Sari la conținut

Multi purpose trade manager.mq4


Postări Recomandate

Incerc de vreo 2 zile sa setez EA-urile astea doua insa nu reusesc deloc; cu toate ca am un manual in fata, sunt atat de novice, dar si nepriceput la engleza incat... nu reusesc ; ma ajuta cineva cu asta ?

Va rog mult !

Multi purpose trade manager.mq4

Multi purpose trade manager instructions.pdf

Multi%20purpose%20trade%20manager.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc de vreo 2 zile sa setez EA-urile astea doua insa nu reusesc deloc; cu toate ca am un manual in fata, sunt atat de novice, dar si nepriceput la engleza incat... nu reusesc ; ma ajuta cineva cu asta ?

Va rog mult !

 

Pune mana, Taticu, si invata niste engleza intai, caci, oricum, tot te vei lovi de nevoia ei, intr-un final. Bafta.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune mana, Taticu, si invata niste engleza intai, caci, oricum, tot te vei lovi de nevoia ei, intr-un final. Bafta.

 

 

Nu asta e ideea ... Intrebam doar daca ma poate ajuta cineva sa setez aceste EA uri ; mie imi par bune pentru ca au un mod diferit si interesant de abordare. Multe am de invatat eu, nu doar engleza, desi am facut cateva cursuri de specialitate... Eu doar banuiesc,ca , CEVA ce nu inteleg, ma impiedica sa setez corect aceste EA uri; poate fi engleza mea slabuta, sau oricare alt motiv, nu asta conteaza acum ! Sunt de acord ca sunt multe de invatat pe lumea asta ... Imi place insa ca acesti experti au posibilitatea de a fi folositi in toate charturile, pe toate perichile de tranzactionare, dar si ca au un mod idferit de abordare a "stoploss".

Asa ca , daca supararea pricinuita de ... lipsa mea de cultura ti-a trecut... te rog ... daca ma poti ajuta...

Eu oricum iti multumesc pentru raspuns... desi sincer sa spun ma asteptam la mai mult entuziasm .

Va salut , cu respect si consideratiune, si daca gresesc , ma scuzati... eu sunt doar un muncitor necalificat , si nu am studii superioare . Nu stiam ca ..pot deranja atat de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu sunt fan EA! Asa ca nu te pot ajuta prea mult! Dar incearca sa-i dai un private message (PM) lui Mangusta. Poate te ajuta el. Stiu ca este pasionat de mql. Ar mai fi si Criodi. Se pricepe si el.

Nu te supara si nu pune la inima ce gasesti in posturi.Uneori noi astia mai avansati uitam ca am fost incepatori odata si facem grseala de a judeca noii colegii prin prisma cunostintzelor pe care noi le-am acumulat in 1,2, 3 sau mai multi ani.

 

Bafta!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune mana, Taticu, si invata niste engleza intai, caci, oricum, tot te vei lovi de nevoia ei, intr-un final. Bafta.

 

 

Nu asta e ideea ... Intrebam doar daca ma poate ajuta cineva sa setez aceste EA uri ; mie imi par bune pentru ca au un mod diferit si interesant de abordare. Multe am de invatat eu, nu doar engleza, desi am facut cateva cursuri de specialitate... Eu doar banuiesc,ca , CEVA ce nu inteleg, ma impiedica sa setez corect aceste EA uri; poate fi engleza mea slabuta, sau oricare alt motiv, nu asta conteaza acum ! Sunt de acord ca sunt multe de invatat pe lumea asta ... Imi place insa ca acesti experti au posibilitatea de a fi folositi in toate charturile, pe toate perichile de tranzactionare, dar si ca au un mod idferit de abordare a "stoploss".

Asa ca , daca supararea pricinuita de ... lipsa mea de cultura ti-a trecut... te rog ... daca ma poti ajuta...

Eu oricum iti multumesc pentru raspuns... desi sincer sa spun ma asteptam la mai mult entuziasm .

Va salut , cu respect si consideratiune, si daca gresesc , ma scuzati... eu sunt doar un muncitor necalificat , si nu am studii superioare . Nu stiam ca ..pot deranja atat de mult.

 

Nu am zis-o cu suparare, doar ca, vezi tu majoritatea cartilor sunt in engleza chiar si cele de programare in mql4 din pacate, ceea ce e un impediment mare, fiindca cred ca mai multe persoane de pe acest site ar dori sa lucreze cu ea-uri, sa mestereasca la ele.

Asa sunt eu mai glumet, nu am vrut sa te jignesc. Stai linistit ca, la fel ca si tine, nici eu nu am studii superioare.

Si eu as vrea sa te ajut si, desi stiu engleza, cand e vorba de programare, imi cam prind degetele in taste, daca ma intelegi. Bine-ai-venit printre noi.

 

Cu caldura, Andrei. No hard feelings and etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu sunt fan EA! Asa ca nu te pot ajuta prea mult! Dar incearca sa-i dai un private message (PM) lui Mangusta. Poate te ajuta el. Stiu ca este pasionat de mql. Ar mai fi si Criodi. Se pricepe si el.

Nu te supara si nu pune la inima ce gasesti in posturi.Uneori noi astia mai avansati uitam ca am fost incepatori odata si facem grseala de a judeca noii colegii prin prisma cunostintzelor pe care noi le-am acumulat in 1,2, 3 sau mai multi ani.

 

Bafta!

 

Mersi Sorine, m-ai scos din incurcatura. Am folosit un ton mai nepotrivit, that's all.

Esti diplomat, ca de obicei.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Un EA de genul acesta vroiam sa fac si eu, insa ceva mai simplu, bazat strict pe nevoile mele personale. Nu m-am uitat pe fisierele puse de tine decat foarte rapid codul fiind ff lung.

 

Daca specifici exact ce probleme ai sau ce ai vrea sa modifici, poate te pot ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am urmat instructiunile din acel manual pe care l-am alaturat.

Insa nu functioneaza ! Care e problema ? Nu stiu !

 

O intrebare: ai setat din optiuni ca platforma sa-ti accepte EA-uri?

 

tools/options iti deschide o fereastra. Acolo ai un tab numit Expert Advisors. Trebuie sa ia bifat Enable....etc si Allow Dll.

 

S-ar putea ca asta sa fie problema!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.