Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Caspian vs Dragonpips

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#21 phaeton

phaeton

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 02 September 2010 - 02:15 PM

"e de studiat" in comun cu mebrii forumului banuiesc - ma bucur ca ti s-a cristalizat motivatia si ai reusit s-o "verbalizezi" pentru a o afla si noi.

altfel, am fi reiterat o discutie fumata despre cat timp ne ia s-ajungem milionari (vezi excelul lui tradelover postat pe undeva ca reply la entuziasmul cuiva)
  • 0

#22 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 02 September 2010 - 03:09 PM

motivatia a fost aceeasi dintotdeauna ! ea nu s-a cristalizat acum ! insa atunci cand in calea ei intalneste crisparea , teama , orgoliul, doar atunci si numai atunci se isca furtuni, neintemeiate dar puternice .
parera mea este ca a face bani tranzactionand manual , este usor, insa eu sunt fascinat de aceste sisteme care funcioneaza autonom.(deocamdata)
(poate ca trecerea de la fifa2010 la forex a fost cam brusca :) insa ma distreaza la fel de mult, pana cand... EA Games va revolutiona industria jocurilor pe calculator; si atunci veti scapa si de mine )
am probat in backtest zeci, poate sute de EA-uri insa am postat aici doar ce credeam eu ca este bun (desi se pare ca am gresit) .
  • 0

#23 phaeton

phaeton

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 02 September 2010 - 03:41 PM

bine, bine, era cristalizata, dar sa recunoastem si beneficiile acestor discutii "neintemeiate" (desi, la vederea unei curbe de la 1000 la peste 300k intr-un an, postata cu atata seriozitate si insotita de formula "binisor", imi vine sa renunt la "ne") si sa profitam de ce-ai devoalat in ultimul mesaj : a face bani tranzactionand valute manual este usor. :)
  • 0

#24 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 02 October 2010 - 02:42 PM

de la 10000 la 4 Miliarde =)) :P :P

10-1999----01-2003

Attached Thumbnails

• dragonspipsEUR_USDH1_1999.10_2003.01.gif

Edited by Magicianul, 02 October 2010 - 02:42 PM.

• 0

#25 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 02 October 2010 - 03:12 PM

de la 10000 la 4 Miliarde =)) :P :P

10-1999----01-2003

Attached Thumbnails

• dragonpips_1999-2003.01.01.png

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.