Sari la conținut

Planul meu


arcgotic

Postări Recomandate

Neatza!

 

Aveti careva un script care muta SLul tuturor tranzactilor la un anumit nivel? Sau cum sa fac chestia asta? Cu script ma gandesc, dar nu am gasit pe net asa ceva.

 

Am un EA care muta SL la BE, dar cand am multe tranzactii deschise, dupa ce se duc in directia buna, vreau sa mut toate cu un script.

 

Daca aveti un script exact asa sau asemanator, va rog puneti-l aici.

 

Merci!

 

 

 

Nu se poate fara muzica! :)

ceva mai action azi, a iesit soarele si in orasul meu!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management
Offtopic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Salut si La multi ani!

 

Sa aveti un an excelent si pipsi cat sa va simtiti confortabil! :)

 

Anul trecut am terminat pe minus, un cont de 1000$ dus la 333$ in 3luni. Toti 666$ i-am pierdut in 3zile, over trading, intr-una am pierdut 350$, in alta 90$ din greseala- in 3secunde, am pus 2 la loturi , in loc de 0.02....,. si restul in alta zi de overtrading. Sper sa nu mai fac asa tampenie ever... si sa imi intre in cap actiunile astea de overtrading aiurea. In rest a fost ok.

 

Deci anul il incep cu 333$ in cont.

Un link cu multa info buna http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=334950

 

si o melodie cu 'nu te lasa, Milica!!!' :) , rog pe Stefan sa o lase, e in context :)

 

hai noroc!

http://www.youtube.com/watch?v=QrI36soBSAU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Salutare lume!

quick update. Aia 333$ s-au dus, si cu ei s-a dus si metoda de tranzactionare pe time frame mic. Nu am reusit sa o fac sa mearga.

 

Am revenit la tranzactii pe 4H, si e ok, cont 1000$ dus la 1100 in 50zile. Nu e mare crestere, dar macar e, si drawdown mic (6%).

Metoda e discretionara, ma uit la 4H la perechile mari, si cand vad ca impulsul nu mai are putere-adica 3-4 sau mai multe bare de 4H care nu reusesc sa depaseasca un prag, sunt atent si intru in hora. Am renuntat la multe tranzactii ce nu au scenariu bun. Si e mai bine asa.

 

Mare iubitor de muzica, am facut un blog unde mai postez ce gasesc si imi place. Enjoy si sapati la trupele ce va plac, au albume excelente toti ce sunt acolo.

http://demerzzel.blogspot.com/

 

Va salut, spor la pipsi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

Quick update.

 

Contul este la 1270$. Deci 27% din 1Feb2012.

 

Observatii personale: in zilele cand urmaresc graficele, urmaresc mai multe perechi deodata si intru pe 2-4 perechi simultan. Practic urmaresc graficele lor si la un moment dat they all break loose... intelegeti voi. Evident ca multe intrari sunt pierzatoare dar din ce am observat este critic sa ai confirmari din mai multe directii- daca perechile corelate indica acelasi lucru, e clar ca se intampla ceva.

 

Trebuie alese doar trade-urile cu cele mai bune setup-uri!!

 

Trebuie trade-uit doar in zilele in care te simti in stare, si in care o faci cu placere!!!

 

 

Weekend placut!

 

recomandare, ca tot ne viziteaza zilele astea:

http://www.youtube.com/watch?v=vKdC1bkx85A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.