Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

Salutare ,

In sfarsit pare ca se anima problema .

Cred ca in cele din urma , aparand mai multe variante , vom fi mai aproape de adevar . Cu cat mai multe pareri cu atat mai bine . Important este sa ne exprimam parerea fie ea si gresita ( omul din greseli invata ) . Asa ca , spor la pipsi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 3 săptămâni mai târziu...

EUR USD

In cazul dat astept nivelul de confirmare. Experimental presupun existenta triunghiurilor orizontale cu 3 valuri. Zonele evidentiate ar putea fi numerotate si ca w x y si atunci undele ce le-au urmat pot sa nu fie ultime in unda de nivel mai mare.

post-4587-0-63502600-1302155690_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Hai sa imi dau cu parerea ca este posibil un impuls terminal , iar la ora actuala ne aflam pe valul 4 . Anexez un TF 1H , pentru a vedea mai bine modul cum am presupus ca s-au desfasurat ostilitatile intre tauri si ursi . Daca valul 4 il v-a intrepatrunde pe valul 1 , atunci cred ca nu vor mai fi dubii si ne vom astepta ca dupa valul 5 , care este posibil sa ajunga si poate chiar sa depaseasca cu ceva 1,4400 , sa avem o coborare brusca . Dar sa nu uitam piata face tot ce vrea ea si nu se comporta cum am vrea noi .

Spor la pipsi .

o zi buna .

post-3630-0-70551800-1302157236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Ovidiu, la un edt ca al tau in valul 5 ma astept si eu, insa momentan nu avem overlap, asa ca mai asteptam. Ca alternativa, corectia 4 a fost w x y complexa, iar acuma suntem in 4 of 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.