Sari la conținut

Analiza profilelor de volum


Postări Recomandate

spuneam ceva mai devreme de o eventuala cadere a g-j pina in zona 134.85 in prima faza.

e momentul de a deschide short sau nu? si de ce?

post-1398-126859182464_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa treaca prin wap apoi asteptam o retestare a wvap si dupa aceea intram short.

Intrebarea este dupa retestare wvap ce asteptam un patern de candele, bare ? s-au cum intram in trade short ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa treaca prin wap apoi asteptam o retestare a wvap si dupa aceea intram short.

Intrebarea este dupa retestare wvap ce asteptam un patern de candele, bare ? s-au cum intram in trade short ?

 

Scrat> am trasat bine ?

Am instalat cei 2 indicatori si acu ma intreb cum concluzionez daca aici e gata shortul sau daca el merge si mai jos ?

Au o forma ciudata liniile alea rosii sai albe groase....E corect ? ( setare de la data 14.03.2010 ora 22.00 la 15.03.2010.ora 22

post-4303-126865431626_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asteptam sa treaca prin wap apoi asteptam o retestare a wvap si dupa aceea intram short.

Intrebarea este dupa retestare wvap ce asteptam un patern de candele, bare ? s-au cum intram in trade short ?

 

Scrat> am trasat bine ?

Am instalat cei 2 indicatori si acu ma intreb cum concluzionez daca aici e gata shortul sau daca el merge si mai jos ?

Au o forma ciudata liniile alea rosii sai albe groase....E corect ? ( setare de la data 14.03.2010 ora 22.00 la 15.03.2010.ora 22

 

Pai, dupa cum arata poza ta, un eventual short cu sl in zona 1.515x ar trebui sa tina, se vad foare bine concentrare volumele acolo, in zona superioara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aplicat le-ai aplicat bine, dar pierzi din vedere un lucru important - v-am spus sa folositi demo ibfx.

 

daca volumele care vin pe teava de la broker nu sunt apropiate de cele reale, atunci acesti indicatori sunt inutili.

 

raspunsul la intrebarea ta este, cind sparge semnificativ vwap-ul.

 

 

Asteptam sa treaca prin wap apoi asteptam o retestare a wvap si dupa aceea intram short.

Intrebarea este dupa retestare wvap ce asteptam un patern de candele, bare ? s-au cum intram in trade short ?

 

Scrat> am trasat bine ?

Am instalat cei 2 indicatori si acu ma intreb cum concluzionez daca aici e gata shortul sau daca el merge si mai jos ?

Au o forma ciudata liniile alea rosii sai albe groase....E corect ? ( setare de la data 14.03.2010 ora 22.00 la 15.03.2010.ora 22

 

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si poza mea. s-a oprit in liniile verzi - suportul de pe weekly. DACA trece din nou prin vwap-ul zilei, atunci e longul e confirmat.

 

 

Asteptam sa treaca prin wap apoi asteptam o retestare a wvap si dupa aceea intram short.

Intrebarea este dupa retestare wvap ce asteptam un patern de candele, bare ? s-au cum intram in trade short ?

 

Scrat> am trasat bine ?

Am instalat cei 2 indicatori si acu ma intreb cum concluzionez daca aici e gata shortul sau daca el merge si mai jos ?

Au o forma ciudata liniile alea rosii sai albe groase....E corect ? ( setare de la data 14.03.2010 ora 22.00 la 15.03.2010.ora 22

 

post-1398-126866836862_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si poza mea. s-a oprit in liniile verzi - suportul de pe weekly. DACA trece din nou prin vwap-ul zilei, atunci e longul e confirmat.

 

 

 

Asteptam sa treaca prin wap apoi asteptam o retestare a wvap si dupa aceea intram short.

Intrebarea este dupa retestare wvap ce asteptam un patern de candele, bare ? s-au cum intram in trade short ?

 

Scrat> am trasat bine ?

Am instalat cei 2 indicatori si acu ma intreb cum concluzionez daca aici e gata shortul sau daca el merge si mai jos ?

Au o forma ciudata liniile alea rosii sai albe groase....E corect ? ( setare de la data 14.03.2010 ora 22.00 la 15.03.2010.ora 22

 

intreb:

 

1// linia verde groasa ce este? cum ai trasat

2// vad ca histo albastre le ai si cu o zi in urma, cum ai setat indicatorul? care din ei

3// Care indicator e mai important sau trebuie ambii bagati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1/ liniile verzi sunt vwap/pvp pe 5 zile (o saptamina) in urma

2/ pentru profilele zilelor trecute, pur si simplu las ms_v3 pe grafic; cind incepe o noua zi, aplic un nou ms_3. de obicei tin pe 10 zile in urma... nu stiu daca are sens practic, uneori ma mai uit in urma sa vad cum a evoluat pretul...

3/ cel mai important indicator este cel care iti arata evolutia pe tf mai mare; weekly va avea de spus un lucru mai important decit daily... daily mai important decit h1 etc.

 

raspunsul la intrebare: da. pretul este in zona suportului weekly, deci orice confirmare de long luata pe configuratie daily este valida - DACA apare. practic, trebuie urmarite 2 lucruri:

- pretul sa nu treaca prin suportul weekly, si

- pretul sa o ia in sus prin daily vwap (linia rosie groasa)

 

acum la G/U vad o zona extrem de importanta 1.5040 unde vol histo, arata cea mai mare desfasurare, e corect cum spun?

Si daca aici se va forma un patern de long trebuie luat in seama? Valabil si invers pt short

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.