Sari la conținut

Condica de reclamatii, plangeri si sugestii


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Daca aveti probleme cu felul in care Dictactorul si Inamicul Poporului (adica eu) administreaza forumul, daca vi se pare ca ati fost nedreptatit pe vamist.ro sau daca aveti sugestii pentru imbunatatirea forumului, puteti posta aici. Bineinteles ca dupa ce postati chestii negative, serviciile secrete va vor prinde, conturile vi se vor confisca si veti fi inchisi in lagarul de concentrare vamist. Dar daca aveti noroc si supravietuiti pana voi fi eu impuscat de catre revolutionari, veti intra in cartile de istorie! Posted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Legat de mutatul posturilor:

Forumul asta marcheaza topicele ca sterse sau hidden prin marcarea ca sters sau hidden a primului post din topic. Restul posturilor nu sunt afectate, dar daca primul post din topic, acela cu care s-a deschis topicul, este hidden, atunci tot topicul este invizibil utilizatorilor normali, doar moderatorii pot vedea acel topic.

 

Este o solutie buna, pentru ca se pot sterge sau pune pe hidden repede topice intregi, care apoi se pot aduce inapoi, daca e nevoie. Dar pe de alta parte, atunci cand se muta un post in alt topic, acel post este inserat in noul topic in ordine cronologica, deci daca el este mai vechi decat toate posturile din noul topic, el va apare primul.

 

Well.. combinand astea doua impreuna, imaginati-va ce se intampla daca se muta un post vechi care e hidden in topicul de offtopic profesionist.... (aviz Cityzen). Topicul dispare si nu mai este accesibil userilor normali...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Am sa postez aici si raspunsuri la reclamatiile primite pe privat pentru ca poate mai sunt si altii care ar vrea sa reclame acelasi lucru dar nu au curaj/chef/timp. Nu voi da insa numele celor care imi trimit mesajele private.

 

Ultima sesizare a fost cu privire la topicul "Clipuri forex". Postarile de acolo nu au fost sterse nici de mine si nici de un alt moderator. Au fost sterse de Oltciter din motive personale pe care nu vrea sa le comenteze: http://forum.vamist.ro/topic/2294-clipuri-forex/page__view__findpost__p__23391 Si aici vreau sa mai fac o precizare. Pentru ca Cityzen a fost cel mai activ pe partea de moderare in ultima perioada si a tot mutat si dezaprobat alte postari, si-a luat cele mai multe bobarnace atunci cand cineva nu a fost multumit de faptul ca i-a fost sters/mutat topicul sau postarea. Se scapa totusi din vedere faptul ca eu administrez forumul si toate actiunile de moderare se fac dupa niste reguli stabilite de mine (le gasiti pe toate in regulament). Atat Cityzen cat si ceilalti moderatori aplica aceste reguli pentru a ma ajuta pe mine sa mentin forumul cat de cat curat si organizat (si le multumesc pentru acest lucru). Pentru probleme sau nemultumiri legate de aplicarea regulamentului, vorbiti direct cu mine. Din pacate Cityzen a decis sa nu mai modereze discutiile pe vamist. Din cate mi-a explicat, se va ocupa de proiectele personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate sau din fericire, democratia trebuie (sau ar trebui) sa functioneze dupa anumite reguli. Regulile astea trebuiesc respectate de catre toti. Cand unii nu respecta regulile, apar revolutii.

Olciter un impatimit al postarilor obiective, titan al aprecierilor populare, carismatic si lider informal de exceptie; Cityzen un impatimit al vigilentei, al corectitudinii si pasiunii in munca sa, un exemplu de echidistanta (pe care eu o apreciez); Intr-un cuvant, doua personaje extrem de valoroase pentru forumul nostru (nu am folosit cuvantul "nostru" intamplator sau din greseala).

Din pacate, dupa cum ati vazut, de cele mai multe ori, orgoliile primeaza logicii. Orgoliile nasc controverse, manifestari ranchiunoase, care mai departe pot duce la disfunctionalitati ale sistemului in ansamblu. Dar pana la urma este firesc, ca dupa perioade de calm, de echilibru, sa apara mici cutremure, testari ale stabilitatii structurale, ...care in cele din urma ajuta sistemul sa se autoregleze si sa se intareasca.

Dar cel mai grav lucru este sa nu existe regulament sau acesta sa nu se aplice. Stiu insa, ca Stefan, cu diplomatia care il caracterizeaza, va manageria "aceasta pozitie/trade" astfel incat toata lumea va iesi pe plus. Spor la pips!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Problemele voastre de organizare si administrare ma depasesc (nu stiu daca voi va acoperiti cheltuielile si daca faceti ceva;parai;cu acest forum ,probabil ceva din reclame)dar va intreb cum ar fi daca Forum Vamist ar avea un topic pt cei care au nevoie de programatori si Vamist sa organizeze o intermediere intre mine incepator si un programator care ar avea interese sa programeze pt ceva ;Parai;cum spune Tradelover.

Exista oferte de la 50 usd in sus cu 75 usd am primit Email trimis acasa numai sa-l caut si pare destul de profesionist mi-a oferit si carti despre Forex si programare toate in Engleza,

dar cunostintele mele in Engleza sint cam ca si ale voastre in limba Mongola.Mai ginditiva si poate ca gasiti programatori care vor sa cistige ceva parai ,cred ca ora de lucru in Rominia nu este mai scumpa decit in America chiar daca unele preturi sint mult mai mari si daca Vamist intermediaza si vrea si el 10 parai pe EA nu cred ca ar fi cineva nemultumit asta este parerea mea.

Si daca ar aparea oferta si in engleza pe Googl;Programator MQL sau voi stiti mai bine cum sa scrieti a-ti avea si mai multi clienti.Parerea mea personala Daca este proasta uitatio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Am o sugestie de ordin tehnic ce ar salva 0.1 - 2 secunde de navigare inutila pe fiecare thread citit.

Puteti pune "path-ul"(ca exemplu pt aceast topic: "Vamist Forex - Forum> Generalitati> Anunturi administrative> Condica de reclamatii, plangeri si sugestii") si in partea de jos a paginii in care se citeste un thread?

Astfel nu as mai fi nevoit sa dau de scroll in sus pana la capatul paginii cand vreau sa ma intorsc in subforumul parinte, chestie care pe mine ma enerveaza.

Ca exemplu, un forum ce practica chestia asta e softpedia.

 

LE: acum am observat un buton care ma duce direct sus :)). Totusi, sugestia ramane valabila.

Editat de Adi.M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

haha, am facut si eu sugestia asta mai demult, acum vreo doi ani, si cineva de pe vamist mi-a spus ca pot sa apas tasta "Home"... haha.. well, dupa 20 de ani de navigare pe web inca mai inveti cate ceva nou... eu habar nu aveam. Acuma vamistu ca vamistu, dar in alte pagini de web povestea asta cu home-ul chiar ma scuteste de o gramada de "munca" cu mouseul (de exemplu pe paginile de comentarii de la ATC pe site la Mq, unde lista de pagini este doar sus, sau doar jos), drept pt care am bagat-o repede la cap. Am observat ca merg si celelalte taste de navigare (PageDn/Up/End etc), probabil ca de aia se numesc "taste de navigare".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • Moderators

Am |o| (adică "o între bare"). Între... barea mea: Ce se întâmplă cu măslinele verzi date pe blog?

Am observat, citind noile intrări de prin blogul lui Barbones, că de curând se pot da măsline verzi pe blog. Am gasit chiar un post destul de bun acolo, care mi-a plăcut şi am vrut sa ii dau la om măslina de rigoare. Bun. Când mă uit la reputatia lui, ciuciu. Nu apare. Mă uit la profilul lui, ciuciu, nu apare măslina mea dată pe blog, nici altele date de alti useri pe blog, ci doar alte măsline ale lui Barbones, date de mine sau de alţii pe forum, nimic de pe blog. Mă duc înapoi pe blogul omului, maslina mea apare acolo, e verde şi surâzătoare până la urechi, dar nu pot să dau click pe ea (ca pe forum) să văd cine i-a dat-o.

 

Problema mă interesează direct, din două motive, unu că mie imi plac măslinele, mai ales alea verzi. Sunt un mare mâncător de măsline, hihi, am câteva la fiecare masă :) Imi aduc aminte acum mulţi ani pe când jucam riţi-piţi pe "doizece.ro" al lui Vivi si Irina (inainte de a-l vinde bomborocilor aia de la Neogen) că le eram aşa de drag încât voiau să schimbe sistemul de reputaţie (cu steluţe şi puncticele) într-unul cu măsline verzi, hihi.

 

Al doilea motiv pt care mă intereseaza direct este... mai serios. Mai multi useri de pe vamist mi-au spus (unii chiar pe public) că ar fi bine să adun toate (mă rog, :) eu zic doar alea bune) posturile mele într-un loc, să fie usor de citit şi de urmărit. Mă gândeam mai demult să fac o secţiune de blog în româneşte, şi aşa aia în engleză a "îmbătrânit", e outdated, nu o mai citeste nimeni şi nu mai am timp de ea, de programat experti si indicatori care sa ii pun pe public pe degeaba m-am cam săturat :), deci o secţiune în româneşte şi să postez pe acolo ce mă doare, cu linkuri la posturile carora le dau replica, în loc sa pun direct pe forum, iar pe forum doar link la blog. Aş putea de asemenea să adun posturi bune (adică alea care le consider eu bune, care îmi plac mie) ale altora de prin forum şi să le copiez pe blog, ca un fel de "top al posturilor bune", chestii din care alti traderi incepatori pot să înveţe oarece, citindu-le la rând.

 

Dar ce mă fac fără măsline?! :)

Muncesc degeaba? De aia nici nu m-am apucat pt ca pe blog nu se puteau da măsline :)

 

.tradelover materialist.

Editat de tradelover
typos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Promit sa ma uit dupa ce imi instaleaza si mie astia net acasa. M-am mutat saptamana trecuta si de atunci ma tot rog de provideri sa vina si pe la mine sa traga cablu. Majoritatea mi-au spus ca nu se poate pentru ca nu mai e loc pe exchange-ul de care apartin pana nu se face upgrade. Am gasit unii care spun ca ma pot conecta la alt exchange, dar nu cred pana nu vad. Pe 24 ar trebui sa vina sa instaleze.

 

Offtopic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Hey man, ai netul ala, ori nu îl ai? :)

Uite ce zice vamistul meu când încerc câte v'un search: (nu la toate, unele merg, altele nu)

 

Fatal error: Allowed memory size of 1073741824 bytes exhausted (tried to allocate 391696679 bytes) in /home/vamist.com/forum/Grind/sources/base/core.php on line 5008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.