Sari la conținut

Curatenia de primavara-vara


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Din cate stiu, pentru userii logati se stocheaza in baza de date informatiile despre continutul citit, nu in cookies (cel putin asa era in versiunea anterioara, dar banuiesc ca nu au schimbat). Deci daca citesti tot de pe calc si esti logat, cand vei intra de pe tel (tot logat) iti va spune ca nu exista continut nou. Poti face un test in sensul asta?

 

Voi cauta un urs mai fioros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Pai tocmai asta e problema, ca e simpatic :))

 

Luna viitoare cand imi iau si eu din nou un telefon calumea (avand in vedere ca pe celalat l-am pierdut ca fraierul, i-l voi lua cu inima indoita... sa nu sfarseasca si asta la fel) , voi putea sa testez.

 

Edit

Offtopic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Continutul citit nu se memoreaza local. La mine daca citesc de la servici, cand ma duc acasa, alea citite la servici sunt bun-citite. Si invers. Deci topicele vizitate (citite) de fiecare user sunt memorate pe server. Cred ca e o problema cu browserul care il ai pe mobil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am Opera care vine direct cu pachetul windows mobile. O sa incerc cu ultima versiune Opera sa vad daca face la fel.

 

Later edit: Opera 10 ma duce direct in versiunea full a forumului. Versiunea "mobila" are avantajul ca e simplificata si se incarca totul mai repede. Nu exista vreun link special pentru versiunea mobila asa cum au unele siteuri? de ex: m.forum.vamist.ro sau mobile.forum.vamist.ro sau forum.vamist.ro/mobile ... habar nu am dar multe site-uri au un astfel de link.

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema de care ziceam o am si pe calculator. Daca ma deloghez si ma loghez iar, la continut nou vor aparea doar posturile active de dupa logarea mea. Atentie, ma refer la continut nou nu la ultimele postari.

 

Solutia pentru forumul mobil probabil ar fi ca in loc de functia continut nou, sa fie ultimele postari. Se poate?

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Vezi ca ai aici o optiune pentru cum sa functioneze: http://forum.vamist....e&module=usercp Ii zice "Metoda de vizualizare a continuturilor noi" (scuze tradurea tampita, nu e facuta de mine)

Editat de Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.