Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

Offtopic

@Barbones... dar atitudinea e cea care ma ingrijoreaza. Imi pare sincer rau.

:) hai darzu ... nu mai poti sa dormi de ingrijorat ce esti? :)



Judo Business Strategy
http://www.investopedia.com/terms/j/judo-business-strategy.asp?partner=TOD03

@rox, poti sa mai faci urmatoarea smecherie:
te atasezi la un trader pamm profitabil si nu te doare capu. pui picioarele pe birou si te uiti cum creste contul. am vazut ca ai cont la alpari si aia au pamm, asa ca da-i bice

@darzu
iar lu darzu i-am recomandat inca de acum un an sa isi faca un pamm account si sa le ia banii la fraieri, dar nu vrea. Cica ca castiga suficient din ce face el si nu are nevoie si din profitul altora.
De ce nu vrei Darzu? Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu reusesc sa inteleg...... daca as avea un sistem oarecum functional, de ce l-as da. Sa ma complic cu marketingul, sa imi consum energia cu a te convinge sa-l cumperi, etc. Toate aceste energii ar trebui sa le consum in directia utilizarii sistemului, nu in certuri si discutii pe forumuri despre cat de bun e sistemul si ce mare bine iti fac ca-ti vand acest sistem cu numai x euro.

Era o vorba mai veche..... cine nu scoate bani din forex scoate carti despre cum sa-i faci. Acum e vorba de sisteme si mai ales semnale?

Stiti cine cred ca scot bani frumosi din forex? Dar foarte frumosi? Cei ca fata morgana sau lazy pawn. Au aratat (acum 3-4 ani parca) ca stiu despre ce vorbesc. Au incercat sa TRANSMITA CUNOSTINTE, nu semnale. Dezinteresati, fara a pretinde nimic in schimb. Apoi au plecat, si-au vazut de tranzactiile lor, fara a se bate cu pumnul in piept. Sistemul lor de trading e bun. L-as cumpara, desi cred ca fara cunostintele din spatele lui nu cred ca l-as putea adapta. Cred ca ar fi valabil cateva luni, pana la un an.

Nu cred ca cine detine un sistem valabil vinde semnale. Cred ca e doar o alta modalitate de a face bani nemunciti. Nesacntionata legal, fara putinta de a dovedi ca e inselatorie. NU AI CUM. Cine se arunca..... se arunca.

O ultima intrebare: daca as fi un marinar incercat (dovedit) si ti-as cere 1 mil euro sa-ti arat unde e comoara piratilor m-ai crede?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, decimus, te-asi crede. Poate ca tu esti marinar priceput, dar :

- nu ai cu ce sa transporti comoara

- nu ai cu ce sa incarci comoara

- nu ai cu ce sa asiguri securitatea pe timpul transportului

- nu ai unde sa descarci comoara

- nu ai cui sa vinzi comoara

- si nu in ultimul rand, nu stii ce sa faci cu banii incasati (glumesc :) , ii bagi in imobiliare, in special terenuri).

Deci iata o serie de motive pentru care, tu, marinar priceput ce esti, mai bine iei milionu de dolari si te duci sa il bei, decat sa nu iei nimic si comoara sa ramana acolo.

 

Daca ramaneai la exemple din forex ...filosof ramaneai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, treaba cu comoara e buna de exemplu. Fx chiar ca este o comoara pentru " mateloti" ca noi si apar exact aceleasi probleme care le-ar avea un marinar daca ar sti de existenta unei comori:

 

1. fiind marinar de o viata ca de aia e priceput el stie foarte bine sa traga de parame, sa dea la vasle, sa bea rachiu si sa se destrabaleze prin porturile lumii. Mici sanse sa cunoasca oameni de vaza care sa-l ajute fara a avea sanse sa fie lasat pe insula comorii si sa vada bamporul cu care a venit in zare.

2. Pare logic ca ar incerca sa imparte profitul cu cineva care ar avea mai multe sanse sa valorifice comoara si asa cum zicea Sec sa aiba toate cele trebuincioase pentru transport, siguranta, plasament etc.

3. Deja aici, apare o mica problema si cea mai grea in luarea deciziei. In cazul unei comori reale cu diamante, cocosei de aur si margele din perle treaba e mai riscanta pentru toti cei implicati putand duce chiar la decapitari, sageti prin burta sau vreo maceta in varful crestetului. In cazul FX ului , treaba e mai usoara un pic, pentru ca sunt slabe sanse ca cineva care ofera semnale pe baza unui contract care sa te duca la comoara FX sa fie hacuit ca nu a dat semnalul bun si deci a fraierit Investitorul de ceva parai. 1-0 pentru FX.

 

Asa ca, sansele sunt mult mai mari sa fi fraierit pe FX decat in Comoara din Insula pentru ca riscul sa-ti pierzi capul e extrem de mic. :) deci , daca ma gandesc bine ca tot vorbesc de asta deja de juma de zi, s-ar putea sa ma gandesc serios sa ofer semnale in viitor, Ce-mi trebuie? Pai imi schimb Nickname ul logic, fac un site sau blog si in 4 5 luni de semnale puse gratuit si care desigur ca au rata de profit mare sa incep sa accept investitori. Deja nu am nevoie decat de vreo 2 3 fraieri care sa-mi dea 10 sau 20 de mii intrr un an ca pot sa zic : Pa site, Pa afacere, inchid SRL ul cu pierdere ca de aia e SRL si cateva luni stau cuminte ca sa o iau de la capat cu alt nume si alta firma. Fac de 4 5 d'astea si cred ca FX pentru mine a fost o comoara fara sa pun un trade din banii mei .

 

Desigur ca exagerez, dar daca o sa citi posturile lui Tradelover sunt sanse sa faci profit chiar daca tu ca trader nu ai cum sa scoti banii din contul investitorului.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sec

Daca tot te-ai gandit sa mergi la concret, fie, sa mergem: luam initial o mica parte din comoara care imi permiteau sa iau o barca, salupa, etc pe care sa incarc o cantitate tot mai mare si tot asa. Iar cu banii rezultati..... simplu, oricat de nepriceput in ale finantelor as fi, o pastram in starea ei initiala. Daca a avut o valoare mare acum sute de ani astfel incat l-a muncit pe unul sa o ascunda, atunci are valoare si peste alte 500 cand voi muri eu :) Dar cam atat cu Piratii din Caraibe ca nu are sens.

 

Filosofia din spatele exemplului e mai simpla de atat. Eu, detinatorul secretelor financiare ale lumii ma abtin sa bag mana in borcanul cu miere pentru ca de....... (din motivul asta se vede inventivitatea), dar contra unei sume infime iti arat tie calea spre fericirea vesnica.

 

Sunt eu nebun sau scartaie ceva in rationamentul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ rox - Si eu am blogul meu unde ofer semnale gratuite pentru EUR/USD, cu un profit minim lunar de 200 de pipsi, si cu un R:R de 1:2, si un procent de predictii corecte de peste 70% din total, cu toate astea nimeni de aici nu a considerat ca blogul meu este de luat in seama. A nu se considera reclama, doar ca fapt divers si voi detalia mai jos.

 

Eu consider un semnal de trade ceva de genul:

 

Sell EUR/USD @ 1,33 - SL @ 1,34 - TP @ 1,32.

 

Pe nici unul dintre site-urile postate aici nu am vazut ceva de genul asta, nu am vazut arhive updatate, am vazut numai povesti.

 

De felicitat este doar Oltciter care pe blogul lui ofera analize foarte bune, si trade uri in cadrul grupului sau.

 

Deci daca vrei semnale nu trebuie sa cauti departe.

 

Iar cei care ofera semnale au motivele lor sa o faca, unii pentru bani, altii pentru popularitate, altii ca sa pacaleasca lumea, unii au ceva proiecte si vor sa atraga investitori, fiecare are scopul sau.

De obicei semnalele oferite nu dubleaza un cont si nu ofera castiguri foarte mari, deci cei care le ofera nu ii imbogatesc pe cei care la cumpara ci doar ii ajuta sa aiba un cont cat de cat profitabil.

Editat de analize_forex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ rox - Si eu am blogul meu unde ofer semnale gratuite pentru EUR/USD, cu un profit minim lunar de 200 de pipsi, si cu un R:R de 1:2, si un procent de predictii corecte de peste 70% din total, cu toate astea nimeni de aici nu a considerat ca blogul meu este de luat in seama. A nu se considera reclama, doar ca fapt divers si voi detalia mai jos.

 

Eu consider un semnal de trade ceva de genul:

 

Sell EUR/USD @ 1,33 - SL @ 1,34 - TP @ 1,32.

 

Pe nici unul dintre site-urile postate aici nu am vazut ceva de genul asta, nu am vazut arhive updatate, am vazut numai povesti.

 

De felicitat este doar Oltciter care pe blogul lui ofera analize foarte bune, si trade uri in cadrul grupului sau.

 

Deci daca vrei semnale nu trebuie sa cauti departe.

 

Iar cei care ofera semnale au motivele lor sa o faca, unii pentru bani, altii pentru popularitate, altii ca sa pacaleasca lumea, unii au ceva proiecte si vor sa atraga investitori, fiecare are scopul sau.

De obicei semnalele oferite nu dubleaza un cont si nu ofera castiguri foarte mari, deci cei care le ofera nu ii imbogatesc pe cei care la cumpara ci doar ii ajuta sa aiba un cont cat de cat profitabil.

 

In sfirsit un forexist care te face sa mai stai pe aici poate primesti si niscaiva informatii nu numai povesti cu marinari!Fratilor forex inseamna sa faci bani!Cu vorbe nu faci bani!Hai sa vindem daca avem ceva valabil,sau sa impartim informatia,altfel o sa ajunga dintr-un forum de specialitate un forum de dat cu parerea!

 

Hai Spor la pipsi!Posted ImagePosted ImagePosted Image si la mai multe semnale bune!Posted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rox: sec ti-a postat ceva linkuri. Nu reusesc sa inteleg ce cauti. Imi inchipui ca doresti semnale de trade verificate si care sa-ti aduca castig cu risc minimalist.

Spor la cautat.

 

PS povestea cu marinarul era o analogie. Daca doresti sa o iei in calcul, e bine, daca nu .... nu. Insa sarcasmul nu e necesar. Si nici nu te face un trader mai priceput, mai ales ca vad ca din asta te intretii (e ocupatia ta, nu?).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........

Filosofia din spatele exemplului e mai simpla de atat. Eu, detinatorul secretelor financiare ale lumii ma abtin sa bag mana in borcanul cu miere pentru ca de....... (din motivul asta se vede inventivitatea), dar contra unei sume infime iti arat tie calea spre fericirea vesnica.

 

Sunt eu nebun sau scartaie ceva in rationamentul asta?

 

Nu. Adevarul este, recunosc, ca cine are secretul nu il va da, nici cu bani nici fara.

Ce va da, vor fi doar firimituri ...

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.