Sari la conținut

Analiza tehnica zilnica


paul.todea

Postări Recomandate

nu inteleg de ce nu ziceti ca nu aveti nevoie de inca o pers care sa vina cu idei de tranzactionare, sincer nu e nici o problema.Probabil sunteti voi destui care sa va contraziceti, sa tot ridicati intrebari si sa va tot raspundeti la ele, si tot asa.Eu am pus DOAR grafice. Fara alte filosofii, am vrut sa fiu scurt si la obiect, eficient, dar sunt luat la intrebari pt analize corecte :|.Gratis sunt doar graficele, cursuri si explicatii contra cost :| romanul tot roman...carcotas.Din cauza asta suntem unde suntem

Editat de paul.todea
  • Downvote 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Criodi

 

Offtopic
Nu ma plang ca nu ar posta cineva analize pe "analize din mai multe perspective", ma plang ca e activitate slabuta pe forum, in general. Eu ii dau dreptate lui Paul pentru ca nu le posteaza aici, analizele, la ce analize consistente se fac in ultima vreme...ma abtin. Cat despre cealalta parte, ce il impiedica sa devina mentor contra-cost sa isi valorifice ceea ce a invatat, pe langa trading?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce nu ziceti ca nu aveti nevoie de inca o pers care sa vina cu idei de tranzactionare, sincer nu e nici o problema.Probabil sunteti voi destui care sa va contraziceti, sa tot ridicati intrebari si sa va tot raspundeti la ele, si tot asa.Eu am pus DOAR grafice. Fara alte filosofii, am vrut sa fiu scurt si la obiect, eficient, dar sunt luat la intrebari pt analize corecte :|.Gratis sunt doar graficele, cursuri si explicatii contra cost :| romanul tot roman...carcotas.Din cauza asta suntem unde suntem

 

nu se pune problema sa nu avem nevoie de inca o persoana, pentru ca oricum suntem putini activi. oricat de profesionisti ar fi unii si oricat de incepatori ar fi altii mie imi plac dezbaterile atat timp cat respectam forumul si forumistii. cu cat mai multi cu atat cu atat mai bine dpmdv

 

1. puteai ca orice forumist sa postezi direct grafice fara sa faci reclama la alte site-uri

2. puteai sa o faci in topicurile deja deschise dedicate analizei pentru fiecare pereche in loc sa iti deschizi topicul tau personal care nici macar nu e blog e de fapt o reclama pentru un alt blog de pe alt site

3. nu iti fa griji ca toti primim voturi pro si contra la analizele noastre de pe alte topicuri, pareri o sa fie tot timpul de toate felurile [zicea tradelover o comparatie cu trenul cum ca tot timpul vor fi persoane care cauta loc de la locomotiva la capat si altele de la capat la locomotiva]

probabil lucrurile s-au aglomerat aici si ai inceput sa primesti feedbackuri negative si din cauza punctelor 1,2 mentionate mai sus care probabil au iritat alti forumisti care au deja o vechime si au dat deja la activ muuulte clickuri si grafice contribuind astfel la continutul forumului

 

oltciter are reputatia cea mai mare de pe forum si totodata sistemul si topicul cel mai vizualizat si indragit. eu ma bucur cand dansul imi atrage atentia si imi corecteaza o analiza deoarece ii resepct cunostintele, performantele si contributia lui de pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU E RECLAMA LA NIMIC. e pur si simplu mai usor sa postez asa. fac medicina, forex, postez pe blog, postez aici.timpul e scurt si oricum dupa ce mi-a zis stefan sa nu mai pun linkuri, nu am mai pus

Editat de sian
am sters citatul cu postul anterior conform regulamentului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca mi-a picat curentul caci altfel as fi continuat cu intrebarile, asa m-am linistit :|

 

Domnule Paul, va rog sa-mi raspundeti macar la intrebarea legata de modul de trasare a Fibo pe chart.

Cum se traseaza Fibo ? Si ce rost are el in viata noastra?

 

Daca doriti, as putea sa va furnizez cateva linkuri utile dedicate utilizarii ratiilor Fibo dar cred ca BabyPips este un start bun pentru dumneavoastra urmand ca dupa ce treceti de "gradinita" sa discutam si despre Fibo.

 

Legat de dorinta dumneavoastra de a ne ajuta nu pot decat sa ma bucur si sper sa fim in compania dumneavostra si de acum in colo.

 

Cu consideratie,

Barbones

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fie oare un suras sagalnic, un zambet sau un ras in hohote nervos ?

 

Eu as incepe cu inceputul:

 

1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 233 etc.

Ce lipseste si ne foloseste foarte mult domnule Paul?

 

Legat de poza pot sa spun ca Fibo a fost tras ulterior atingeri pretului acelui nivel unde ati dat sell, intr-adevar este o atingere a liniei de rezistenta dar nu este un semnal venit din ratie Fibo pentru ca acolo unde ati dat sell ar fi trebuit sa fi fost ratia 1.272, ratie generata de ultimele 2 varfuri High/Low anterioare.

Sper ca si pe viitor sa avem asemenea poze minunate aici pe forum.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar si eu ...in apararea lui Paul pentru ca toti sar sa il acuze.Din cate stiu eu Paul a intrebat daca poate sa posteze link catre blogul unui prieten unde posteaza analizele si nimeni nu a avut de obiectat atunci.

De ce nu a postat unde trebuie?Pentru ca este nou si nu stie care sunt regulile casei.Sunteti rai pentru ca este nou venit(asta imi place sa cred),sper ca peste 1,2 ani veti citi iar topicul asta si sa va intrebati ce aveati de impartit.

Adminilor sa le fie rusine pentru ca nu iau masuri,puteau frumos sa il roage sa nu mai puna linkuri daca ii deranja nu sa incepeti cu chestii de copii de gradinita.

Ploua,nu va mai certati,mergeti si faceti ce se face pe timp de ploaie!

 

Va salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate sunt eu naiv sau batut in cap dar eu cam asa vad minimele pe gj:

 

post-2415-127514753358_thumb.gif post-2415-127514753772_thumb.gif

 

sunt diferente de cateva sute de pipsi fata de minimele considerate de paul.todea

later edit: ma simt ca in zona crepusculara in topicul asta. si daca tot e sa vorbim de topic, din ce am inteles de la Stefan daca se va continua cu postarea linkurilor de pe alte site-uri in loc sa se introduca grafice in posturi, userul va primi warn si probabil vom inchide topicul

 

1.nu pune graficele alea ca le vede lumea si rade de tine

2.nu am mai pus linkuri, nu vorbi fara tine

3.din partea mea topicul se poate inchide acum

4.chiar am vrut sa ajut pe cine are nevoie, dar probabil sunteti prea frustrati ca sa recunoasteti (bineinteles ca nu e valabil pt toata lumea), ca unii de aici mai au din cand in cand nevoie de idei de tranzactionare.Cel mai tare ma distreaza ca sunt contrazis pe grafice care au mers 400 pipsi in 2 zile in directia prezisa de mine.Sunteti fenomenali

5.autoban. spor la cei 10% pe care ii faceti pe an :|

 

1. de ce sa rada? ti-am aratat ca la clasa 1 minimul istoric care tu ziceai ca e la 300 de pipsi mai sus

2. nici nu am zis ca ai mai pus linkuri vorbesc cu mine, incercam doar sa iti subliniez de ce ti-ai format din start o imagine nefavorabila

3. topicul se inchide

4. zici ca ai vrut sa ajuti dar ca nu ai avut timp sa pui grafice in loc de linkuri.

click dreapta pe grafic save as si il salvezi pe desktop. apoi in loc sa dai copy paste la link in post, dai pe butonul rasfoire alegi fisierul, ataseaza acest fisier si gata ai poza in post cu doar maxim 5 clickuri de mouse in plus

5. eu nu fac nici atat dar nu imi e rusine sa recunosc. spor si tie!

 

@paul.todea te invit cu mare drag sa iti deschizi un topic nou cu grafice introduse in posturi unde promit sa am grija sa nu devieze discutiile in halul in care s-a intamplat aici

 

daca reusesti sa iti faci timp uita-te la threadurile lui oltciter, dirzuandreiovidiu sau scrat ca sa vezi modele de topice cu multe vizualizari si aprecieri fara certuri si alte discutii aiurea

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.