Sari la conținut

Semnale de tranzactionare gratuite - by analize_forex


Postări Recomandate

Sa va traiasca ...

ii dau dreptate lui Andrei pentru ca perechea a ajuns in zona de overbought pe RSI ...

... pe ceTF?

 

@sec

Pe TF-uri inferioare se observa un dezechilibru dintre cerere si oferta, in zona marcata, mentionata de dirzuandreiovidiu.

Dpmdv, acel "semnal" dat de perechea aud/chf care are spread 9, 10, 12 pips pusa in consonanta cu respectivul TF mic de care vorbesti, trebuie trimis la galeata de gunoi a semnalelor, daca ne putem exprima asa. Sa vinzi perechea aia, fiind in contratrend, pentru niste 10 -12 pp, nu mi se pare (mie) o optiune de luat in seama.
Offtopic
Asta nu inseamna ca nu recomand traderului Andrei, sa posteze semnale in continuare ... Posted Image
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O chestie ce am observat: cei care cred ca semnalul este bun cauta si motive sa isi explice semnalul iar ceilalti viceversa, ce-i drept semnalul putea sau nu sa functioneze. Important este ca per total sa dea cu plus.

 

@Sec

Doar nu te asteptai sa am nu-stiu-ce-target pe miscarea aceea nu.

 

@the/economist

Nu m-am luat dupa rsi ori divergenta. Rsi-ul nu l-am placut de la inceput, trebuie sa recunosc. Iar dupa divergente nu ma mai uit de mult timp. Dupa dinamica pe care o face pretul. N-a tinut de data asta - next time.

 

@Sergiu86

La ce fel de dezechilibru te referi, caci eu nu am facut nici o analiza pe aud/chf pe care sa o pun pe vamist, doar pe aud/cad aici.

 

Succes baieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar trendul a continuat fara retracement, probabil semnalul de trazactionare se baza si pe o interventie a SNB in piata, contra CHF.

 

Poate ca a fost doar o problema de Timing, saptamana viitoare putem avea o surpriza.

Eu sunt long pe Eur/Chf.

 

Cu respect,

 

Tiberiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic
Posted Image duuaaammmneeee !!! ... nu mai intrati contratrend domnilor ... Posted Image face perdere

am intrat buy audchf conform semnalului primit
post-2377-0-70499300-1326195146_thumb.gifaud[/acronym].chf.gif]
Offtopic
avem exemplul clar de incalcare a regulilor de joc, incapatanare si intrare in piata contra trendului ... Posted Image
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.