Sari la conținut

ForexBall 2010 - Concurs International de Trading din 6 septembrie


Postări Recomandate

Dragi Traderi!

 

Compania Admiral Markets vă informează că înregistrarea la a treia etapă a concursului ForexBall™ 2010 este disponibilă! Fondul total de premiere este de 14.000 USD, iar primii 5 clasați în fiecare zonă geografică se vor califica în marea finală de la finele anului. Mai multe amănunte pe pagina oficială a concursului Forexball 2010

 

Acestă etapă va debuta pe 6 Septembrie şi se va finaliza pe data de 17, ora 21:00 (GMT0 , ora Londrei). Dacă sunteţi deja client a companiei Admiral Markets atunci înregistraţi-vă din Biroul Traderului la secţiunea ForexBall. Dacă nu cunoaşteţi această procedură, nu vă îngrijoraţi, doar accesați acest link pentru a vă înregistra la concurs. Înregistrarea şi participarea la concurs sunt 100% gratuite, iar premiile în bani sunt 100% reale, aşa că nu ocoliţi această oportunitate pentru a demonstra abilităţile dvs. şi a fi premiat totodată.

Înregistraţi-vă şi începeţi să tranzacţionaţi cât mai repede, pentru a beneficia de perioada maximă de tranzacționare şi pentru a ajunge în topul câştigătorilor.

 

Mult succes şi Tranzacţionare plăcută!

Echipa ForexBall™

 

www.admiralmarkets.ro

www.forexball.com

Editat de admiral markets
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Fiecare pasare pe limba ei piere :)

 

Brokerul nu are de unde sa stie la ce indicatori te uiti tu pe platforma ta. El stie doar daca tranzactia a fost plasata manual, sau a fost plasata de un EA, pentru ca cele plasate de EA au un cod de identificare al EA-ului respectiv (acest cod este uneori folosit de brokeri pentru a bloca unii experti care sunt profitabili sau fac scalping). Atat timp cat tu plasezi tranzactiile manual, esti liber sa folosesti ce indicatori vrei tu, in conformitate cu strategia dupa care tranzactionezi, si brokerul nu are de unde sa stie asta. Si nu e treaba lui ce strategie folosesti tu si la ce indicatori te uiti inainte de a decide daca cumperi sau vinzi, si nu e treaba lui cine iti da tie alarme, ca e un EA in spate, ca iti spune nevasta, ori ca miauna pisica vecinului. Toata faza e sa pui tranzactia manual.

 

Brokerul nu "vede" ce ai tu pe ecran. Ar fi si culmea! El stie doar ce ordere ii trimiti tu, si e obligat sa le execute, daca nu sunt "ineptii" de genul tranzctii in afara pietei, ori milioane de loturi pe bet. El "vede" doar aceste ordere, pe care, daca sunt in parametrii permisi de contractul semnat cu el cand ti-ai facut cont, este obligat sa le execute. Si doar pentru aceste ordere, el poate vedea daca tu ai dat click pe el si ai dat buy ori sell, ori daca a fost plasat automat de o instructiune "OrderSend()" din MT4.

 

De asemenea ar fi culmea ca brokerul sa iti interzica sa folosesti indicatori si alarme. El nu poate FIZIC sa faca asta, eu pot sa ma uit la indicatori pe alt computer, ori pot sa tranzactionez random si sa fac profit, si apoi el vine si spune ca am folosit nu stiu ce indicator, si ma descalifica. Fizic si practic, nu se poate interzice asa ceva. Chiar daca ar putea, fizic, sa faca asta, ce fel de trading ar mai fi ala?

 

P.S. Nu stiu regulamentul concursului, am luat de buna ceea ce spui tu ca nu se accepta EA-uri.

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pt.explicatie.Nu ma pricep chiar deloc la mql si faze de astea,nu stiu ce poate brokeru sa vada,ma gandeam ca se uita in boxul experts din metatrader la finalul concursului,acolo arata si cand bagi un indicator customizat dar nu zice ca e indicator si poate sa-l ia drept expert.Mersi inca o data si bafta la concurs daca participi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.