Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

  • Management

O precizare: "voturile" trebuie sa fie pentru postarile cu modificarile de SL si citatele multi-level. Ca nimeni nu s-a luat de faptul ca iti postezi semnalele, ci de felul in care ai facut-o in ultima perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binteles, tot ce implica aceste semnale inclusiv forma updatarii stop-loss-urilor. Asa le-am postat de de doua saptamani, singura diferenta este ca pe EUR/USD am facut-o mai des, fiind o tranzactie dupa cadrul de timp de 30 de minute si-atunci la fiecare 30 de minute trebuie modificate.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dirzuandreiovidiu

 

Scuze o intrebare, de ce nu folosesti un trail stop in semnalele tale cele updatate la 30 de minute?

Cred ca oricum modifici SL cu 5-10 pipsi majoritatea timpului... si cand ai un sell-off/rally si este vorba de o modificare mai importanta postezi...

 

Si cred ca ai multumi pe toata lumea.

Oricum mie mi se pare o initiativa buna faptul ca iti postezi semnalele...

 

PS: Nu stiu cum mai ai timp sa si tranzactionezi cu atat de multe update-uri pe forum. :)

 

To your success,

Doctortyby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata, nu am "plangeri" decat de la tine, Criodi si Apolo. Cam atat. Cred ca se rateaza esentialul aici. Plus ca minusurile sunt date de stii tu cine. Asa ca nu se poate numi membru.

 

Ba eu nu. Ti-am si zis ca n-am nimic impotriva, ce-ai ? :)) Nu ma afecteaza cu nimic ca sa fiu contra.

 

Aceasta modificare de stop-loss o dedic unui membru Vamist prea-iubit, stie el cine este, cu deviza: "de fiecare data cand batjocoresti, noi o sa ridicam si mai sus baremul de valoare! Amin!"

 

 

 

Dumnezeu sa-l ierte ! Ii mai da cateodata in Margin Call si-si varsa of-ul pe altii :P.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dirzuandreiovidiu

 

Scuze o intrebare, de ce nu folosesti un trail stop in semnalele tale cele updatate la 30 de minute?

Cred ca oricum modifici SL cu 5-10 pipsi majoritatea timpului... si cand ai un sell-off/rally si este vorba de o modificare mai importanta postezi...

 

Si cred ca ai multumi pe toata lumea.

Oricum mie mi se pare o initiativa buna faptul ca iti postezi semnalele...

 

PS: Nu stiu cum mai ai timp sa si tranzactionezi cu atat de multe update-uri pe forum. :)

 

To your success,

Doctortyby

 

Nu prea am timp doar ca ma misc rapid din taste. A, da, am mentionat ca sunt si pe concursul de la dukascopy, ca mai postez si pe meetpips si ca ma ocup de casa, am si un job si ca mai incerc sa mai fac bani si din alte metode? Cat despre modul cum administrez aceste tranzactii, ce pot spune,,,asa e tehnica. N-ai inteles, aceste modificari nu se fac la un pips, ca asa consider eu, asa "vrea" piata. Sunt bazate pe ce face pretul la modul cel mai obiectiv. Caci, presupunand ca am 4 modele (n.a. eng. patterns) de indecizie. Voi modifica stop-loss-ul: NU PREA. Caci daca piata nu s-a miscat e absurd sa mut stop-loss-ul si, daca totusi il mut, e insignifiant. Vorbim aici de un pipet (modificarea a celei de-a cincea zecimale). Doar ca am gasit o metoda obiectiva de a face asta, nu vizuala, interpretabila si discretionara. Ceea ce e un plus. De ce crezi ca tranzactiile mele nu prea incaseaza stop-loss? Au fost doar cateva luate intra-day care au luat stop-loss, doua la numar pe care le luasem pentru prima oara pe acelasi principiu si vorbim de niste stop-loss-uri de 14-20 de unitati, in cazul lor.

 

 

Deocamdata, nu am "plangeri" decat de la tine, Criodi si Apolo. Cam atat. Cred ca se rateaza esentialul aici. Plus ca minusurile sunt date de stii tu cine. Asa ca nu se poate numi membru.

 

Ba eu nu. Ti-am si zis ca n-am nimic impotriva, ce-ai ? :)) Nu ma afecteaza cu nimic ca sa fiu contra.

 

Aceasta modificare de stop-loss o dedic unui membru Vamist prea-iubit, stie el cine este, cu deviza: "de fiecare data cand batjocoresti, noi o sa ridicam si mai sus baremul de valoare! Amin!"

 

 

 

Dumnezeu sa-l ierte ! Ii mai da cateodata in Margin Call si-si varsa of-ul pe altii :P.

 

Am zis "plangeri" nu plangeri in adevararul sens al cuvantului. Sa zicem argument. Cred ca e mai corect asa. Tipul asta, ca mi-am amintit, era tipul care radea de mine si acum un an sau doi cand postam in topicul cu "Icimuci", asa ca el e la un margin call perpetuu.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tranzactiei sell de pe perechea EUR/USD (pe termen scurt) cu intrare la valoarea 1.32867 (ordin: 168279862) ii vom modifica stop-loss-ul la valoarea de 1.32555 (in acest moment am asigurat 31.2 unitati pe profit).

 

post-2510-0-05952300-1361513989_thumb.png

 

Succes!

 

motiv editare: pusesem stop-loss-ul care fusese afisat si in ultima postare, acum am revizuit

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tranzactiei sell de pe perechea EUR/USD (pe termen scurt) cu intrare la valoarea 1.32867 (ordin: 168279862) ii vom modifica stop-loss-ul la valoarea de 1.32553 (in acest moment am asigurat 31.4 unitati pe profit).

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tranzactiei sell de pe perechea EUR/USD (pe termen scurt) cu intrare la valoarea 1.32867 (ordin: 168279862) ii vom modifica stop-loss-ul la valoarea de 1.3255 (in acest moment am asigurat 31.7 unitati pe profit).

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.