Sari la conținut

Postări Recomandate

Buna ziua , domnule director.

Am o intrebare la dumnevoastra innainte de a trimite ,,CV,, cine verifica aceste documente la ce atrage atentia ca sa stiu cum sa va modelez un statement live asa cum vreti dumnevoastra si in plus vreau sa stiu ce sume acceptati, fiindca poate fi si unul de 100 usd sau de 10 000 usd.

D.Director de resurse umane innainte de a cere ceva trebuie sa mentionati mai exact si cu mai multe date ce cautati cu adevarat ca tentatia este mare dar un experimentat traieste fara angajarea dumnevoastra, asa ca .... ar trebui totusi sa stiti ce vreti de fapt.

Un an excelent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Vaxx vezi sa nu devii milionar !!!

 

Vreau sa te anunt ca salariul unui trader debutant incepe de la 10 000 eur\luna plus comision , oare aceasta firma isi permite sa plateasca banii ???!!!

Daca dau banii astia depun si eu un statement si vin si eu la ei sa concurez, de ce sa ma mai stresez pe banii mei?

 

O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa multumesc celor care au aplicat pentru pozitia deschisa in cadrul firmei noastre. Astept in continuare CV-uri insotite de un statement pentru cea de-a doua pozitie de "Trader Intern". Imi cer scuze ca nu am mentionat anterior: postul este pentru Bucuresti . Multumesc oricum persoanelor din alte orase care au aplicat pentru aceasta pozitie.

 

Posted Image Posted Image Posted Image

 

Nea Domn Director, nu asa se face cand vrei sa angajezi pe cineva.

In primul rand te prezinti, spui cum te cheama, spui de la ce firma esti, dai un nr de tel. valid ...si asa si mai departe.

 

La modul cum ai prezentat matale problema ... adica in loc de "Comtec 2000" tu scrii "Comtec20000", adica fara spatiu intre ele si cu un 0 in plus, etc ma face sa cred ca:

- ori esti un impostor,

- ori ai lucrat inainte la firma aia de electrice, te-au dat afara si acum vrei sa te razbuni pe ei,

- ori inca lucrezi acolo si vrei sa vezi reactiile alora cand primesc emailuri insotite de statemente,

- ori pur si simplu vrei sa te distrezi si nu sti cum ... dar in nici un caz nu esti tu director de resurse umane pus sa faca asa ceva, sau daca esti, esti unul foarte slab pregatit in meseria ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.