Sari la conținut

Conferinta Forex "Learn To Trade Money For More Money"


Stefan

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Salut Stefan !

 

Dupa cum am promis eu trebuia sa ma ocup de partea cu fotografiatul dar nu am recurs la acest lucru pentru ca nu era loc, cred eu.

Parerea mea despre aceasta conferinta este:

 

1) Multa vorba si nimic care sa ma ajute cu ceva

2) Nici vorba de strategie spusa de vreunul dintre participanti

 

Totul a fost pura reclama cu cuvinte pompoase si bine alese.

 

Cred ca poate sa confirme si Barbones, pt. ca m-am intalnit acolo cu el, si el fiind foarte dezamagit.

 

 

@sian - nu ai vrut sa te arati la fata

 

 

Sper sa nu deranjeze pe nimeni cuvintele mele

Imi cer scuze pt. ca nu am facut poze

 

 

Numai bine, si multumim Stefan pt. acest eveniment, ma refer la faptul ca si noi astia mai neanvatati in ale forexului ca sa spun asa au avut prilejul sa participe la o asemenea intrunire :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e! socoteala de acasa nu se potriveste cu ce din... viata reala :-? o vizita inopinanta a parintilor mei( care au vrut sa-mi faca o surpriza) m-a obligat sa raman acasa. Cum a fost la voi? cei de la fxtrading s-au distrat... vamistii?

 

@vaxx aceiasi parere a fost si din partea celorlalti nimik interesant exceptand discutiile din pauza ;) regretul cel mare este vis-a-vis de faptul ca mi-ar fi placut sa ne fi revazut. Stefan.... cand apari in tara te asteptam la o intalnire "110% Pure vamist"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii aia isi fac treaba, adica atrag clienti. Cei care au vorbit ar fi vrut sa zica mai multe dar nu prea era loc de intors. Au venit multi, dar foarte multi care nu aveau habar cu ce se mananca piata asta dar ce sa mai vorbim de tranzactionat.

 

Din toata povestea mi-a ramas treaba cu barbatul si femeia traderi.

O femeie trader, cand castiga zice - sa vedem urmatoarea tranzactite si pastreaza riscul.

Un barbat trader, cand castiga zice - CE BUN SUNT!!!! si in urmatoarea tranzactie, in 90% din cazuri, dubleaza riscul, pentru ca - EL e bun. :-?

 

 

Am deschis platforma lor ca ne-au dat 100 de parai sa ne jucam cu ei si am dat un buy. Nimic. Am mai dat un buy. Apare un pop up zi zice ca sa astept ca ordinul meu e in lucru sau asa ceva. Ha Ha. Dupa vreo 2 minute apare alt pop up si zice ca n-am asa de multi bani sa intru. Ma uit mai bine si vad ca trebuia sa scad riscul. La fiecare tranzatie trebuie sa unbli acolo la bani sa schimbi riscul, adica valoarea ordinului.

 

Pentru tranzactii medium term n-ar fi o problema, dar pentru mine, nu. Tintesc miscarile agresive si scurte. O miscare in plus pe platforma de 10 secunde imi scoate din tranzactie 10 15 pipsi si targetul e de 25 sau 30.

SMA ul nu are optiuni asa ca nu sti daca e SMA, EMA sau LMA. ;)

 

Deci, n-am ce sa zic nici de bine nici de rau. Oamenii fac ce trebuie dar nu sunt pentru mine.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil totul a fost pur marketing si nimic mai mult, de asta v-au lasat sa plasati un ordin, sa impresioneze pe cei novici intr-ale forexului, cu atat mai mult cu cat in Romania nu se cunoaste prea mare lucru despre acest gen de afaceri. OZN, ce mai.

 

Bafta

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.