Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

Tranzactiei sell de pe perechea AUD/USD, prezentata la deschidere in postul #202 (deschisa dupa cadrul de timp de o ora) deschisa de la valoarea de 1.0410, i se va modifica pierderea asumata (n.a. eng. stop-loss) la valoarea de 1.03372, blocand prin pierdere asumata, un profit de 728 unitati.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Offtopic

Am si eu o curiozitate. De ce insisti cu variantele romanesti ale termenilor englezesti? Oricum te deranjezi sa ne traduci si cuvantul inapoi in engleza ca sa-l intelegem deci eforul e mai mare pentru tine, iar acolo unde nu pui si varianta in engleza nu inteleg nimic :) Bine, ca adesea mi se pare chiar amuzant, deci nu te sfatuiesc sa nu o mai faci, dar sunt curios de ce te-ai porint sa o faci in primul rand. Esti singurul roman care l-am vazut sa insiste pe denumirile romanesti. Nici aia pe la money channel cand inca mai exista canalul nu se deranjau sa traduca stop loss si alti astfel de termeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

Offtopic

Am si eu o curiozitate. De ce insisti cu variantele romanesti ale termenilor englezesti? Oricum te deranjezi sa ne traduci si cuvantul inapoi in engleza ca sa-l intelegem deci eforul e mai mare pentru tine, iar acolo unde nu pui si varianta in engleza nu inteleg nimic :) Bine, ca adesea mi se pare chiar amuzant, deci nu te sfatuiesc sa nu o mai faci, dar sunt curios de ce te-ai porint sa o faci in primul rand. Esti singurul roman care l-am vazut sa insiste pe denumirile romanesti. Nici aia pe la money channel cand inca mai exista canalul nu se deranjau sa traduca stop loss si alti astfel de termeni.

 

Doar fiindca termenii par sa nu sune foarte bine in romaneste nu inseamna ca nu trebuie tradusi. Eu, unul, sunt satul de anglicisme. Acum toata lumea merge in shop, la market - nu la magazin respectiv la piata. Doar fiindca unii nu mai sunt in Romania ori le displace ca stau aici, nu inseamna ca restul trebuie sa isi piarda si ultima farama de demnitate care mai exista. Poate tie ti-e greu fiindca esti in Anglia si esti mai familiarizat cu limba engleza, insa nu s-a plans nimeni pana acum.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tranzactiile sell de pe perechea AUD/USD, s-au inchis

 

Tranzactia sell, prezentata la deschidere in postul #202 (deschisa dupa cadrul de timp de o ora) de la valoarea de 1.0410 si atingandu-i-se pierderea asumata (n.a. eng. stop-loss) de la nivelul 1.03372 a generat un profit de 728 unitati.

 

http://img705.imageshack.us/img705/4972/audusd0634gmt214032013.png

De asemenea, tranzactiei sell, prezentata la deschidere in postul #217 (deschisa dupa cadrul de timp de patru ore), de la valoarea 1.02994, i-a fost atinsa pierderea asumata (n.a. eng. stop-loss) la valoarea de 1.03479, inregistrand o pierdere de 485 unitati.

 

http://img826.imageshack.us/img826/1249/audusd0654gmt214032013.png

Succes!


 
Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Tranzactiei sell, deschisa pe perechea GBP/USD, de pe cadrul de timp zilnic, prezentata in postul #203 i se va modifica pierderea asumata (n.a. eng. stop-loss) la valoarea de 1.55409 (de la 1.59675 cat fusese la deschiderea tranzactiei), asigurand pe profit 2829 unitati.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

USD/CAD

 

Buy (market): 1.0318

S/L: 1.0254   (64 unitati)

T/P: 1.03414 (23.4 unitati)

RR: 0.36

 

post-2510-0-74831900-1369229538_thumb.png

 

Acest semnal se bazeaza pe analiza din data de ieri, vizand cel de-a doua tinta de pret prezentatata in postarea #15 din cadrul topicului Tranzactionarea folosind doi pivoti.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USD/CAD

 

Buy (market): 1.0318

S/L: 1.0254   (64 unitati)

T/P: 1.03414 (23.4 unitati)

RR: 0.36

 

attachicon.gifusdcad.16.31(gmt+2)22.05.2013.png

 

Acest semnal se bazeaza pe analiza din data de ieri, vizand cel de-a doua tinta de pret prezentatata in postarea #15 din cadrul topicului Tranzactionarea folosind doi pivoti.

 

Succes!

 

Tranzactia a incasat o pierdere de 64 de unitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#JPM

 

Buy (market): 54.87

S/L: 51.9   (297 unitati)

T/P: 59.32 (445 unitati)

RR: 1.49


Acest semnal se bazeaza pe analiza din data de ieri, vizand tinta de pret prezentatata in postarea #17 din cadrul topicului Tranzactionarea folosind doi pivoti, pentru desfasurarea scenariului crescator.
 
Succes!
Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Forex: USD/CHF

 

Ordin in asteptare

 

Sell stop:  0.93569

S/L: 0.94236 (66.7 unitati)

T/P: 0.9337 (19.9 unitati)

Raport risc-recompensa: 0.29

 

Acest ordin se bazeaza pe analiza din data de azi, 17 iulie 2013, prezentata in postarea #52 din cadrul topicului Tranzactionarea folosind doi pivoti, pentru desfasurarea scenariului descrescator.

 

Succes!

 

later edit: greseli typos

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forex: USD/CHF

 

Ordin in asteptare (activat)

 

Buy stop:  0.94236

S/L: 0.93569 (66.7 unitati)

T/P: 0.9499 (75.4 unitati)

Raport risc-recompensa: 1.13

 

post-2510-0-01487500-1374074076_thumb.png

 

Acest ordin se bazeaza pe analiza din data de azi, 17 iulie 2013, prezentata in postarea #52 din cadrul topicului Tranzactionarea folosind doi pivoti, pentru desfasurarea scenariului crescator.

 

Succes!

 

later edit: adaugarea imaginii

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.