Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Salut la toti !!!

Analiza tehnica NEOWAVES EUR\USD H1

 

Din analizele trecute am spus ca este posibil sa se fi inceput un val de grad superior , acum este confirmat acest lucru . Piata este extrem de haotica si miscarea ascendenta este destul de lenta si de corectiva.

Patternul acestui val este in dezvoltare .

Dupa cum am spus intrarile de buy nu au ezitat sa apara , au fost cateva oportunitati destul de bune de intrari si de trading.

In acest moment cei care au intrat la spargerea triunghiului pot ramane in piata in continuare sau pot inchide o parte din pozitii,ambele categorii de traderi si cei pe zi si cei pe saptamana trebuie sa astepte o alta oportunitate sau formarea unor noi patternuri pentru intrare in trading.

 

Din graficul atasat se vede patternul care se formeaza si se poate spune ca este un pattern suspect . Miscarea este foarte complicata si foarte greu de tranzactionat pe termene scurte .Ma astept ca toata miscarea , tot valul , sa ajunga cel putin la 1.26.

 

In general in asa fel de miscari haotice sunt cele mai mari pierderi pentru cei care nu inteleg piata. Mare atentie!!!

 

Succes!!!

post-6242-0-04894900-1345605119_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti!!!

 

Analiza tehnica NEOVAWES OIL H1

 

Am atasat doua grafice care arata cum am inceput analiza si cum continua mai departe .

Am dat si un nivel de intrare in trading.

Intrarea este cu un raport de 1:3

 

Nu uitati piata este relativa si este doar o probabilitate , mare atentie la menegementul riscului !

 

Succes!!!

post-6242-0-86909300-1345729682_thumb.gif

post-6242-0-75624000-1345729699_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Piata este extrem de haotica si miscarea ascendenta este destul de lenta si de corectiva.

 

 

Si daca este haotica de ce nu te adaptezi pietei ?

 

In general in asa fel de miscari haotice sunt cele mai mari pierderi pentru cei care nu inteleg piata. Mare atentie!!!

 

Succes!!!

 

Tu intelegi piata? Daca da, faci bani ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@apolo

salut!

eu cand vb de piata haotica vb strict despre teoria care o practic si despre patternurile cunoscute si studiate si despre cele care inca nu au reguli clare cum ar fi , diametricele.

in momentul cand spun ,, mare atentie ,, vb exact despre acele patternuri cunoscute mai putin si chiar de mine , dar daca patternul in dezvoltare este mai mare are in interior miscari cunoscute care pot fi tranzactionate , cu toate ca nu este cel mai bun mod de a tranzactiona cu succes.

strategii de tranzactionare sunt destul de multe si pentru unele nici nu conteaza miscarile pe un timp mai lung , ex.scalpingul

din ce ai scris tu si din cate imi dau seama ce ai inteles din ceea ce postez eu probabil ca ai cazut ca ,, musca in lapte ,, fara sa stii ca este fierbinte !

eu nu contest experienta ta in alte strategii de trading ca ar fi absurd sa fac acest lucru , dar ma indoiesc ca un trader educat se gandeste doar la cum sa intre in piata in fiecare zi indiferent de situatie.

ce tine de curiozitatea ta personala , daca fac eu bani sau nu , cand o sa vina momentul o sa ti-o ilucidez , in scurt timp, dar nu uita ca timpul este relativ.

 

@apolo posibilul devine imposibil atunci cand imposibilul este vazut ca posibil !!!

 

deschide ochii!

 

Succes!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.