Sari la conținut

Planul meu


arcgotic

Postări Recomandate

  • Management

Ti-am mutat topicul la discutii generale. "Strategii si planuri de tranzactionare" nu era locul potrivit pentru el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Stefan.

 

Au rezistat 3 tranzactii, am prins un short USDJPY exact sus pe bara de 4H ieri, +110Pips , si un buy pe EURUSD tot pe bara de ieri de 4h ce a facut un retrace, +190pips acum.

Balance 630$.Equity a crescut la 1780$.

 

Una peste alta e bine, imi da incredere evolutia lucrurilor. Problema e ca a scazut balanta mult initial...

 

music:

Enjoy!

http://www.youtube.com/watch?v=6AvUD114Fts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca a zis undeva in thread, 200SMA sau EMA. 200 oricum.

 

eu nu mai am nimic pe grafic. Ma intereseaza zonele unde a mai fost pretul si a reactionat. Si studiez reactia pe 5M in zonele alea. Am observat niste lucruri si execut mecanic.

 

 

in ultimele zile nu am mai traduit aproape deloc, foarte ocupat cu jobul. Totusi equity a crescut la peste 1900$.

http://www.myfxbook.com/members/arcgotic/alpari-nz-demo/98127

 

music:

http://www.youtube.com/watch?v=WMZ2upa3TsQ&feature=feedf

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre cum mut SL, in principiu il pun in asa fel incat sa reziste la un retrace mare pe D sau W. Deci il pun mai jos decat o zona de retrace posibila (pentru o tranzactie BUY). Nu pun trailing stop.

 

music: nu stiu daca il stiti pe Ministeru', cel mai meseriash saxist de populara, enjoy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putine tranzactii zilele astea, totusi cu ceva pierdere in cont am 4 tranzactii ce au rezistat. Participam! nu ne lasam!:)

 

muzica: super concert, marca Malmsteen

 

si un fixed ride ca tot vine vremea buna si bicicletele au iesit la facut km

vimeo.com/5862934?ab

Editat de arcgotic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Neatza all!

nici o zi fara Erroll :)

http://www.youtube.com/watch?v=rH_GF4nw3JI&feature=feedf

 

Acum legat de trading. De cateva luni oscilez intre plus, BE sau minus. Concluzia la care am ajuns, ce trebuie facut ca sa fie bine ar fi asa - in cazul meu evident :) :

- intrat cu SL cat mai mic, executie chirurgicala, de obicei intru pe TF de 1min, dupa ce mi-am stabilit zona uitandu-ma pe H1 , H4 etc. SL cat mai mic, adica 3-4 PIPsi :)

-primele minute dupa ce deschid o tranzactie, OBLIGATORIU trebuie stat si uitat la pret ce face. Daca nu reactioneaza dupa regula de intrare, inchid tranzactia cu pierdere mica. Si intru iar peste 1 , 3, 15 min, sau cat o fi, daca apare un setup bun.

-daca nu pot fi 100% atent la bursa, nu tranzactionez (adica sunt la job, suna telefoanele. etc). Aici sunt cele mai multe pierderi, pentru ca primele 2 puncte nu mai pot fi executate cum trebuie. Aici mai trebuie lucrat.

 

Chiar daca am procent mic din tranzactii castigatoare, alea sunt tranzactii bune.

Pt vitor: Trebuie perfectionat punctele de mai sus si, pentru tranzactile la care pretul se misca dupa patern, trebuie sa intru in hora cu alte tranzactii, piramidare :)

 

 

 

In mare, e foarte bine, sunt in grafic :) am reusit sa elimin tranzactii costisitoare si intrari impulsive fara sens...

 

SI sa va mai dau putina muzica.

 

Enjoy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.