Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Bobescu

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#11 Bobescu

Bobescu

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • Interests:Mountainbiking, photography, fotbal, si mai nou forex

Posted 28 October 2011 - 09:06 PM

S-a incheiat si saptamana de curs gratuit la teletrader. Sunt foarte bucuros ca am participat, am invatat mult mai mult decat ma asteptam. De la introducere in forex, familiarizare cu metatrader 4 la un incept de analiza(figuri, trend market, interpretarea calendarului forex) si pana la postulate. Am remarcat faptul ca in ultima zi de curs, a venit un domn care s-a recomandat ca fiind managerul acelui punct teletrader, si ne-a spus putin cum sta treaba, si ca nu-i aas simplu cum ar parea. Am fost surprins ca ne-a avertizat in legatura cu cursul platit, ca doar 5% vor ramane angajati si ca va trebui sa muncim mult dar va fi echivalentul a 3-5 luni de munca individuala in doar 3 sapt.
Fara sa le fac reclama, sunt de laudat ca fac acest curs, si ca introduc in aceasta lume oameni de rand, si ca ne-au avertizat in legatura cu cursul. Recomand cu caldura si altora sa mearga pentru a isi face o idee, si sigur vor ramane cu mult mai mult decat s-au asteptat. Pentru mine a fost un mare pas, iar acum voi incerca sa asimilez cat mai mult pe cont propriu.
  • 1

#12 Alecsa

Alecsa

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Interests:Climbing, forex.

Posted 29 October 2011 - 03:52 AM

Si eu, tot din Timisoara. Si eu, acum 4 luni, am facut cursul de o sapt. Ma bucur sa te cunosc :)
Sfat prietenesc, citeste tot ce apuci despre trading si forex inainte sa iei orice fel de decizie.... Sunt extrem de multe oferte de la tot felul de companii de brokeraj si in Romania, si in afara ei.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.