Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Brokeri cu alimentare direct prin Paypal

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#11 abotnaru

abotnaru

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 17 December 2010 - 06:09 PM

...ups ,sorry =)). Nu stiu de ce aveam impresia ca i-am transferat prin pay pal. Cred ca am incercat si eu si n-am gasit ..si pana la urma am facut cu cardul de credit. Aici un linc cu ceva brokeri care ar accepta PP. http://www.earnforex.com/paypal-forex-brokers/.
Care ar fi avantajul transferului prin paypal? ..in afara de comisioane
  • 0

#12 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 18 December 2010 - 07:09 PM

nici unul, cred, in comparatie cu moneybookers. Problema mea este ca am adunat acolo niste bani, in general din dezvoltare de experti (cei mai multi clienti nu folosesc MB si prefera sa imi plateasca cu PP), plus bonusul de 50 de euro al lui Stefan de la un concurs mai vechi, in total aproape o mie de parai, si voiam sa fac ceva cu ei ca sa nu ii retrag la banca si sa ii depun iar (la broker) caz in care as plati comisioane de doua ori. Am cautat si solutie sa ii transfer la moneybookers, dar nu se poate sub nici o forma (deh, firme concurente, se cam scuipa unii pe altii). Sunt pe web tipi care cumpara/vand si una si alta, dar nu am incredere sa fac astfel de schimburi (adica sa dau paypal si sa primesc MB, practic asta vreau, doi dintre brokerii mei accepta MB si sunt multumit asa cu ei) cu persoane necunoscute.

Edited by tradelover, 18 December 2010 - 07:16 PM.

• 0
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

#13 funkagenda

funkagenda

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 02 July 2011 - 04:20 PM

nici unul, cred, in comparatie cu moneybookers. Problema mea este ca am adunat acolo niste bani, in general din dezvoltare de experti (cei mai multi clienti nu folosesc MB si prefera sa imi plateasca cu PP), plus bonusul de 50 de euro al lui Stefan de la un concurs mai vechi, in total aproape o mie de parai, si voiam sa fac ceva cu ei ca sa nu ii retrag la banca si sa ii depun iar (la broker) caz in care as plati comisioane de doua ori. Am cautat si solutie sa ii transfer la moneybookers, dar nu se poate sub nici o forma (deh, firme concurente, se cam scuipa unii pe altii). Sunt pe web tipi care cumpara/vand si una si alta, dar nu am incredere sa fac astfel de schimburi (adica sa dau paypal si sa primesc MB, practic asta vreau, doi dintre brokerii mei accepta MB si sunt multumit asa cu ei) cu persoane necunoscute.

Vad ca au trecut mai mult de 6 luni, dar in caz ca nu ai rezolvat inca problema pot sa iti dau un mic sfat. Si eu la un moment dat m-am lovit de aceasta problema (trasferul din paypal catre MB) si solutia este una foarte simpla si nu presupune sa apelezi la nici un serviciu sau persoana. Nici nu este recomandat acest gen de transfer pentru ca este impotriva politici transferurilor de fonduri atat a PP cat si a MB. Cine ofera astfel de servici este ori scam ori cu buna stiinta incalca conventiile celor doi payment processor.
Solutia gasita dupa ore intregi de cautare necesita un sigur lucru : un card de debit pe numele detinatorului celor doua conturi. Astfel in cel mai scurt timp suma retrasa din Paypal poate fii introdusa in Moneybookers bineintels cu conditia inregistrari cardului pe ambele site-uri.

Sper sa mai fie de actualitate problema, sunt in lectura intensa a forumului si a dat fara sa vreau de acest thread. :)
  • 0
Common sense is not so common...

#14 TheOnly

TheOnly

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 25 October 2011 - 03:22 PM

Salutare,

De curand au aparut si alti brokeri cu birou in Romania ce ofera paypal, printre care si Bulbrokers.
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.