Sari la conținut

mic sondaj


pagina parerilor personale  

16 membri au votat

  1. 1. Este utila pagina parerilor personale ?



Postări Recomandate

//offtopic

 

@Dirzu

Imi cer scuze in primul rand ca pe alocuri o sa fiu ironic si putin acid

Daca tu crezi ca eu imi irosesc timpul scriind pe vamist, te inseli.

Cred ca uneori ne irosesti timpul nostru al cititorilior.Fiecare isi iroseste timpul cum crede cu putinta.La tine la ocupatie scrie "fulltime trader" asta imi spune ca ocupatiile tale sunt postatul pe forum si tranzactii pe forex (sunt sigur ca si tu ca cei multi altii esti neprofitabil dar asta nu e problema mea ca nu imi pierzi mie banii)

 

Poate ar trebui sa ai si tu aprecieri asemenea noua. Dar, uite ca nu le ai, din pacate.

Din pacate eu nu umblu dupa aprecieri.Eu caut sa mai ajut lumea in sectiunea de mql , nu imi place sa vorbesc mult si fara rost.Postul meu a atras 5 'aprecieri' pe cand al tau 2 cu minus.Singura explicatie pentru cele 5 aprecieri pe care le-am primit este probabil ca sunt si altii care sunt de parere ca unii vorbesc aici mult si fara rost si mai grav offtopic.

 

Nu ducem lipsa celor care nu posteaza deloc pe forum si se gandesc dupa secole sa mai sufle praful pe aici, ci a celor care lipsesc o zi-doua. Poate ar trebui ca stearga Stefan din profilele inactive pe perioada mari, de cateva luni sau care au o frecventa a postarilor mai mica de 1/luna. Multumesc pentru aprecieri si intelegere.

In mod sigur nu ducem lipsa celor care nu posteaza deloc pe forum pt ca ei nu au absolut nici o contributie.Nu pot sa ii inteleg pe cei care isi fac cont fara sa posteze (poate singura explicatie ar fi ca sunt lucruri gen poze si downloaduri care nu pot fi vazute daca nu ai cont).

De asemenea nu sunt de acord nici cu cei care se plictisesc pe acasa si umplu forumul cu lucru nefolositoare nimanui.

 

 

Uite un topic care a facut mare valda la timpul lui in care am fost activ si am incercat sa ii explic cuiva care nu voia sa priceapa si sigur nu a priceput.Pe topicul asta a nins cu aprecieri de tot felul.Aici si-a facut aparitia si marele guru , Merlyn , care in postul asta a lasat impresia ca detine adevarul absolut si ca are viziuni inovatoare despre market dar nu are timp.Am adus vorba despre 'marele guru' pt ca consider ca era dator pt comunitatea cu un post in care sa ne lumineze pe subiectul topicului.

..si dupa mult timp de inactivitate vine si dirzu cu o 'idee geniala' si ne spune ca "

Pe baza obtinerii unor date statistice, cred ca numai asa se poate." lucru care tot s-a spus pe parcursul topicului.

Dirzule cautai sa mai aduni un post in plus si sa iti dovedesti loialitatea sau mai asteptai o apreciere?

 

 

Ca o concluzie : militez pentru mai multa ordine pe forum , pentru posturi de calitate si ontopic.

Editat de Mangusta
  • Upvote 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

//offtopic

 

@Dirzu

Imi cer scuze in primul rand ca pe alocuri o sa fiu ironic si putin acid

Daca tu crezi ca eu imi irosesc timpul scriind pe vamist, te inseli.

Cred ca uneori ne irosesti timpul nostru al cititorilior.Fiecare isi iroseste timpul cum crede cu putinta.La tine la ocupatie scrie "fulltime trader" asta imi spune ca ocupatiile tale sunt postatul pe forum si tranzactii pe forex (sunt sigur ca si tu ca cei multi altii esti neprofitabil dar asta nu e problema mea ca nu imi pierzi mie banii)

 

 

 

Stii cum se spune ,ca adevarul este undeva la mijloc...Trebuie sa fiu de acord cu tine ,unii posteaza mult si cam aiurea ,doar de prezenta (nu vad de exemplu de ce trebuie sa existe 3,4 topicuri legate de analiza unei perechi-hai sa ne facem toti atunci topic cu e/u ,etc).Pe de alta parte in cazul lui Darzu nu cred ca e cazul,omul in majoritatea cazurilor are postari interesante fie ca suntem de acord sau nu cu parerea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mangusta

 

In afara de a fi mai disciplinat, nu am ce castiga de pe urma posturilor mele, ma refer in special la cele de pe strategia cu divergente.

Cat despre topicurile celorlalti deschise de dragul de a fi deschise - chiar nu stiu ce sa spun.

Nu inteleg de ce te simti cu musca pe caciula, fiindca tu mai postezi din cand in cand cate ceva la sectiunea mql4, unde iti aduci contributia, si, devii si mai acid, atacandu-ma. In fine nu o sa iti fac jocul. Te rog prietenos doar sa te uiti intai in curtea ta, inainte sa critici, fiindca, atat eu cat si tu, nu am mai avea ce cauta pe acest forum daca nu am avea ceva de imbunatatit.

Nu umblu dupa simpatii, nu am facut-o niciodata si, cu siguranta, nu o voi face acum. Daca tu consideri ca nu aduc nimic bun comunitatii - nu ma mai citi, in felul asta ne irosim timpul unul celuilalt, ceea ce e de nedorit.

Si trei, daca nu ai cunostiinte in afara sferei mql4, unde probabil ca excelezi, nu starni reactii nedorite si nu posta in afara sferei tale de cunostiinte. Lasa-i pe viitorii moderatori sa se ocupe de tot ce trebuie inlaturat, mutat, etc.

Eu nu voi mai raspunde ofenselor, asa ca, daca vrei sa incetezi bine, daca nu - iarasi bine. Peace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incep postarea asta mai comic

 

Sunt surprins profund ca pe un rahat de topic in care cer doar un sondaj sa gasesc de fapt comentarii stufoase si imbarligate, in contradictorii fara legatura cu cerinta .

Constat inca un aspect ca imi simte lumea lipsa si posteaza vrute si nevrute .

Ideea mea era sa fac o pagina care poate o sa se transforme intr-un blog tip diverse( cu stiri FX, stiri burse, stiri rezultate financiare si in final de zi cu bancuri si mici picanterii de relaxare, divorturi , batai cu nevasta sau amanta etc... :sad: toul real si in mod cat mai serios, caci am o varsta)

 

Dragii mei vad ca la votare e 8-8 , concluzia e clara : ba vreau ba nu vreau , exact ca piata forex (cand sus cand jos)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Promit ca asta e ultimul post in topicul asta si o sa fie tot un offtopic ca sa ii raspund lui Dirzu.O za postez numai daca o sa consider ca trebuie sa am dreptul la replica.

 

@Dirzu

 

Nu inteleg de ce te simti cu musca pe caciula, fiindca tu mai postezi din cand in cand cate ceva la sectiunea mql4, unde iti aduci contributia, si, devii si mai acid, atacandu-ma. In fine nu o sa iti fac jocul. Te rog prietenos doar sa te uiti intai in curtea ta, inainte sa critici, fiindca, atat eu cat si tu, nu am mai avea ce cauta pe acest forum daca nu am avea ceva de imbunatatit.

 

Nu ma simt deloc cu musca pe caciula si nu inteleg de ce consideri ca ma simt cu musca pe caciula dar nu astept raspunsul aici pt ca deja ne ducem foarte tare offtopic.Daca vrei sa imi explici iti stau la dispozitie pe privat sau skype sau ce vrei tu.

Nu fac nici un joc si probabil tu esti intamplator unu cu care am devenit mai acid pt ca tu schimbai replici cu nirolf69 pe niste cacaturi care puteau fi discutate pe chat si nu meritau discutia pe forum si sa nu mai zic ca deja erau offtopic ,lucru care sunt constient ca il fac si eu acum prin faptul ca iti dau un raspuns care nu are legatura cu tema topicului.

Imi face placere sa vad ca vrei sa iti aduci contributia.Sa speram ca intr-un mod constructiv.

 

Nu umblu dupa simpatii, nu am facut-o niciodata si, cu siguranta, nu o voi face acum. Daca tu consideri ca nu aduc nimic bun comunitatii - nu ma mai citi, in felul asta ne irosim timpul unul celuilalt, ceea ce e de nedorit.

 

Nu am zis ca nu aduci nimic bun comunitatii.Am spus ca uneori imi irosesc timpul citindu-te.Atentie uneori nu inseamna tot timpul.

 

Si trei, daca nu ai cunostiinte in afara sferei mql4, unde probabil ca excelezi, nu starni reactii nedorite si nu posta in afara sferei tale de cunostiinte. Lasa-i pe viitorii moderatori sa se ocupe de tot ce trebuie inlaturat, mutat, etc.

Eu nu voi mai raspunde ofenselor, asa ca, daca vrei sa incetezi bine, daca nu - iarasi bine. Peace.

 

Te asigur ca am cunostinte si in alte sfere.Nu stiu daca ai observat dar nu prea postez in alte sfere si nu pt ca nu as avea cunostite si pentru ca nu imi place sa ma aud pe forum.Chiar daca stiu mai multe decat altii carora le place sa fie auziti pe forum nu postez pentru ca rezultatul final este acelasi: si eu si ceilalti suntem neprofitabili.

Pe cand in partea de mql la problemele de acolo sunt si solutii exacte si imi face placere sa imi folosesc cunostintele ajutand pe altii.

 

Imi cer scuze daca te-am ofensat dar nu asta era scopul.Vroiam doar sa evidentiez ca multi posteaza doar de dragul de a le creste numarul de posturi si de a avea reputatie mare si se pare ca si tu esti unu dintre cei care se 'mandresc' cu posturi si 'aprecieri'.Inca o data imi cer scuze si ma retrag din topicul asta si din mare parte a forumului.Ma gasiti in partea de mql.

 

@nirolf69

Sunt surprins profund ca pe un rahat de topic in care cer doar un sondaj sa gasesc de fapt comentarii stufoase si imbarligate, in contradictorii fara legatura cu cerinta .

Bine zis.Trag concluzia pe care o tragi si tu ca faci topicuri de rahat.Chiar tu esti primul care in postul #5 incepi sa postezi offtopci cu moneda chinei...

 

Nu am nimic personal cu nimeni , sper ca cei pe care i-am atacat sau s-au simtit atacati sa ma ierte cu scuzele de rigoare dar nu cred ca ar trebui sa transformam forumul intr-un SandBox (cutie cu nisip).Ca sa intelegeti ce am vrut sa spun cu cutia de nisip ganditi-va la "ce-ascunde pisica?" si o sa intelegeti.

 

O seara buna si sa auzim numai de bine.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.