Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Profit intre 5-10 % pe luna fara absolut nici un risc

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#11 n33dw33d

n33dw33d

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Broker curent oanda

Posted 20 February 2011 - 03:45 PM

degeaba, oricum unde nu este dobanda este spread urias...

Edited by Stefan, 20 February 2011 - 05:37 PM.
Stergere citat. @n33dw33d, citeste ce scrie in partea de sus a fiecarei pagini de pe forum

• 0

#12 andrei_lint

andrei_lint

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

• Tranzactionez din 2006

Posted 25 February 2011 - 11:13 AM

Incearca sa faci pe bune asta si o sa vezi ca te lecuiesti. In primul rand multi brokeri vor o taxa suplimentara pentru conturi islamice. Asta daca treci peste faptul ca pentru a avea un asemenea cont la majoritatea lor trebuie sa locuiesti prin Orientul Mijlociu.

Bun, sa zicem ca gasesti unul la care nu e asa. Mai departe o sa ai surpriza ca-ti inchid contul pentru ca se asteapta de la tine sa iei atat pozitii prin care pierdeai dobanda, la fel ca si pozitii de unde ai fi castigat!!!
  • 0

#13 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 25 February 2011 - 11:33 AM

Haha, mi-a scapat acest tread până acum!
Celor care vă arde de aventuri de acestea citiţi blogul lui Bogdan (TheEconomist) chiar aici pe vamist, si aventurile lui cu Forex India (parcă aşa se chema brokerul). Când tipii şi-au dat seama ce face i-au băgat o sumedenie de beţe în roate, până chiar si la a refuza să îi returneze banii. Omu' făcea arbitraj, şi in comparatie cu mine sau cu voi, omu' ăla ştia ce face.

Luaţi-vă gândul cu brokerul islamic, cum spune şi ante-postatoru', ei se asteaptă ca tu să tranzacţionezi normal. Cum văd că iei doar poziţii impotriva dobânzii, cum eşti gata. Poate că brokerul nu o sa iti ceara nici un act doveditor când deschizi cont, dar când vei încerca să retragi vreun sfanţ vei avea o mare surpriză: ţi se vor cere acte doveditoare a faptului că intr-adevăr locuiesti in zonă şi că eşti muslim. Altfel spui Pa la bani, ori ti se ia interest retroactiv.
  • 1
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

#14 coldrecs

coldrecs

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 8 posts

• Tranzactionez din 2003

Posted 26 February 2011 - 07:31 PM

Subscriu!

Nu exista castiga mare fara risc mare, pe lumea asta cel putin :P Pana si regii asfaltului sau al vamilor din Romania au ajuns sa cunoasca adevarul acestei legi economice.
  • 0

#15 andrymember

andrymember

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 25 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent eToro
  • Strategie/tehnica folosita Linii de trend

Posted 27 April 2011 - 01:46 PM

Incercam sa imi amintesc unde am mai auzit aceasta idee. Eu am auzit prima data de ea cand am citit cartea "Adventures of a Currency Trader" de Rob Booker.
Mai dificil mi se pare sa gasesti un brocker serios care sa nu ceara/dea dobanda.

unde pot gasi si eu aceasta carte,....|?
  • 0

#16 avner

avner

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 11 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Strategie/tehnica folosita The best one...

Posted 27 April 2011 - 02:37 PM

amazon.com
:)

Edited by Stefan, 27 April 2011 - 02:49 PM.
stergere citat

• 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.