Sari la conținut

Intraday trading bazat pe tipare de candele


Postări Recomandate

sunt de acord in privinta asta, cu tf mai mari, si intrari pe cele mai mici, de fapt asa si fac :). De cateva ori pe zi ma uit pe ft mari, sa vad care e trendu major(de obicei pe h4), iar intrarile le fac pe 10 min, dupa o "analiza" clara a pietei. Nah acuma mcar nu o sa ma bazez pe candlesticks patterns knd o sa intru pe 10 min, k am inteles k nu is prea folositoare, si ne dau semnale gresite de ff multe ori.

Hai k am mai invatat ceva azi, ms pt raspunsuri...

Bafta la pipsi tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord in privinta asta, cu tf mai mari, si intrari pe cele mai mici, de fapt asa si fac :). De cateva ori pe zi ma uit pe ft mari, sa vad care e trendu major(de obicei pe h4), iar intrarile le fac pe 10 min, dupa o "analiza" clara a pietei. Nah acuma mcar nu o sa ma bazez pe candlesticks patterns knd o sa intru pe 10 min, k am inteles k nu is prea folositoare, si ne dau semnale gresite de ff multe ori.

Hai k am mai invatat ceva azi, ms pt raspunsuri...

Bafta la pipsi tuturor!!!

 

Depinde de zona unde se formeaza acele patternuri, chiar si pe 15 minute sau 5 minute de ce nu,in zona de rezistenta sau suport, stii si tu, doar...E price action pur.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Eu unul nu stiu, ce inseamna tehnica lui Nison ?

Bine paternurile pe candele zic eu ca le stiu.

 

Multumesc

 

Pai spui ca ai citit despre paternurile de candele si nu stii ce reprezinta zona aceea? Eu zic sa mai citesti inca odata totul despre candele. Sunt chestii de abecedar in materie de candele.

 

In alta ordine de idei la Materiale educative este un curs video a lui Steve Nison de 6h in care prezinta cam tot ce se poate despre candele. Eu si flames am tot spus despre cursul asta dar se pare ca in zadar.

 

Mai bine inchei postul aici ca ma ia valul. O fi de vina si oboseala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ok. Oltciter, inteleg cea ce simti. Eu stiu decat paternurile pe candele care le am intrun tabel schitate. Altceva nu stiu, asa este ai dreptate cu vizionarea clipului lui Nison dar eu sunt bata la engleza si nu stiu cat o sa inteleg din el. De altfel mi sa mai spus ca pun intrebari enervante nu numai in domeniul forex ci si in viata de zi cu zi, este un defect de al meu. O sa incerc sa fiu cat mai calculat.

 

Multumesc,

O seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.