Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

ha ha . Pare simplu dar nici macar eu nu am profitat prea mult de propriile mele analize Hi Hi. asta in primul rand datorita contului mic dar promit sa l cresc cumva. ha.

 

Nu cred ca pot fi denumite semnale posturile mele pentru ca ele ofera doar directia generala nu si loc de intrare TP SL MM si etc. Totusi am sa incep sa fac si asta pentru ca ma obliga sa respect mai mult regulile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rox

Open an autotrading account with Rent a Signal and make the most of your FX Signals trading. It’s FREE!

 

Nu tot ce este free este si OK! Ideea este urmatoarea > daca sunt situri cu semnale valabile,daca cineva dintre voi lea incercat,sau daca sunt dintre cei cu experienta dispusi sa ofere semnale zilnice rentabile contra cost ! Pina acum slabuta informatia la acest capitol la nivelul unui astfel de forum!Si totusi ea EXISTAPosted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si parizerul exista-n galantar dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l si cumpar. Prefer ca aperitiv o ceapa cu slana sau ceva sorici decat plastic gustos.

 

Adica, mai bine pun eu mana pe maus si dau sell/buy decat sa pun mana pe Card si sa-l ofer catre tot felul de oameni care ofera semnale contra cost. Raman la teoria mea si am s-o spun ori de cate ori am ocazia. Pana acum nu am avut contra argument deci teoria sta-n picioare:

 

Cine are sistem profitabil nu-l vinde! caci sistemul ii da banii! Deci...?, de ce as vinde intrari daca ele produc? Inseamna ca, nu prea produc si incerc sa fac rost de bani vanzand semnale. Corect?

 

Edit. Sau e varianta credibila chiar in care sistemul produce profit dar in procent mic comparativ cu valoarea contului si timpului alocat si atunci ori n-am bani de cont mare si vand un semnal bun ori n-am bani. :)

 

edit edit. si daca exista situri de semnale si forumul nu are oferta de ce nu te apuci mataluta sa faci neste testari asa serios, pe vreo 6 12 luni ca sa fie treaba clara, si nu unul ci mai multe si pe urma vi aci si ne ajuti si pe noi.

Glumesc si nu o lua ca ofensa ca nu e. :)

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rox

Ai cerut pareri.

cine a vrut sau a putut le-a dat, cum a vrut sau cum a putut.

acuuuu ...daca tu iei la demontat raspunsurile (bune sau proaste), nu inteleg ce realizezi in afara de faptul ca ii indepartezi si pe altii care ar fi postat raspunsuri la intrebarea ta. in fine ...cum consideri tu

 

Cat despre "semnale zilnice rentabile contra cost" ti s-a mai raspuns ca sunt oameni care ofera asa ceva (un exemplu este olciter. l-ai apelat si nu ti-a raspuns?, mai era si darzu care tinea un topic foarte bun cu anailze si pozitii, mai era si barbones care tine un blog ...etc, ai incercat sa vorbesti cu ei si nu au raspuns?)

 

cat despre "Pina acum slabuta informatia la acest capitol la nivelul unui astfel de forum!" , .... nu subscriu celor scrise de tine (nu te supara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar daca ai semnale bune de ce sa le vinzi???Posted Image

 

Pai .........din acelasi motiv din care brokeri profesionisti investesc banii altora!Cind lucrezi cu bani totul trebuie privit ca o afacere ca sa produci si sa folosesti potentialul afacerii la maxim de profitabilitate!Un semnal bun te poate ajuta la fel cum acei profesionisti de pe acest site ( tot respectul pentru munca lor) prin informatiile gratuite sau platite ne orienteaza spre un semnal bun! Si ei ofera semnale pe care daca vrei le urmezi sau nu (pe baniPosted Image).Dupa cele citite mai sus sa inteleg ca nu sunt profitabili??Posted ImagePosted ImagePosted Image

 

Siturile care ofera semnale (nu toate) au la baza o analiza riguroasa si tehnica pe care multi dintre noi o sa o avem in 30 ani.Daca dintre cei care scriu pe acest forum sunt care au verificat astfel de semnale si functioneaza de ce nu sa le faca publicePosted Image,este cascaval pentru toata lumea!

 

Scopul postului pe care l-am creat nu este polemica ci informatia!

 

Spor la PIPSI!Posted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre Brokerii:

 

Brokerii nu tranzactioneaza, ei fac parte din una din industriile cele mai profitabile si anume transportator sau intermedierea informatiei sau cum vrei sa-i spui. Cand Onasis s-a apucat de treaba nu s-a apucat de crescut trestie de zahar ci sa transporte zaharul. Apple a devenit primul retailer de muzica din SUA fiind trasportator de informatie digitala si nu producator de muzica. Cea mai mare firma de cablu din Romania nu produce continut media adica nu face filme, emisiuni sau stiri ci le transporta de la televiziuni la telespectatori.

Aici sunt banii adevarati in lumea asta. Cine este intermediarul intre un vanzator si un cumparator sau intre un prestator si un beneficiar.

 

Despre "Profesionisti"

 

Cum faci diferenta intre un profesionist si un amator? care este sablonul sau baremul care il aplici atunci cand concluzionezi ca cutare provider de semnal e profesionist sau amator?

Eu nu pot sa fac diferenta pentru ca nu am habar cum sa-i identific. Daca ar fi fost un catalog online, o certificare gen ISO sau ceva de genul asta atunci da, as putea crede ce se spune datorita unei reglementari dar nu exista asa ceva. Tot ce gasesti sunt situri de semnale. Si eu pot intr o luna sa fac un site unde aduc info de pe alte situri, un fel de clona a mai multor situri, lucrez la grafica tare, umblu la Goagal sa pozitionez, fac forum fake cu o multime de mesaje si pozitive dar si negative legate de propriul meu site si deschid fermuarul la portofel.

 

Ce garantie am ca un semnal de robot sau de sistem manual care are trecut pe istoric : 2 ani si 2 luni de trade cu equity atat, profit ata bla bla bla...... este real?. Sa presupun ca asa o fi, cum am eu o minima garantie ca din cele 200 de semnale de pe un site eu nu-l nimeresc pe ala fake?, sau ce garantie am ca acel sistem va functiona pe viitor tinand cont de noile condtitii de dupa 2007? sau de noile conditii de dupa 2010?. Se vede clar pe grafic cum s-a miscat piata pana in 2007si cum s-a miscat pana acum din 2007.

 

Analiza riguroasa

 

Cum adica? de unde sti ca cei care fac analiza chiar daca e riguroasa e si pe directie? sa-ti dau un exemplu: Sunt cu ochii pe Reuters non stop cand tranzacitionez, agentia cea mai mare de stiri business din lume deci de acolo pleaca in toata lumea informatia, baza in trade. Tot acolo sunt si baieti care fac pe langa analize fundamentale si analize tehnice si sunt ferm convins ca ce fac ei acolo are legatura cu ceea ce fac bancile mari, ca stiu multe, etc si totusi pana si ei o dau in bara, si nu o data si nu pentru putini pipsi intraday si chiar pe termen lung.

Goldman si JP Morgan sunt probabil cele mai mari banci din lume si pe Ianuarie , Goldman cel putin, a raportat pierdere pe trade, ca e FX exclusiv sau si altceva nu stiu, dar a raportat oficial pierdere.

Deci, vrei sa mi spui ca nu stiu ce site de semnal unde gasesti nu stiu ce robot pus la mezat e mai "profesionist decat analiza unei mari banci ? sau mai bine zis sansele de reusita pe medie sunt mai mari ? lasa-ma sa nu cred si sa pun semnul intrebarii pe toate siturile de semnale.

 

Pe de alta parte, sunt situri unde vin oamenii care au facut roboti, ca mine ca tine. Acolo sunt sanse sa dai de un semnal bun. Intrebarea este in continuare, cum il gasesti acel semnal? pe ce criteriu si cat timp si bani investesti ca sa faci trierea lor? e o intreaga munca aici, bani investiti si tot asa.

 

Ce cred totusi ca merita atentie sunt cei care ofera life - in direct - propriul sistem de tranzactionare, propriile tranzactii puse cu tine de fata in piata si sa explice clar de ce a pus acolo si cum a facut . Un asemenea om trebuie analizat, cautat de orice cusur, citesti tot ce se gaseste despre el, iei perioada de demo la el pentru si aici poti sa ti-o furi. dar pentru ca vezi clar ce se intampla, cum se intampla si pe bani reali si nu pe banii tai, pe banii celui care ofera acest serviciu sansele sa fi inselat scad nu neaparat dispar complet.

 

Anul asta am sa ma abonez la asa ceva pentru ca e treaba cinstita, eu platesc sa ma scolarizez pe sistemul omului care se dovedeste profitabil pe o anumita perioada de timp si cu un anumit target procentual. Un asemenea om nu ofera semnale ci isi ofera pe bani propriul sistem care cred ca intra in categoria sistemelor care sunt profitabile dar cu procent decent de castig. Asta inseamna ca acel sistem e bun dar nu te face milionar peste noapte si deci daca tot e bun de ce sa nu castige omul din a isi oferii serviciile celor care vor sa invete? si cu asta isi adauga profit tot din sistemul lui pana la urma pentru ca daca 1 2 3 luni sau ani se dovedeste ca nu functioneaza se duce vorba si nu mai are musterii.

 

Ce zici? cum o dam cu semnalele? astea sunt argumentele mele. S-ar putea sa gresesc sau sa am dreptate. Timpul decide.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-ma sa nu fiu intru-totul de acord cu Barbones. De acord cu ideea ca multe chestii se pot falsifica, totusi daca o entitate produce semnale care sunt urmarite si sunt valide mai exista o sansa ca treaba sa mearga si pe termen indelungat - si sa nu fie o mare pacaleala.

 

Cei cu adevarat profesionisti si cu viziune cred ca pot bate armate de oameni scoliti pe la Stanford, Harvard sau mai stiu eu pe la ce universitati de economie si afaceri din intreaga lume, caci pana la urma ideeile conteaza, cum zicea un binecunoscut om de afaceri. Stii de ce se tem marile companii din lume, mai ales CEO care le conduc? Ca intr-o zi cineva dintr-un garaj, inarmat cu un computer si cu suficienta materie cenusie sa nu iasa cu un produs inovator pe piata si care sa le ameninte integritatea. Pe internet avem aceiasi sansa ca cei care au afaceri de 30 de ani. Trebuie doar sa iti pui creierul la lucru, mai mult decat te simti confortabil si sa iti fortezi limitele. Doar atunci cred ca vei veni cu idei inovatoare. Si sistemele care au necesitat mult studiu, calcule, samd - de ce sa il posteze public - eu personal nu as face asta din simplul motiv caci, daca dau semnale valide, crezi ca strategia ii mai intereseaza pe majoritatea clientilor? Ei sunt multumiti si treaba merge in continuare. Chestie mutuala.

 

Barbones, tu crezi ca nu exista baieti intr-adevar buni pe Vamist, spre exemplu, care tac si fac si nu ii intereseaza de a face schimb de idei si strategii cu membrii comunitatii din care fac parte? Fiindca eu cred ca exista.

Un om care crede ca poate face diferenta si este increzator in fortele proprii va face profit si din banii de pe semnale, va vedea "totul" ca o mare afacere - asta ii deosebeste pe oamenii de succes, leader-ii, de ceilalti. Un leader vede lucrurile la nivel macro si culege rezultatele de pe urma viziunii sale.

 

Asa ca, ce sa urmariti cand cautati un provider serios de semnale? Experienta cred ca e un factor cheie si vechime pe piata, probabil. Bine ca, chiar si-asa, ca orice afacere exista unele riscuri - orice companie maine poate sa nu mai existe din cauza ca nu s-a adaptat suficient de mult pietii. Riscul va exista intotdeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.