Sari la conținut

broker ECN, care sa ofere US shares si metale


d3zire

Postări Recomandate

Salut,

In cele din urma dau si eu cu intrebarea de gard.

Recomandati-mi va rog si mie un broker ECN, MT4 dar care sa ofere US shares.

Am tot cautat si m-am izbit de tot felu de site-uri, dar ba nu erau reglementati, ba nu erau ECN, ba una ba alta..

Pan la urma m-am decis la http://www.empireglobalfx.com , dar si astia au un site de parca e facut pe vapor .. Si-n plus nu gasesc nici un feedback pe google despre ei care sa para mai realist (de aia am si deschis topicul anterior).

Merci si asa da un pips din pipsii mei.., dac-as avea (cum) dar n-am nici unu deocamdata :), da' poate in viitor!

Spor la munca!

D3zire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

MF Global Holdings din Statele Unite, care deţine o companie de brokeraj condusă de un fost guvernator al statului New York şi fost co-preşedinte al Goldman Sachs, Jon Corzine, s-a declarat în faliment după ce a efectuat plasamente în datorii suverane europene, transmite Bloomberg.

 

....mai, mai ...si doar le-am zis sa fie atenti

 

Printre cei mai mari creditori neasiguraţi ai MF Global se află JP Morgan Chase Bank, ca reprezentant al unor deţinători de obligaţiuni de 1,2 miliarde de dolari, şi Deutsche Bank Trust, cu clienţi care au în proprietate obligaţiuni de 690 milioane de dolari.

 

...sper ca nu ati avut bani la Deutsche Bank !!! Aaaa??? sau ati avut?

 

 

În urma unor pierderi record, MF Global a fost suspendată de la orice fel de operaţiune cu Rezerva Federală din new York, potrivit unui comunicat al Comisiei americane pentru bursă şi valori mobiliare (SEC).

 

Tranzacţiile cu acţiuni ale MF Global au fost suspendate.

 

Acţiunile MF Global au scăzut cu 67% săptămâna trecută, iar obligaţiunile companiei au fost tranzacţionate la niveluri minime, după ce a anunţat deţinerile de obligaţiuni suverane europene.

 

...67%??!!!! ...asta e doar inceputul?

 

http://www.gandul.in...uropene-8921783

 

hai ...bafta

 

PS ..am uitat sa va zic ... sunt in discutii cu Interactive Broker pentru achizitie (ei, nu eu)

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Neatza Sec,

 

Merci pentru heads up !

Mai sus m-am exprimat gresit cand am spus ca m-am decis la "http://www.empireglobalfx.com". Corect ar fi fost, acest broker se pare ca ofera ceea ce as avea eu nevoie, dar se pare ca nu le functioneaza nici platforma demo cum trebuie.

 

D3zire .. Posted Image

 

 

The pioneering IronFX STP/ECN trading accounts allow traders to have a direct access to deep liquidity and interbank pricing to execute Forex and spot metals transactions using the prices and conditions provided by top-tier Liquidity Providers dar shares nu am vazut Posted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.