Sari la conținut

Curatenia de primavara-vara


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

@Tradelover:

 

1 voi investiga diseara

2 si 3 se rezolva in noua versiune

4, 5, 6 nu cred ca se pot rezolva, dar voi incerca. Imi poti da un link pentru postul din care lipsesc poze?

 

Pune si restul :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nu e mare scofala, problema e prezentarea grafica, care "nu sare in ochi". Adica dupa ce selectezi filtrele (folosind datele de inceput si de sfarsit, sau alegand filtrele rapide din dreapta sus), deci dupa aia, iti apare pagina cu chatul care a avut loc. Si eu cand am deschis-o prima data nu stiam de ce e doar o mica particica din chat si nu pot sa il accesez tot... pana m-am prins ca in dreapta sus apare un text care zice "page 1 of 37", de exemplu, iar in stanga si in dreapta textului aluia sunt niste sliceri care contin linkuri, poti sa dai click pe ei si te duci la paginile urmatoare/precedente. E dificil de vazut, dar dupa ce stii, totul devine simplu...

 

Slicerii aia, daca erau facuti sa te ia de nas, erau ok. No offence, si la mine a durat pana m-am prins, haha...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Pana rezolv, ca un workaround pentru problema cu bannerul, faceti scroll din rotita de la mouse si fereastra cu filtrele va cobora sub banner. Daca nu aveti rotita la mouse sau folositi trackpad fara scroll... cam naspa :|. Oricum, voi rezolva problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Stefan

 

Rasfoind forumul site-ului www.forexfactory.com, mi-a venint ideea de a se interzice deschiderea de topic-uri de catre cei incepatori (no offense), decat dupa ce dovedesc un interes sporit pentru genul acesta de activitati, cumulat cu o oarecare vechime (cat ar fi perioada aceasta - nu am nici cea mai mica idee) si, de ce nu, ceva cunostiinte, un minimum de care fiecare trader are nevoie.

 

Propun redeschiderea accesului pe forum prin inregistrare, eventual, sa poata doar posta si sa nu mai deschida topic-uri comune de tipul: "Buna, sunt XXX si sunt incepator, sau prima mea luna de trade" ori mai stiu eu cum. Si sa se modereze posturile acestora. S-ar potrivi mai degraba pentru blog, cum zicea cineva candva pe aici. La categoria blog, s-ar potrivi si sistemele de trading (no offense again).

 

Later edit: la inregistrarea pe forum, sa se completeze un chestionar in mod obligatoriu in care se precizeze anumite chestii legate de interesul spre forex. Pot crea un asemenea chestionar daca se va dori aplicarea acestei idei.

Asa, cei care vor intr-adevar sa invete vor fi vazut si se vor ocupa de ei anumiti membrii de pe forum, daca vor vrea desigur.

 

Imi voi lua acum cate un par in cap dar mi-o asum.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei cred ca exagerezi putin, ti-am si dat minus pentru atitudinea ta.

 

Forumul are un regulament. Atat timp cat se respecta regulamentul toti au dreptul la libera exprimare. Daca este ceva in neregula cu vre-un post de aceea suntem noi aici, moderatorii. Ideal ar fi sa se reclame posturile dubioase care va deranjeaza sau care nu sunt in conformitate cu regulamentul.

 

Mie mi se pare mai decenta/de bun simt varianta in care sa le dam la toti o sansa, prin a face inregistrarea pe forum valabila oricui. Pe parcurs, in functie de actvitate se pot da minusuri, iar in functie de abateri se pot da warn-uri, se pot bana userii samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.