Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

eu nu urmaresc semnalele, mi se pare pierdere de vreme sa incerc sa inteleg ce gandeste respectivul trader.

pana nu vad un statement de la respectivul trader sa imi arate ca el chiar este profitabil pe bani reali nici macar nu ma obosesc.

trader de bani reali nu ma refer la aia care fac trade pe centi si pipeti. Posted Image

 

din ce vad se da un semn de trade cu trailstop sau se pune un pending order. asta pot sa fac in 10 secunde de privit pe grafic. mai repede deschid graficul decat sa stau sa citesc pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine. In fond scopul este sa iti formezi o strategie, un sistem care te prinde pe tine cel mai bine si apoi sa il aplici cu precizie sau altfel spus sa stapanesti un proces...banii vin pe urma. Pentru asta e nevoie de timp si munca...faptul ca iei un semnal de ici si colo nu te va face niciodata un TRADER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca lumea vrea semnale foarte bune, RR cel putin unitar (exemplu: cel putin 1), vor sa afle si ce se afla in spatele tranzactiei respective. Toate astea gratis.

 

@Sec

Eu nu imi pun decat cateva din tranzactiile pe care le deschid. Nu mai postez tranzactii pe care le consider foarte bune, capabile sa aduca profituri mari pe perioade mai indelungate, cum o faceam altadata, fiindca am realizat ca nu are niciun sens.

 

@Avner, Iulik2k1

Eu, unul, nu am nimic de castigat ca postez semnalele bune sau rele - cum 'or fi. Le-am postat pentru cei care imi trimit mesaje, pentru cei care au nevoie de o idee, cei care inca nu si-au format o prisma prin care sa priveasca lucrurile. Multi dintre noi de aici, nu am invatat de la nimeni nimic, si daca am invatat, nu ne foloseste acum. Mie mi-a luat un an de zile sa imi dau seama cum sa imi pun un sl incat tranzactiile mele, mare parte din ele, sa nu ia sl, sa aiba aer sa respire. 1 An! Nu mai zis de restul, stabilirea trendului, samd. Inca cativa ani. Informatiile se incheaga in timp. Cine va dedica suficient de mult timp acestui domeniu va garatez eu ca va fi profitabil pe termen lung.

Mai ganditi-va inainte de a posta ceva si faceti-o constructiv.

 

Respectele mele.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Avner, Iulik2k1:

Semnalele nu trebuie urmarite pentru a castiga bani.

Trebuie urmarite pentru a castiga din experienta live a unui alt trader.

 

Evident, pe parcursul dezvoltarii unui trader, va exista un prag unde experienta castigata din urmarirea semnalelor nu va mai merita efortul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Problema e ca lumea vrea semnale foarte bune, RR cel putin unitar (exemplu: cel putin 1), vor sa afle si ce se afla in spatele tranzactiei respective. Toate astea gratis."

 

In viziunea ta noi suntem niste pomanagii si tu un pui de oltciter.

 

noi niste fraieri vrem sa deschidem vamist eventual sa avem un script care sa puna tranzactiile direct din semnalele tale si sa stam la soare.

 

atata timp cat eu stiu ca tu risti 10c pe semnalul tau cum pot sa risc eu 20e? mai bine pierd banii pe muschii mei! ce incredere sa am eu cand tu deschizi graficul in graba si arunci repede un semnal, asta pot sa fac si eu. ai pus vreun grafic cu contul tau real? ai castigat vreun concurs de trade? ai luat 10 000e de la banca scazi rata si traiesti bine mersi acasa? traiesti din jobul de trader?

cu +0.4 +0.4 -2.5 credibilitatea ta e negativa.

 

daca e cineva care tranzactioneaza real dupa semnalele lu' darzu sa imi spuna si mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tranzactioneaza nici draq dupa vrun semnal pus aici sau in alta parte, este un adevar evident si de necontestat.

Asa cum am mai spus, cei care pun semnale o fac in primul rand pentru ei si in al 1000-lea rand pentru altii. Principalul scop (in capul fiecaruia) este sa castige un soi de apreciere colectiva, care iata ca are chiar si un soi de valoare. Recunosc ca si eu am pus semnale de-a lungul timpului, din diferite motive (dar, in primul rand pentru mine).

2) Daca cineva ar fi profitabil in mod real si constant, ... este clar, cert si evident ca nu ar avea de ce sa impartaseasca cuiva secretul ...este in firea omului. Deci nu va faceti iluzii!!!

Totusi ... forumul si interesul pentru trade si forex nu se defineste printr-un singur scop (acela de a face cu orice chip bani) ... ci, unii oameni sunt aici pentru interactiune socio-virtuala, altii de fun, altii viseaza sa faca averi din forex, altii se plictisesc, altii testeaza reactii/ raspunsuri/feedbackuri, altii isi promoveaza interese personale (agenti de brokeraj, siteuri personale, etc) ... deci iata o diversitate de factori si participanti.

Sunt de parere ca fenomenul trebuie privit global si trebuie sa ne acceptam unii pe altii asa cum ne-a facut muma noastra. Doamne ajuta!!!

 

Later edit:

Este valabil pentru toate forumurile si pentru multe domenii. Totusi atata timp cat scriem aici ... inseamna ca ne place si asta este cel mai important.

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la darzu atata inversunare si nu intelegeam de ce, s-a luat de barebones la facut praf, s-a rastit la aqvila ca i-a tremurat mana pe sl si nu l-a mutat la timp si s-a rastit si la noi ca ce vrem si explicatii pentru semnale si credeam ca are vreun mare grup care face trade dupa semnalele lui.

acum m-am linistit. nu ma mai bag in semnalele omului il lasam cu ale lui. sorry pentru poluarea topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@iulik2k1

 

Vad ca ai inteles total pe dos mesajul dar, in fine...nu are rost sa postezi, fiindca nu aduci nimic nou forum-ului, sincer.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic
...hei, nici chiar asa. Oricine este binevenit. De ce zici ca nu aduce nimic nou forumului? Uite ca in topicul cu history, a facut o observatie binevenita si s-a lamurit o situatie neclara. Hai sa nu personalizam discutiile si sa ne respectam ... sincer acu!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.