Sari la conținut

Tara pe care ne-o meritam! Adevarat sau fals!


oltciter

Postări Recomandate

Certiudine: 29 ianuarie 2010 aproximativ ora 17:45. Revenind din depozitul farmaciei unde lucreaza, sotia mea surprinde un individ sustragand bani din casa de marcat. Incerca sa-l opreasca si este agresata! O femeie de pe strada vede ce se intampla si suna la 112. Individul dispare cu o parte din incasarile zilei.

Certitudine: organele de politie apar. La conducerea anchetei un domn comisar foarte deranjat ca a fost adus de acasa dupa ce isi terminase programul de lucru la ora 16:00.

Certitudine: victima este tratata de catre politie ca un infractor.Victima a fost vinovata ca a fost talharita.Politia considera incidentul minor deoarece nu s-a lasat cu traume fizice evidente sau , de ce nu, cu victime.

Certitudine: umilinta , nervi si o noapte de nesomn ca urmare a socului nervos ale carui efecte au aparut dupa cateva ore.

 

Tara pe care o meritam? Adevarat sau fals!

 

 

 

Va iubesc Romani!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Certiudine: 29 ianuarie 2010 aproximativ ora 17:45. Revenind din depozitul farmaciei unde lucreaza, sotia mea surprinde un individ sustragand bani din casa de marcat. Incerca sa-l opreasca si este agresata! O femeie de pe strada vede ce se intampla si suna la 112. Individul dispare cu o parte din incasarile zilei.

Certitudine: organele de politie apar. La conducerea anchetei un domn comisar foarte deranjat ca a fost adus de acasa dupa ce isi terminase programul de lucru la ora 16:00.

Certitudine: victima este tratata de catre politie ca un infractor.Victima a fost vinovata ca a fost talharita.Politia considera incidentul minor deoarece nu s-a lasat cu traume fizice evidente sau , de ce nu, cu victime.

Certitudine: umilinta , nervi si o noapte de nesomn ca urmare a socului nervos ale carui efecte au aparut dupa cateva ore.

 

Tara pe care o meritam? Adevarat sau fals!

 

 

 

Va iubesc Romani!

 

 

 

noi romanii d.p.d.v. al mentalitatii am evoluat foarte mult in medieval, poate reusim sa trecem macar in iluminism asa mai avem o sansa!!!! l am luat de la statusul meu (din profil)!!!

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...

Tara pe care o meritam? Adevarat sau fals!

 

Va iubesc Romani!

 

Recent in Moldova

si

 

in moldova criminalii fac legea.

 

 

 

am editat peste postul tau scuze. falems. miii de scuze. am vrut sa editez cu citat si am luat aiurea. sper sa fiu iertat!

@Viadutz -si in Romania legea o face mafia politica.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Certiudine: 29 ianuarie 2010 aproximativ ora 17:45. Revenind din depozitul farmaciei unde lucreaza, sotia mea surprinde un individ sustragand bani din casa de marcat. Incerca sa-l opreasca si este agresata! O femeie de pe strada vede ce se intampla si suna la 112. Individul dispare cu o parte din incasarile zilei.

Certitudine: organele de politie apar. La conducerea anchetei un domn comisar foarte deranjat ca a fost adus de acasa dupa ce isi terminase programul de lucru la ora 16:00.

Certitudine: victima este tratata de catre politie ca un infractor.Victima a fost vinovata ca a fost talharita.Politia considera incidentul minor deoarece nu s-a lasat cu traume fizice evidente sau , de ce nu, cu victime.

Certitudine: umilinta , nervi si o noapte de nesomn ca urmare a socului nervos ale carui efecte au aparut dupa cateva ore.

 

Tara pe care o meritam? Adevarat sau fals!

 

 

 

Va iubesc Romani!

 

Pai si scuipatul atasat domnilor politisti unde e?

Aoleu!

 

Mda. :biggrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, dar cu siguranta asta nu e tara pe care o merit eu...

De vreo 3 ani obisnuiesc ca in concediu sa plec cu cortul prin Europa. De ce cu cortul? Pentru ca e mai ecologic, mai ieftin, pentru ca mai fac miscare, pentru ca in campingurile acelea in care stau intalnesc oameni deosebiti cu mult respect fata de oricine, care dupa 10 seara nu asculta manele la maxim care nu urla, pentru ca acele campinguri ofera conditii deosebite comparative cu multe alte hoteluri din Romanica etc...

Poate ca violenta a venit din vest... asa cum sustin unii... insa am vazut ca masinile circula civilizat fara sa se claxoneze, am vazut parcuri amenajate extrem de simplu, am vazut oameni asteptand civilizati la randuri care erau mai mari decat cele pe care le stiu in Romania... si un lucru care mi-a placut deosebit de mult, dimineata, cand ma indreptam cu prosopul pe umar spre toaleta, vedeam ca toti oamenii cu care faceam voluntar sau involuntar contact vizual, imi zambeau... Si ei au de platit chirii, si ei au probleme cu siguranta, insa au invatat in timp sa isi protejeze nervii

Ce gasesc acasa? Cu siguranta stiti... Cladiri si case noi, aurite, cu arhitectura cumplita care reflecta opulenta groteasca si caractere sarace. Gasesc peste tot oameni tensionati aiurea, gata sa sara la bataie oricand, imbulzeala de prisos, oameni care au ca preocupare centrala vanzarea de tzigari la colt, scuipatul de seminte si cultivatul de pechinezi. Nu mai vorbesc de legislatie si de modul in care se aplica legile...

 

Imi pare rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Imi pare rau pt. incident.

 

Partea proasta e ca astfel de "evenimente" se vor inmulti in viitor. Conditiile economice fac pe multi oameni, care pana acum traiau in zona de mici gainarii, legale sau ilegale, vor fi mai disperati.

Ati vazut ce s-a intamplat in Haiti, dupa cutremur. Asa e natura umana, ambele fatete, sublima si/sau malefica. Aici politia ar tr sa-si faca datoria, statul, in general. Partea proasta e ca si in perioada de non-criza autoritatea statului era slaba (autoritate in sensul de fermitate si nu invaziv in libertatile omului fara motiv). Acum este un test dificil pt. stat.

 

reguli conduita protectie:

imaginea exterioara chiar neglijenta, nu va demascati profesia, nu cu banii la vedere, bijuterii. deact sa mergeti la bancomat mai bine va luati un serviciu de banking online pt. ca marea majoritate a platilor sa le faceti de acasa.

daca aveti o masina straina noua vindeti-o si luati-va una veche sau cel mult Logan de vreo 3 ani.

 

Criza usoara!

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, dar cu siguranta asta nu e tara pe care o merit eu...

De vreo 3 ani obisnuiesc ca in concediu sa plec cu cortul prin Europa. De ce cu cortul? Pentru ca e mai ecologic, mai ieftin, pentru ca mai fac miscare, pentru ca in campingurile acelea in care stau intalnesc oameni deosebiti cu mult respect fata de oricine, care dupa 10 seara nu asculta manele la maxim care nu urla, pentru ca acele campinguri ofera conditii deosebite comparative cu multe alte hoteluri din Romanica etc...

Poate ca violenta a venit din vest... asa cum sustin unii... insa am vazut ca masinile circula civilizat fara sa se claxoneze, am vazut parcuri amenajate extrem de simplu, am vazut oameni asteptand civilizati la randuri care erau mai mari decat cele pe care le stiu in Romania... si un lucru care mi-a placut deosebit de mult, dimineata, cand ma indreptam cu prosopul pe umar spre toaleta, vedeam ca toti oamenii cu care faceam voluntar sau involuntar contact vizual, imi zambeau... Si ei au de platit chirii, si ei au probleme cu siguranta, insa au invatat in timp sa isi protejeze nervii

Ce gasesc acasa? Cu siguranta stiti... Cladiri si case noi, aurite, cu arhitectura cumplita care reflecta opulenta groteasca si caractere sarace. Gasesc peste tot oameni tensionati aiurea, gata sa sara la bataie oricand, imbulzeala de prisos, oameni care au ca preocupare centrala vanzarea de tzigari la colt, scuipatul de seminte si cultivatul de pechinezi. Nu mai vorbesc de legislatie si de modul in care se aplica legile...

 

Imi pare rau...

 

:happy::biggrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, dar cu siguranta asta nu e tara pe care o merit eu...

De vreo 3 ani obisnuiesc ca in concediu sa plec cu cortul prin Europa. De ce cu cortul? Pentru ca e mai ecologic, mai ieftin, pentru ca mai fac miscare, pentru ca in campingurile acelea in care stau intalnesc oameni deosebiti cu mult respect fata de oricine, care dupa 10 seara nu asculta manele la maxim care nu urla, pentru ca acele campinguri ofera conditii deosebite comparative cu multe alte hoteluri din Romanica etc...

Poate ca violenta a venit din vest... asa cum sustin unii... insa am vazut ca masinile circula civilizat fara sa se claxoneze, am vazut parcuri amenajate extrem de simplu, am vazut oameni asteptand civilizati la randuri care erau mai mari decat cele pe care le stiu in Romania... si un lucru care mi-a placut deosebit de mult, dimineata, cand ma indreptam cu prosopul pe umar spre toaleta, vedeam ca toti oamenii cu care faceam voluntar sau involuntar contact vizual, imi zambeau... Si ei au de platit chirii, si ei au probleme cu siguranta, insa au invatat in timp sa isi protejeze nervii

Ce gasesc acasa? Cu siguranta stiti... Cladiri si case noi, aurite, cu arhitectura cumplita care reflecta opulenta groteasca si caractere sarace. Gasesc peste tot oameni tensionati aiurea, gata sa sara la bataie oricand, imbulzeala de prisos, oameni care au ca preocupare centrala vanzarea de tzigari la colt, scuipatul de seminte si cultivatul de pechinezi. Nu mai vorbesc de legislatie si de modul in care se aplica legile...

 

Imi pare rau...

 

nota 10+

 

 

 

si mie........

 

 

anarhie, slaba calitate a invatamantului, institutii indreptate cu obstinatie impotriva cetatenilor, ridicarea unor subcategorii sociale la nivel de modele....... .......... .............. mii de pagini as scrie!!!............

suferim probabil de cea mai crunta criza a constiintei pe care a avut-o istoria acesti tari vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.