Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

EUR U$D.

La momentul de fata indicatoarele striga in gura mare ca suntem in unda trei din trei, INSA ele la fel nu exclud si faptul ca s-ar putea realiza si scenariul unui running sau chiar expanding flat. Propun de urmarit cum se vor intilni pretul si MA 34 pe H4. Daca pretul va fi mai rapid in cadere decit muvingul in crestere atunci mai avem inca o confirmare pt tinta 1.2750.

post-4587-011819100 1285186853_thumb.gif

post-4587-086695600 1285186860_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am_kabibi se pare k ai avut dreptate cu nzd-ul ala, nustiu unde vazusem eu corectiva acolo, m-a dus in eroare -ul ala cu un expanded flat mai complex, care il vedeam ca un 3, rookie mistake :)) poate asa???

post-3824-007442400 1285288087_thumb.gif

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am_kabibi(sau alti elioticieni de pe aci) ce zici de subscriptiile la Elliot Wave International, mai exact la analizele acestora??? stii pe cineva care le foloseste, sunt oare bune de ceva??

 

Eu zic sa nu te incurci cu ei. Continua singur pt ca nu rau ti se primeste. Pe forum mereu ne vom rectifica reciproc. :))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am_kabibi se pare k ai avut dreptate cu nzd-ul ala, nustiu unde vazusem eu corectiva acolo, m-a dus in eroare -ul ala cu un expanded flat mai complex, care il vedeam ca un 3, rookie mistake :)) poate asa???

 

Dupa parerea mea la moment e mai rezonabil anume asa sa privesti situatia, insa numaidecit tre sa ai si o alternativa pt cadere. Uite la euro de ex. sau vom face un trei din trei in sus sau plecam spre 1.2750 incheind un running flat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da ms pentru raspunsuri, totusi la euro dak mergem pe varianta cu wedge in prima(nu mai pun poza stii u la ce ma refer) nu ti se pare corectiva aia 2 cam "dubioasa", adik e prea mica ca timp si spatiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.