Sari la conținut

Analize in stilul ActionForex


Postări Recomandate

Stimate johnbull,

 

Admiral Markets nu este radiata din registrul CNVM (http://www.cnvmr.ro/RCNVM/detalii.php?id=52114&nrcnvm=PJM01FISMEST0962), este reglementata in Uniunea Europeana (MiFID), Australia (ASIC), etc...Suplimentar, fondurile clientilor sunt garantate in plafonul a 20.000 Euro, ca broker reglementat in UE, nu in paradisuri fiscale. Admiral Markets este partener al multor banci renumite la nivel global ce ofera servicii de tranzactionare Forex pentru retail, de ex. Unicredit in Polonia, astfel ca investitorii acestui grup financiar foarte bine cotat in Europa tranzactioneaza pe Forex prin Admiral Markets! Astfel de parteneriate vor fi realizate si in Romania. In peste 10 ani de activitate, Admiral Markets si-a onorat obligatiile fata de clienti, construindu-si o reputatie ce i-a permis sa fie preferata ca partener de catre renumite banci, fonduri samd.

 

Cu stima,

Admiral Markets

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Admiral. Ideea era sa dati jos izmenele de pe site! Ma gandesc ca poate va fura cineva ideea, si mai o pun pe Kim Kardashian sau pe Rambo pe situl CITI sau Goldman Sachs.Asta era ideea. Se pare ca Teodora are totusi dreptatea ei, zici una si astia pricep ce vor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Admiral. Ideea era sa dati jos izmenele de pe site! Ma gandesc ca poate va fura cineva ideea, si mai o pun pe Kim Kardashian sau pe Rambo pe situl CITI sau Goldman Sachs.Asta era ideea. Se pare ca Teodora are totusi dreptatea ei, zici una si astia pricep ce vor...

 

V-am oferit raspunsul la comentariul anterior:

Posted 06 May 2012 - 02:37 PM

Am vrut sa-mi fac un cont la Admiral...acum vad ca sunt radiati din registrul CNVM inca din 2010...http://www.cnvmr.ro/RCNVM/lista.php?radiate=1&sect=1, la pozitia 102....pe site-ul lor apare ca sunt in registrul CNVM....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Am zis sa nu mai deschid un alt topic. Sper sa-mi dati voie sa postez aici cate una-alta referitor la price-action si pattern-uri.

Atentie mare, s-ar putea si s-ar parea ca o sa avem un double-top pe GBPUSD pe daily chart. In cazul acesta se poate (eu asa o sa fac) sa intram la vanzare in jurul valorii de 1.5700 si 1.5776.

Este interesant ca la aceasta ora EURUSD s-a decorelat, sau desincronizat, de GBPUSD si AUDUSD.

 

Cu stima si toate cele bune!

Editat de ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa faceti o analiza strict pe subiect, referitor la acest tip de analiza: adica folosindu-va doar de doi pivoti si de unealta fibonacci retracement, o puteti face linistit. Ceea ce ati facut dumneavoastra nu se cheama analiza, e doar o observatie. Daca nu sunteti consecvent in analizele dumneavoastra, deschideti un topic nou sau postati in parte, la perechiile valutare in parte, daca e analiza in adevaratul sens al cuvantului. Daca credeti ca e mai nesemnificativa postati in topicul offtopic profesionist. Tocmai asta evit si eu, fragmentarea, fiindca discutiile sar de la un subiect la altul si-atunci facem talmes-balmes.

 

Rog pe Stefan sa catalogheze discutiile de mai sus, nerelevante topicului, offtopic sau sa imi dea drepturi de moderare asupra topicului. Promit sa nu mut niciun post.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi nu s-a miscat piata chiar atat de tare, nu prea au fost evenimente cine stie ce. Doar pe la 11:30 s-a publicat MPI-ul in UK si a fost pozitiv si s-a vazut o usoara urcare a lirei dar in rest.... pauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dirzuandreiovidiu, imi cer scuze! Ai dreptate. In alta ordine de idei, nu am zis ca asta este o analiza, caci nu este. Este doar o observatie asa cum bine ai spus. Pai, se poate muta, eventual, sau sa sterg postul?

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Analiza pe termen scurt, GBP/JPY

 

Perechea se afla in zona neutra, fapt dovedit prin prezenta sa peste pivotul major de la 122.08. Mai mult sideways (miscari in ambele directii) in jurul nivelelor Fibonacci de 38.2 (123.468) respectiv 50.0 (123.916) a miscarii scazatoare 125.813-122.019 ori miscari corective pana la nivelul Fibonacci de 61.8 din aceeasi miscare down (124.364), daca pretul nu invalideaza pivotul major de la 122.08 si schimba bias-ul in down. Coborarea sub acest pivot implica miscari coboratoare foarte agresive catre minimul de la 118.768.

 

post-2510-0-22410000-1342676688_thumb.png

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analiza pe termen scurt, GBP/USD

 

Perechea se afla in zona neutra (bias neutru) situata intre cei doi pivoti majori, cel de la valoarea 1.5779 si cel de la 1.5402. Ca prim scenariu, situandu-ne in zona neutra, il vom avea cel de sideways (miscari in ambele directii) in jurul nivelelor Fibonacci 50.0, respectiv 61.8 a miscarii down (scazatoare) 1.57761-1.53917. Celelalte doua scenarii implica, spargerea oricarui dintre cei doi pivoti, spargerea celui de la valoarea de 1.5779, implica miscari corective up, pana la nivelul Fibonacci 61.8 (1.59054) a miscarii down (scazatoare) 1.63001-1.52669. Iar spargerea pivotului major de la 1.5402 implica miscari catre minimul de la 1.52669, intocmai ca in imaginea de la mai jos:

 

post-2510-0-46285000-1342678634_thumb.png

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.