fost pusa la dispozitia oricarui X-ulescu (in traducere libera: mura-n gura).

 

Sunt n indivizi care profita intrun fel sau altul de numele lui, neavand nimic in comun cu metoda lui. Vanzatori de vise.

 

 

Dupa 10 zile de cautari despre metoda, rezultatul e cel din ultimul rand. Lucrurile deosebite nu se obtin intrun timp scurt. Lui Gann i-au fost necesari 20 de ani, in conditiile in care nu exista internet, computere, transport rapid, cartile si bibliotecile erau intrun numar mai mic...

 

Inchei acest post, probabil ultimul de aici, cu un citat din Biblie (atentie eu nu consider Biblia o carte religioasa !!! e o carte in care sunt prezentate multe lucruri de bun simt care ar trebui urmate)

Ask, and it shall be given you; seek, and ye shall find; knock, and the door shall be opened to you.

Editat de imnotsmithx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Salut! Nu am inca mai multe detalii (nu e o ceva ce depinde numai de mine). Oricum, daca e sa se tina, cu siguranta se va tine anul viitor. Cum aflu ceva, postez aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.