Sari la conținut

Jurnal de trading


Postări Recomandate

@lamishto

 

Am postat tranzactiile de luna trecuta si le voi posta, cand luna aceasta se va termina, pe cele corespunzatoare. AUD|NZD are valoare mai mica, ce-i drept, in pips iar NZD|CHF mai mare voi adauga si procentele lunare, cu siguranta. Nu stiu daca are lumea ceva de invatat in afara de "stick to the rules" fiindca nu am dat alte detalii - e doar un jurnal de trading si nici ala complet. Un pseudo-jurnal de trading, daca vrei. Am mai zis-o si la inceput ca profitul a fost in jur de 4,7% , luna asta - vedem la sfarsitul celei de-a doua ce va fi.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil. Am spus doar ce mi-a ramas in minte ca esenta , nu stiu daca cifrele sunt exacte si cred ca nu sunt relevante.

Ideea a contat, PRIN VIZIUNE si CREATIVITATE deci INVENTIV.

Stim cu totii ca Incepatorii in marea lor majoritate castiga si chiar sunt oameni care au incercat sa afle de ce se intampla asta. Nu stiu daca au reusit sa gaseasca raspunsul dar si eu am fost printre acei Incepatori care a castigat la inceput. Sunt in paternul clasic de Up and Down in cont si in Sentimente. Nu stiu cand voi trece la Next Level, daca am trecut deja sau nu voi trece niciodata dar sti cum se spune la Loto: Prima regula sa castigi este sa joci!

 

De unde sa stiu daca nu cumva in mine nu se afla un spirit vizionar care sa dea lovitura?

Deocamdata nu am dat-o ca Prietenul de mai sus dar poate VIZIUNEA si CREATIVITATEA mea ma vor duce la INVENTIVITATE.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AUD|NZD, pastrare tranzactie long:

 

post-2510-0-48063100-1299567742_thumb.png

 

CHF|JPY, pastrare tranzactie short:

 

post-2510-0-83927900-1299567863_thumb.png

 

NZD|CHF, pastrare tranzactie long:

 

post-2510-0-90406200-1299567975_thumb.png

 

AUD|CHF, pastrare tranzactie long:

 

post-2510-0-71974100-1299568087_thumb.png

 

EUR|AUD, pastrare tranzactie short:

 

post-2510-0-58075100-1299568182_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"short sunt EurUsd, AudUsd, NzdUsd, aflate în punct cheie unde stop loss este minim, iar pentru protectie short AudCad, NzdCad si long EurNzd, EurAud, GbpNzd si GbpAud" (*admiralmarkets.com)"

 

@Darzu iti plac intrarile contra trend?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.