Sari la conținut

Traders workshop


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Unul dintre brokerii cu cont pe Vamist (mi s-a spus sa nu spun care, dar nu ma pot abtine sa nu dau indicii) si cu o istorie destul de lunga in Romania si-a propus sa organizeze la Bucuresti un workshop de forex trading pentru membrii de pe Vamist, Fxtrader (Horatiu, noi dam si nume aici Posted Image) si probabil alte comunitati de profil.

 

Un lucru care m-a interesat personal a fost sa NU fie un eveniment de vanzari. Mi s-a confirmat faptul ca nu va fi, asa ca am acceptat ca vamist.ro sa fie partener. Programul se va stabili in functie de participanti, dar in principiu se vrea sa se aduca la un loc oameni care sa schimbe fata in fata idei legate de forex trading. Deci se cauta in special oameni care sa participe activ (deci da, asta inseamna ca trebuie sa si vorbiti).

 

Fiind prima editie si nestiind ce interes exista pentru asa ceva, organizatorii s-au gandit ca workshopul sa sa se tina cu aproximativ 20 de oameni. Banuiesc totusi ca numarul nu este batut in cuie si se poate ajusta usor in functie de interesul manifestat de voi. In concluzie, v-ar interesa un astfel de eveniment? Mentionez ca data nu e fixata inca dar se prefera o vineri dupa-amiaza pentru ca piata sa fie inca deschisa.

 

Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este foarte buna, chiar excelenta. Este o experienta si este un inceput care trebuie parcurs.

 

P.S.In ceea ce ma priveste, m-am deplasat la Bucuresti pentru evenimente cu tema forex, dar ... nu vreau sa aud de fxtrader si stafful in cauza. Deci, acum voi lipsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Cam slaba miscarea. Nu vi se pare destul de interesanta initiativa sau e doar frica de a vorbi in public? Am auzit ca ajuta daca iti imaginezi ca ascultatorii tai sunt in chiloti :)).

 

Chiar nimeni nu e interesat sa participe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În cazul nostru a fost aşa: reprezentantul brokerului m-a rugat să povestesc cu membri FxTrader pentru a vedea dacă sunt interesanţi de un workshop forex. Practic, brokerul a dorit sondarea oportunitatăţii organizarii unui astfel de eveniment înainte să-l organizeze. Ceea ce e lucru logic şi cred că e şi normal. Cred ca la fel a fost şi in cazul vostru, brokerul a vb cu Ştefan şi probabil că au fost discuţii şi cu leaderii altor forumuri precum bursanoastra.ro si altele ale căror nume nu le-am reţinut ca nu a fost relevant în dicuţia ce am purtato cu reprezentantul brokerului.

 

Cityzen, motivul misterului este unul simplu. Brokerul, cel care organizează evenimentul, doreşte ca el să facă anuntul oficial. E un lucru normal (aşa consider eu) şi aş putea să îţi zic şi de ce, dar nu doresc să deturnez topicul acestui thread.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.