Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

Destul de corecta argumentarea ta,dar din experienta mea cel mai sigur mod de a avansa intr-o afacere si de a obtine profituri (in fond acesta este scopul) este de a folosi experienta altora si de a o adapta la propriul tau sistem!

 

Din primele experimente ,pe care le fac pe live (pentru ca demo mi se pare doar de recreere) sistemul functioneaza!

 

Deci din mai multe pareri mai mult sau mai putin avizate sau semnale poti sa iti faci propriul semnal foarte valabil!

 

Fiecare are propriul lui sistem dar atit timp cit nu ai si un ghidaj care sa iti corecteze erorile in cel mai scurt timp dai gres!

 

Succes la pipsiPosted ImagePosted Image!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sanse mari ca in vre-un computer in Romania in secunda asta sa existe un sistem foarte bun care bate sisteme bancare facute cu bani multi. Dar nu aici e dilema ci cum faci deosebirea, cum alegi, cum deosebesti ? cat investesti ca sa ajungi sa gasesti ACEL SEMNAL? cati bani, cat timp, cati nervi? asta e problema. Sigur ca ele exista dar care dintre ele sunt bune pentru ca sunt tare multe si ai nevoie de bani in primul rand sau de timp pe demo sa-l testezi.

 

Da, sanse mari ca printre cei care vin pe Vamist sa fie traderi profitabili. Chiar am vazut luna trecuta un roman care a castigat un concurs cu premiu maricel. Nu stiu cine este si daca a trecut pe aici. Nu-l cunosc dar mi-as dori sa-l cunosc si sa-mi dezvaluie si mie din secretele lui. Cum fac sa dau de el?, nu stiu.

Aici este defapt dilema, cum discerni seriozitatea de neseriozitate, cum faci sa devi tu cel din garaj care va rupe FX ul maine.

 

Cum!

 

EDIT

 

Ghidaj!!!

 

uite exemplu clar : eu tranzactionez sa zicem pe trend, trend folower deci intru pe directia probabila in directia trendului si cu durata a trendului conforma analizei mele de tip trend folower. Altul tranzactioneaza contra trend adica asteapta finalizarea lui si intra pe corectie . Ambele sisteme facute ca la carte si cu stiinta pot fi profitabile in egala masura, nu inseamna ca unul e mai bun ca altul si pur si simplu coexista. Pai in cazul asta ce fac? cum ma ghidez? deci din start trebuie sa caut un anumit tip de ghidaj care mi se potriveste propriului sistem deci din 100 de sisteme sa zicem ca 50 sunt trend folower. Mai departe, din cele 50, doar 15 de semnale fac peste 5% pe zi cat as vrea eu sa zicem sa fac profit, restul fac 5% pe luna. Din cele 15 ramase in competitie, 7 au generare de semnal doar pe bursa Londoneza si 7 all day deci pe cele din urma sa zicem ca nu pot sa le preiau caci timpul nu-mi permite. Si uite asa, din 100 de semnale potentiale candidate raman probabil 5 sau 10 care mi se potrivesc si pe care deabea de acum in colo incep sa le testez. Testul depinde de rata de profit in timp asa ca, cu cat timpul alocat testului este mai mare cu atat sansele cresc. Ca sa beneficiez de acele 5 10 semnale trebuie totusi sa le platesc, nu? si deci investitie. Acum fac calculul: cat ma costa investitia in teste pe cele 5 10 semnale plus timpul alocat in raport cu sansa sa gasesc ceva care sa ma ghideze macar daca nu sa fie direct profitabil el in sine? La asta ma refer cand zic ca, este nevoie de bani, timp, experienta, si nu in ultimul rand noroc.

 

@sec

Alea sunt siturile ce le caut de mult :)

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vorbim de Semnale pot sa ofer gratuit numai mebrilor Vamist dar pe o perioada limitata semnalul care il folosesc eu:

 

Este un indicator care se aplica oricarei platforme si de 3 ani incoace de cand eu il folosesc a avut rata de profit peste 80%.

 

 

Varianta pentru MT4 este

 

Ciripit_Cirip_CipCip.mq4

 

Repet, oferta limitata si doar mebrilor activi Vamist.

 

Se activeaza de fiecare data cand vreo gurita a unui mare sef de banca centrala ciripeste.

Ciripitul are un surprinzator impact in perechile valutare si obligatoriu preturile zboara din rezistenta in rezistenta. De foarte multe ori atat de frumos ciripeste gurita fartatului bancher ca pretul rupe cracile rezistentelor orizontale si oblice de zici ca a venit uraganul Catrina prin bataturi.

 

Pentru oferta si detalii contacteaza-ma urgent la numarul de telefon 89.899.899.9989.9989. ( 1.5 Euro/minut, TVA inclus) sau cauta-ma prin Pantelimon Vinerea seara in fata magazinului de paine.

 

PS Acest post este o gluma si nu reprezinta in niciun fel Semnal de Trade. Postul are rol doar pentru descretit fruntile. Peace!!!

Ciripit_Cirip_CipCip.mq4

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sau cauta-ma prin Pantelimon Vinerea seara in fata magazinului de paine.

 

Ultima oara aveai birou pe a 3-a banca in parc, pe dreapta. Ai schimbat sediul intre timp? Sau in fatza magazinului de paine ai deschis punct de lucru?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai glumeste si omu' , na, acu sa ne incruntam Duminica dimineata parca nu mere plus ca e forum aci, lumea e libera la dezbatere. Mai mult, cred ca am fost destul de serios in posturile mele si cu argumente destul de serioase zic eu.

 

Bafta mare in cautare de semnale. Repet, ele cu siguranta exista doar ca nu le-am gasit eu. Sincer, nici nu le-am cautat. Poate totusi avem noroc cu acest thread.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, normal, doua dintre ele le-am folosit cu succes pana sa imi configurez sistemul personal

 

 

revin cu inca un site pt dl rox

http://www.forexpros...chnical-studies

siteul este belea

 

Interesant site! Foarte multe informatii de calitate comasate!

Sunt sigur ca acest topic poate fi luat in serios,daca facem bani.Posted Image...daca ne jucam pe demo Posted Image!

Se pot impartasi aici foarte multe informatii valabile ( poate chiar semnale in timp real) ! Este cascaval pentru toti!Hai sa-l impartim sau macar sa-l vindem.Sa fim cit mai multi traderi profitabili!

 

Norocul are mare importanta in trade dar cred ca informatia de calitate poate influenta intr-un mod favorabil norocul!

 

 

Spor la pipsiPosted ImagePosted ImagePosted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.