Sari la conținut

Evolutia primului meu cont


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Nu deschid pozitii cand au spread mare (am vazut si de 30 pipsi) .Problema e ca daca am pozitii deschise imi atinge SL mai repede. Si cum, de multe ori, cand maresc mult spreadul blocheaza si platforma, sunt victima sigura.

Editat de wallye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu cauti un broker cu spread mediu deci nici scump dar nici ieftin. Eu am in mod constant 2 pip pe euro iar pe volatilitate nu a depasit 5 7 chiar la NFP. Nu ar fi de preferat asa decat sa ai sub 2 pips tocmai atunci cand e range si lumea cauta o directie? sau poate tehnica ta chiar pe asta se bazeaza si atunci jos palaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la concluzia ca TOTI brokerii te ard, iar Oanda e printre cei ce te ard mai putin ( posibil sa fie excepii la brokerii care accepta doar conturi mari ).

Problema la mn a fost ca datorita acestor mici furaciuni legale, ma enervam si jucam mult si prost, tocandu-mi astfel contul.

 

Cat despre blocarea platformei, mi se pare o MARE nesimtire, nu inteleg cum li se permite sa o faca.

Editat de wallye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wallye

 

Cred ca problema e la tine, de fapt, nu e a broker-ului. Daca ai gasi o strategie cu un stop-loss mai mare de 30 de pips atunci ai fi mai putin vulnerabil. Easy as pie! Incearca sa aduci o rezolvare si-atunci va disparea si "frustrarea" cauzata de mismasurile lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.