Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

Wolf34 de cand practici teoria asta si ce rezultate ai ? Ca sa nu zici ca sunt rau...pe demo ma refer.

 

Salut! Discutii din astea le puteti purta si in privat. Aici, spre binele tuturor, ai putea sa te exprimi despre situatia curenta pe piata. De dorit cu analize in acord cu denumirea topicului. Merci.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Offtopic
Maestre, am editat postul cu offtopic la cererea ta :) . Ca tot esti tu aici si tot esti cu eliot wave, ai putea sa raspunzi tu la intrebare ? Bineinteles, daca iti face placere sa raspunzi. Sper ca nu ofenseaza pe cineva curiozitatea mea .
Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Am facut cateva modificari in numerotarea valurilor , fata de wolf . Se pare ca in mare parte concluziile se potrivesc . Spre deosebire de tine , eu cred ca se afla in formare un zig-zag ( (A)(B)© ) si nu un triunghi . Momentan este in desfasurare valul b din © , care este posibil sa fie dupa cele intamplate pana acum , ori flat , ori triunghi ( eu am desenat triunghi , intrucat pare ca valul b nu doreste o retragere prea mare a valului a , insa este posibil sa ma fi inselat ) . In functie de finalizarea valului b , vom urmari desfasurarea valului c cu FE de peste 38,2 si posibil pana in 61,8 , ceea ce ar insemna , ca valul © , poate sa fie zig-zag truncat . Dar toate acestea sunt presupuneri , piata va decide forma pe care vrea sa o ia , deasemenea este posibil sa fi gresit numerotarea . post-3630-0-23519600-1346060999_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am reusit

 

Revin dupa o perioada destul de lunga pe acest forum.Inca nu ma descurc f bine cu postarile,sper ca nu fac o prostie prea mare atasand si eu niste chart-uri aici.

EURUSD:

pregatim long din zona lui 1.2480 f posibil final de w iv ,target 1.2615 - old resistence.De acolo short pana in zona lui 1.18 -1.1840.time target 1-7 oct 2012

atasez chart-uri ptr lamurire.

 

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti!!!

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR\USD H1

 

Patternuri in dezvoltare pe toate nivelele( gradele). Exista astazi o probabilitate de trading pe unul din patternuri , dar depinde cum va evolua piata . In graficul atasat cu presupunerea unui pattern de triunghi neutral sau expanding , valul d poate inca sa se dezvolte pentru ambele presupuneri , numai in cazul unei spargeri clare se poate initia o tranzactie si numai in cazul in care corespunde cu un raport min de 1:2. in caz contrar trebuie sa asteptam .

 

 

Succes!!!

post-6242-0-93868500-1346137863_thumb.png

post-6242-0-04656500-1346137882_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.