Sari la conținut

Se poate trai din Forex


Postări Recomandate

Si eu sunt de acord cu pauzele dintre tranzactii, in principiu. Nu neaparat pauza de 4 bare, ci pana cand exista conditii favorabile pt. o noua intrare . Pentru asta trebuie disciplina, mai exact-autocontrol.

 

Uneori, insa, dupa ce ti-a lovit SL-ul este bine sa intri IMEDIAT in sens opus tranzactiei anterioare. Asta merge cand esti la marginea canalului de trend sau in jurul mediei mobile, depinde de Reperul/strategia folosite. Pentru asta trebuie un mental puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspunsul meu la acest topic:

 

da, se poate trai din forex. daca eu traiesc din forex ? nu. de ce ? pt ca n-am cont suficient de mare pt a permite acest lucru, ceva gen de la 100k euro in sus, cum preciza cineva mai devreme. (tradelover parca).

 

ce am spus mai sus e valabil pt orice piata (BVB, actiuni straine, indici, marfuri etc), nu numai forex.

Editat de gubyiq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

As vrea sa pot raspunde si eu la intrebarea pusa aici . Din pacate nu pot raspunde pentru ca eu netraind din forex , habar n-am daca se poate . Am cunoscut oameni care spun ca ei traiesc din asa ceva . Eu deocamdata invat . Poate in timp se va lipi ceva de mine . Daca nu, am o singura varianta sa ma reintorc la ccea ce stiu deja sa fac . Pana una alta cu cat invat mai mult cu atat constat ca sunt mai prost .

Editat de merlyn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus, eu sunt un tip care uneori ling unde am scuipat... Nu e toata lumea asa...

 

 

Daca tot am dat de tine pe aici si vad ca ai o asemenea atitudine poate stergem cu buretele ce a fost candva si incercam sa o luam de la capat.

Pot face la fel si nu am resentimente in timp fata de nimeni . Doar ca ma aprind repede si dureaza pana i-mi trece.

Constat ca de la un anumit nivel in sus drumul se ingusteaza rau si cei care raman se intalnesc inevitabil .:sad:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Merlyn

Iar ai ramas fara programatori pe care sa ii exploatezi?

Consider ca ai ramas dator cu un post in topicul unde ai avut o idee 'geniala'.(ma refer la postul asta).Poti sa postezi ideile si aici si poate o sa gasesti niste programator care o sa iti implementeze idea.

 

La prima intrebare nu trebuie sa imi raspunzi pt ca stiu raspunsul..considera ca este o intrebare retorica.

Editat de Mangusta
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mangusta Da, a ramas, dupa ce nu i-am mai raspuns eu la mesaje. La inceput am crezut ca mi se pare, dar la un moment dat aveam ceva probleme cu netul, si fiindca am raspuns greu, m-am trezit cu o intrebare de genul "zi ma odata, e greu sa faci cutare?". Cum eu sunt mai sensibil din fire, am incheiat orice comunicare...

 

@merlyn, sa nu intelegi gresit, nu sunt suparat pe tine, nu iti port nici un fel de ranchiuna, doar ca eu traiesc din programare si de multe ori pierd 15 ore pe zi in fata calculatorului, lucrand la diverse proiecte. Nu am timp si de altfel de munci, cu atat mai putin chef. Si mai ales atunci cand simt ca nici macar nu se apreciaza vreun gest "gratuit" pe care-l fac.

 

Numai bine!

 

(si scuze de offtopic)

 

Ca sa fiu si ontopic, pot sa spun ca da, se poate trai din Forex. Nu pentru ca eu as face asta in prezent si in nici un caz pentru ca am auzit pe cutare spunand ca traieste de pe urma Forex-ului. Ci pur si simplu pentru ca NU CRED in imposibil. Daca vrei, poti. E doar o chestiune de timp si de ambitie.

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........si fiindca am raspuns greu, m-am trezit cu o intrebare de genul "zi ma odata, e greu sa faci cutare?". Cum eu sunt mai sensibil din fire, am incheiat orice comunicare...

 

Numai lume sensibila pe aici . Nu se poate discuta direct.

De fapt cred ca e o stare de irascibilitate generala . Cauza ... . Banuiesc eu care ar fi dar nu pot posta ca mi-as pune aproape tot forumul in cap .

Nu am ramas Cristi . Lumea e mare . Dar eu nu pot pricepe in ruptul capului cum de se poate specula o anumita abilitate . Eu nu sunt asa si poate din cauza asta inteleg mai greu . Eu o sa merg in rai ca am facut destula pomana pe lumea asta .Oricum drumul meu duce catre un chart in care nu exista decat pretul . Restul sunt chestii de parcurs.

scz.offtopic!

Editat de merlyn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.