Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

AUD USD.

In limitele scenariului propus de deos cu formarea undei cinci sub forma de ending triangle presupun ca unda iv al acestui triunghi probabil va lua forma unui zigzag. Avind in vedere ca o mare parte a puterii trendului de cadere a fost stoarsa in unda of iv, care s-a intins in dorectia trendului principal avem motive sa credem ca unda [C] of iv va fi una rapida insa mai mica decit unda [A] of iv.

post-4587-038905100 1283239097_thumb.gif

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Cam asa ceva. Avind in vedere ca statistic flatul se corecteaza mai adinc ca zigzagul, double si triple zigzag, ma astept mai degraba la un abc.

Daca vom atinge 1.5345(nivel de confirmare)fara sa ne ridicam pina la 1.5492, toata unda ar fi un triunghi orizontal ca in imaginea de jos.

Unde [a] si [c] of B de fapt trebuie numerotate [w] [x] [y].

post-4587-062024200 1283501550_thumb.gif

Editat de Cityzen
Am sters citatul cu postul anterior conform regulamentului.
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eur U$D.

Probabil formam triunghi. Cred ca azi vom iesi din el si cred ca in sus. Insa trebuie de avut in vedere si posibilitatea de a face o spargere falsa in jos, transformindu-l intr-un double sau triple three, si dupa aia sa-si reia drumul spre 1.29.

post-4587-059448200 1283504756_thumb.gif

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.