Sari la conținut

ATC2010


Postări Recomandate

Hehe nu ma gandeam sa fac eu asta. E mai mult decat suficient un EA la care am tot lucrez, mai modific aproape zilnic cate ceva si daca tot este acceptat asta inseamna ca o sa fiu "in priza" pe timpul competitie. Mai multe ea-uri personale de urmarit ar fi prea o chestie prea epuizanta :)

 

Curiozitatea era fata de masurile de precautie care le pot lua cei de la metaquotes. Ai clarificat curiozitatea acum :D

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tango and Cash. Cu Stallone si Banderas. Eu o sa iau cash-ul si tu o sa ramai cu tango-ul :)

 

 

Offtopic
<era Kurt Russell nu Banderas :D> ma multumesc si cu tango-ul atat timp cat iei tu cashul (banii nu branza sau malaiul)

 

Daca iei cashul de pe primul loc, cica te trimit astia la formula 1.

 

MIG BANK has prepared a special prize – a trip to Formula One.

 

Tot articolul AICI

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Offtopic

<era Kurt Russell nu Banderas :)> ma multumesc si cu tango-ul atat timp cat iei tu cashul (banii nu branza sau malaiul)



well, o fi, o fi, ca l-am vazut de mult si l-oi fi confundat, parca avea unu si cu Banderas, se numea "Asasinii" sau asa ceva, nu? Tot la fel cum Cityzenu' se numea Sian... deschid io forumu dimineata si vad puzderie de posturi noi de la unu' Cityzen, pe care nu il cunosteam, zic wow! am pus mana pe un spammer azi :D, si imi frec mainile,cand colo ce sa vezi! ma apuc de deschis posturile si tot statuia aia cu buda, numai ca era mai turtită, grrr...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Ma duc sa ma culc, pe aici e ora 2:10 AM, mi-a mancat ficatii testerul de la MT5... (de aia am si avut timp de replyuri, il asteptam sa mosmoleasca ticksii aia... daca merge tot asa, s-a zis cu ATC-ul anul asta, grrrr...)

 

Citatul e dintr-un alt topic dar e ontopic aici :). Au mai ramas 8 zile. Cum merge treaba?

 

Eu nu am mai prea lucrat la ea-ul participant. Am facut mici modificari ca sa ruleze mai repede dar nimic nou in conceptul de trading. Merge doar pe 3 perechi. Desi are rezultate bune pe backtesting pentru anul asta, nu visez la cine stie ce. Depinde foarte mult de cum o sa se comporte piata, fiind o strategie de trend folowing pe termen mediu si lung (pozitii deschise pe mai multe zile sau chiar saptamani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem pe ultima suta de metrii

 

Time left for registration: 1 day 10 hours 12 minutes Registered: 1593 participants

Dupa ce m-am jucat aseara cu fractalii in mql5 in idea de a adauga noi tipuri de tranzactii in ea, am lasat-o balta caci rezultate pe backtesting nu indicau o imbunatatire aperformantelor. Am simplificat in schimb ea-ul pentru a diminua timpul de rulare. Baietii de la metaquotes au fost foarte prompti si in mai putin de 12 ore mi-au si raspuns cu verdictul: No errors!

 

The verification of your Expert Advisor is complete. Expert Advisor checking report: 2010.09.20 04:45 1. Copy experts\eternalsunshine7.ex5 ok 2. Compile 3. Configuration eternalsunshine7 on GBPJPY:H6 every tick 2010.01.01-2010.08.01 4. Start finished in 2 min 29 sec 5. Statistics 295 kb of log files 88 trades, 240 deals, profit 209064.89 USD No errors!

Luand in considerare ca nu mai este prea mult timp la dispozitie, asta ramane varianta finala.

 

Am atasat raportul primit de la metaquotes.

TesterReport.htm

post-2415-045492700 1284976455_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.