Sari la conținut

Expert bazat pe martingale


Postări Recomandate

Buna baieti, zilele astea un prieten de-al meu mi-a aratat un expert destul de profitabil care lucreaza pe o strategie de martingale.Intre timp el si-a facut un blog special pentru acest expert.Va propun sa il testati si voi.Va rog sa fiti atenti ca lucreaza normal doar pe conturi ECN si NDD,acolo aflati mai multe despre el.Aici am atasat versiunea care merge pe conturile demo.

tradingautomatDemo.ex4

Editat de zvaleriuz
modificare titlu topic si stergere link
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

"martingale pur" e o strategie profitabila pana in momentul in care te cureti de tot!

Orice sistem bazat integral pe martingal va da faliment mai devreme sau mai tarziu!

 

Martingale este bun numai ca valoare adaugata la un sistem bazat pe alte strategii care deja merge! de preferat sa ai un sistem care nu merge perfect, un sistem mediocru, si sa nu folosesti ca multiplicator puteri ale lui 2, ci un multiplicaticator "light" de max 1.3!

 

cu riscul de a ma repeta iti spun: Nu are sens sa testezi un sistem "Martingale pur"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Testeaza cineva robotul meu,daca da astept concluzii,pareri,sugestii

 

M-am uitat in expert, nu inteleg de ce foloseste mai multe magicuri, se putea scri mult mai simplu...

In fine, genul asta de roboti au adus la disperare multi "traderi", si au creat adevarate frenezii...

SI cred ca e destul de vechi codul(robotul), fiindca s-a decomplilat destul de usor...

Am zeci de roboti de genul asta...

Dar sunt pentru "jucatori", se pot face si 500% pe luna, dar cu sanse mai mari de a pierde tot...

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.