Sari la conținut

AEDEMAS BLACK TIE


rnbdl

Postări Recomandate

Vreti sa ma rog de voi sa nu va pierdeti banii sau ce?

 

Cititi postul spre care am pus link mai sus, am incercat sa lucrez la ei si nu vb prostii.

 

iulik2k1, cat de multa incredere ai intr-o firma infiintata anul trecut in iunie cu un capital social de 200 RON ??? Cata experienta si traditie crezi ca are firma asta ??? Chiar face minuni foaia aia cu "sale-u" dupa care ti-au recitat. Daca o recit si eu frumos imi dai mie banii tai? Posted Image O aveam pe undeva aruncata...

 

Daca imi permiti ar trebui sa incerci sa tranzactionezi pe timeframe-uri mai mari, vad la descriere ca esti scalper. Poate nu mi-am batut capul destul dar personal n-am gasit inca vreo strategie de scalping profitabila. De fapt nimic profitabil sub H4 da in fine... Nu te duce la "brokeri cu experienta" ca ti-ai dat seama k pierzi bani pe M1 sau M5, mergi pe Daily si H4 unde si o intersectie de 2 medii mobile (atat) merge.

Editat de andrei_lint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am citit nici un text de la firma asta si nu mi-a recitat nimeni nimic. am facut scalp a mers pana m-am lacomit si subcapitalizat am pierdut. nu bag decat bani care imi permit sa ii pierd.

 

decat sa depun banii la unii din bulgaria sau rusia cu un site tradus de google, mai bine depun la unii din romania. pot sa pun mana pe telefon si sa ii injur ca ma inteleg cu cineva in romana. nu las pe nimeni sa faca trade pe banii mei.

eu nu vreau sa ma angajez la ei.

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa ma rog de voi sa nu va pierdeti banii sau ce?

 

Cititi postul spre care am pus link mai sus, am incercat sa lucrez la ei si nu vb prostii.

 

 

 

De fapt nimic profitabil sub H4 da in fine... Nu te duce la "brokeri cu experienta" ca ti-ai dat seama k pierzi bani pe M1 sau M5, mergi pe Daily si H4 unde si o intersectie de 2 medii mobile (atat) merge.

 

daca ai testat o strategie pe daily si merge iar daca apoi incerci pe h15 si nu mai merge atunci io zic ca cel mai probabil ai testat insuficient pe daily ca nr de tranzactii. cel mai probabil intr-un orizont de timp larg(mult mai larg decat daca tranzactionai m15) o sa pierzi pana la urma. o strategie buna trebuie sa mearga pe orice timeframe , orice instrument. Editat de lamishto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cum definesti strategie buna.

Eu unul ma multumesc cu orice strategie ce aduce castiguri constante chiar pe un singur instrument si un singur timeframe.

Pana acum nu am intalnit mai nimic sa mearga global. Fiecare instrument are niste caracteristici proprii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cum definesti strategie buna.

Eu unul ma multumesc cu orice strategie ce aduce castiguri constante chiar pe un singur instrument si un singur timeframe.

Pana acum nu am intalnit mai nimic sa mearga global. Fiecare instrument are niste caracteristici proprii.

 

uite aici un fragment de interviu cu welles wilder (parintele ATR, SAR, RSI):

TJ : What has changed in the markets now from when you first started ?

Since the markets must win, most trading systems can work fairly well for a year or two and they break down to loosing as more and more sophisticated market action adapts to defeat the system. So what has changed is that the markets adapt to most every kind of trading system, and it becomes harder and harder to come up with a system that can beat the markets. But, a few of them do beat the markets year after year. The more commodities your system trades well and the fewer parameters it has, (no more than two at the most) the better and longer lasting is your system.

 

interviul original :http://www.tradersjournal.com/component/content/article/24-an-interview-with-welles-wilder-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am lucrat la ei iar in timpul acesta un coleg deci angajat al lor a ,, bagat pe piata,, 20.000 de euro bani imprumutati de la maicasa iar in 10 min cat a fumat trader-ul o tigara a ramas cu suma de 8.500 euro. explicatia piata a mers in defavoarea noastra. asa ca nu va recomand sa va riscati bani in asa ceva dar daca doriti incercati cu XTB ( aedemas black tie sunt parteneri lor deci percep comision.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.