Sari la conținut

Fx Briefing


Deltastock

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Minimul de ieri de la 1.3733 marcheaza finalul downtrend-ului din 1.4081, iar perechea a intrat intr-o faza de consolidare, care va tinde sa corecteze scaderea mentionata inainte de urmatoarea etapa de scadere spre 1.3508. Rezistenta importanta in partea de sus este zona 1.3890-1.3900, iar noi ne asteptam sa limiteze urcarea de azi.

Analiza Deltastock 28.10.2010.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Măh, voi vă uitati prin rapoartele alea, ori doar le luati dintr-un sac, la intamplare si le puneti acolo? Nu am obiceiul sa dau click pe ele, dar din cand in cand, atunci cand nu am ce face si caut o metoda sa pierd vremea :)), mă mai scap... şi atunci mă enervez de numa-numa....

 

Cum adica "euro se tranzactioneaza sub media mobila de 50, care este la 1.34"??? Păi Euro nu mai este sub 1.34 de secole intregi. Media mobila de 200 de zile la 1.42? Unde v-aţi căutat, nene? Şi vorbiti de medii mobile si de indicatori, dar pe care nici măcar nu vă osteniţi să ii puneţi pe grafice, să ştim şi noi, prostimea, unde sunt indicatorii si mediile alea... Din contra, puneti pe grafice indicatori despre care nu vb nika in text...

 

Pentru informare, mediile mobile de care vorbiti voi (simple?? exponentiale?? ori ce fel?) se afla la ora actuala la urmatoarele valori:

 

EMA( 50): 1.3622 raising, concave after bottom on sept 10, negative inflexion point on sept 29, positive inflexion point on oct 27.

EMA(200): 1.3355 raising, concave after bottom on sept 20.

SMA( 50): 1.3513 raising, concave

SMA(200): 1.3143 falling, concave, tocmai face bottom.

 

Cursul este la 1.42 si nici una dintre aceste medii nu este deasupra lui.

 

Grrr....

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cresterea de ieri a atins foarte précis targetul nostrum de la 1.4286, intrand apoi intr- faza mai larga de consolidare, care ne asteptam sa fie limitata la zona de suport de la 1.4144-60 inainte de urmatoarea miscare ascedenta catre 1.4365 si 1.4490. Suportul important pe partea descedenta este la nivelul de 1.4060.

Analiza Deltastock 05.11.2010.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.