Sari la conținut

Intraday trading


Postări Recomandate

Si totusi asa este, in cazul nostru pe 1h nu e chiar bearish engulfin. Corpul lumanarii mici este inclus in corpul celeilalte insa nu este cuprins intre open si close.

 

post-2415-029506900 1283769251_thumb.png

 

Sper sa imi fie scuzata greseala :D noroc ca a iesit profitabila ca daca nu era si mai grav :)

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie!Din cate vad eu faci o mare confuzie! Corpul lumanarii se refera tocmai la portiunea dintre open si close. Cand vorbim de corpul unei lumanari nu vorbim de portiunea dintre maxim si minim, adica de intreaga lumanare!

 

post-1363-025129300 1283770155_thumb.png

Editat de Cityzen
Am sters citatul cu postul anterior conform regulamentului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa este :) adevarul este ca pandeam de vineri sell-ul ala am si postat AICI scenariul. Acum ca am dat-o in bara cu denumirea, imi cer scuze. Multe patternuri le stiu din memorie fotografica dar cu numele lor nu stau prea bine.Am sa icnerc sa nu mai fac greseli in "denumiri" pe viitor.

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa este :) adevarul este ca pandeam de vineri sell-ul ala am si postat AICI scenariul. Acum ca am dat-o in bara cu denumirea, imi cer scuze. Multe patternuri le stiu din memorie fotografica dar cu numele lor nu stau prea bine.Am sa icnerc sa nu mai fac greseli in "denumiri" pe viitor.

 

Scenariul a fost super OK!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.