Sari la conținut

Zeci de strategii de la incepatori la avansati


Postări Recomandate

Cu acest site puteti deveni bogati . Ce trebuie sa inveti ? Doar capitolul "Primii pasi" pe acest forum e arhisuficient . Nu de alta dar am vazut ca oamenii sunt interesati de strategii nu de studiu. Si la ce sa pierdeti timpul cu studiul inutil ? Daca stii baza e de ajuns . :smile:

 

Succes la pipsi . In sfarsit visele voastre vor deveni realitate si veti fi full de $$

 

Eu deja mi-am ridicat vila ca a lui Puta Guta si mai am cateva zile si-mi iau si SLK cu bani cash :) . Se fac bani in forex usor si rapid doar ca voi inca nu ati aflat de aceasta oportunitate. Multa lume face deja. Incepe si tu acum . :D

GO ---> forex[/acronym]-strategies-revealed.com/basic]Basic Strategies | Forex Strategies & Systems Revealed

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice sistem de trade folosesti, daca tratezi forexul ca si o afacere , poti fi profitabil.

acum arata-ne si rezultate ( si nu ma refer la poze cu masina sau casa) ci cum intri in trade, cum iesi din trade, cum manageriezi o pozitie.

asta mi-ar place mie sa vad pt simplu fapt ca mai invat ceva. chiar daca ar fi din exeperienta sau din greseala, o lectie tot timpul de bine venita.

Editat de viadutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apoi

 

@viadutz, cu ce oare te-ar ajuta pe tine daca as arata o intrare?

poate in acel loc tu personal dupa cunsotintele tale consideri ca e sinucidere curata, sau viceversa, in cazul in care tu ai posta o intrare si eu nu as fi de acord.

nu inveti din intrarile altora, ci din carti.

in carti se gasesc paternurile si toate cele, eh, in fine, vad ca oricum mergi pe price action la strategie, sfatul meu este sa te tii de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apoi

 

@viadutz, cu ce oare te-ar ajuta pe tine daca as arata o intrare?

poate in acel loc tu personal dupa cunsotintele tale consideri ca e sinucidere curata, sau viceversa, in cazul in care tu ai posta o intrare si eu nu as fi de acord.

nu inveti din intrarile altora, ci din carti.

in carti se gasesc paternurile si toate cele, eh, in fine, vad ca oricum mergi pe price action la strategie, sfatul meu este sa te tii de asta.

 

invat, la asta m-ar ajuta.

sunt de parere ca forexul nu se invata doar din carti ( ma intelegi ce spun daca ai incercat vreodata sa inveti un un limbaj de programare din carti).

Editat de viadutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca am fost bineinteles...

 

inveti din intrarile altuia? asta inseamna ca deja gandesti ca celalalt, ori eu nu cred ca vei reusi asta.

fiecare om este in felul lui, eu gandesc cumva tu altcumva si al 3 lea altfel.

cel mult poti sa prinzi cate ceva, insa gandirea ti o formezi singur. dupa ore intregi petrecute in fata calc. totul o sa devina o rutina.

 

si ptr ca tot esti cu price action si poate ca ma repet, cele mai importante lucruri in forex sunt s/r, pivoti, paternuri de orice fel.

ca metoda de trade nici nu-ti trebuie mare gaselnitza, o iei pe cea mai simpla: 123 sau abc, sau fiecare cum vrea sa-i zica.

 

asta, vis a vis de toti cei care cauta complicatii (fara referire la tine in mod explicit).

 

spor la pipanei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apolo, nu stiu cati membri au "gustat" ironia ta, dar adevarul e ca pe site-ul ala gasesti lucruri interesante. Multam!

 

Succes atunci. Insa am testat aproape toti indicatorii de acolo si strategiile si am ajuns la concluzia ca e ca si cum as fi o bufnita pe timp de zi . Iar cum bufnita vede doar noaptea ...

 

Tovarasul harif a explicat f bine care este baza : S/R , pivoti si patternuri : chart sau chandles . "Keep it simple" machia de ce vedem asta foarte des in carti ? Nu trebuie sa stim enspe mii de strategii ori sa avem indicatorul lui Godzilla . Simte piata , devino un acarian care sa stea permanent pe spinarea ei , calareste-o. Ce face pretul , joaca urca , cade aia faci si tu . Te adaptezi in functie de conditii . Si cum daca nu prin price action ? Eu asa gandesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si apoi

 

@viadutz, cu ce oare te-ar ajuta pe tine daca as arata o intrare?

poate in acel loc tu personal dupa cunsotintele tale consideri ca e sinucidere curata, sau viceversa, in cazul in care tu ai posta o intrare si eu nu as fi de acord.

nu inveti din intrarile altora, ci din carti.

in carti se gasesc paternurile si toate cele, eh, in fine, vad ca oricum mergi pe price action la strategie, sfatul meu este sa te tii de asta.

 

invat, la asta m-ar ajuta.

sunt de parere ca forexul nu se invata doar din carti ( ma intelegi ce spun daca ai incercat vreodata sa inveti un un limbaj de programare din carti).

 

 

te inteleg eu . dar pentru asta exista videoclipuri. de pilda eu am tocit la andrew's pitchfork 3-4 luni . si nu am reusit sa ii aflu elementul cheie conform caruia principiul medianei functioneaza corect. il foloseam aiurea . pana cand am gasit intr-o zi dupa o noua cautare a mai multor detalii exact ceea ce trebuia sa inteleg. Era atat de simplu ca ma miram eu unde mi-a fost mintea . Trebuie sa insisti pe exemple practice . pe youtube poti gasi de asemenea .

 

"Gogul" face toata treaba doar sa ii spui ce doresti :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.