Sari la conținut

Cine foloseste internet banking?


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Ma intereseaza ce banci ofera servicii de internet banking care permit efectuarea de schimburi valutare. Daca folositi un astfel de serviciu, va rog sa scrieti aici de la ce banca este (si daca puteti scrie si spreadul pentru EURUSD ar fi perfect, dar nu-i obligatoriu). De exemplu, eu am internet banking de la ING. Am posibilitatea sa fac schimburi valutare, iar spreadul este de peste 500 de pipsi (cel putin asa imi arata in seara asta cand am avut pentru prima data curiozitatea sa verific spreadul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Moderators

Idem la BCR. Cand am fost vara trecuta acasa mi-am facut un cont si mi-au dat o jucarie de aia care genereaza pinuri, am fost foarte curios cum merge, pentru ca pe aici nu e moda cu de alea. In special eram curios daca o sa mearga din Thai. Merge. Inca nu stiu principiul, pare sa nu fie radio, nu se conecteaza la nimic, dar pe de alta parte ar fi ciudat sa fie de sine statatoare, ca ar fi mai usor de hacuit.

 

Spreadul e la fel, pierzi 4-5 centi la fiecare parai pe ca il cumperi si il revinzi, hihi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BCR , are schimb valutar pe internet banking . Accesul se face pe baza de token ( generator de parola ) . Tokenul in functie de seria pe care o are , genereaza serii de parole de sine statator , nu are nimic de a face cu legatura radio la computer . In ceea ce priveste spreadul am atasat cursul valutar de astazi .

Probabil ca aproape toate bancile cu internet banking au si schimb valutar .post-3630-052464300 1282645259_thumb.jpg

Editat de ovidiu_gnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tokenu de la BCR are un numar predefinit de combinatii de numere, care actioneaza in functie de ora sau altceva. Dar un lucru este clar ... numerele generate sunt finite, cand s-au terminat (haha ...sunt multe) trebuie sa ceri alt dispozitiv, token sau cum draq se numeste. Si ca o paranteza, BCR deschide un departament de investitii, stock, indici, fx si etc si spreadu la Eur/Usd este 5 pp. Eu am testat platforma, este ok

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • Management

Doar ING si BCR? Ma asteptam la mai mult :)

 

 

Sec, poti da mai multe detalii despre departamentul ala de investitii de la BCR (eventual sa deschizi un topic nou despre asta)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) despre BCR

http://ro.products.erstegroup.com/Retail/ro/BCR_Trader/Prezentare/index.phtml

Au o platforma destul de complexa, ceva in genul VT Trader de la CMS, spreduri cam marisoare si volum minim 0.1 lot, pare ok. la ce stau destul de bine? la instrumente. multe si variate; executia pare si ea buna; minusuri: daca deschizi pozitii sub 10k, te taxeaza suplimentar cu 10 eur

 

2) @amiralu, ...schimbul valutar oferit prin Internet banking, nu este pentru trading

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.