Sari la conținut

Grup Oltciter


Vaxx

Postări Recomandate

Buna ziua,

Am deschis acest topic in ideea de a afla daca merita sa intri in grupul lui Oltciter. Vreau sa intru in acest grup dar deocamdata astept si pareri din partea voastra. Marita platiti cei 80 ron lunar ?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

singurul grup in care m-as mai inscrie astazi ar fi racscave.com. din statisticile de la el de pe site poti vedea ca oltciter nu este un trader profitabil. nu prea vad ce ai avea de invatat de la el. cum sa pierzi? din cate imi amintesc tu ai postat candva un statement cu vre-o 200 de tranzactii in care erai profitabil. s-a intamplat ceva de atunci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, Vaxx

Nu iti e frica sa folosesti numele si marca "olciter" fara autorizatie? sincer acum ...

 

2) referitor la intrebarea ta

Pentru a afla adevarul si a te convinge ai nevoie de 160 lei / luna timp de 12 luni.

Uite cum vei face ..., in aceeasi zi din luna, timp de 12 luni,

80 lei - platesti abonamentul

80 lei - ii depui intr-un cont la banca.

 

La sfarsitul anului viitor (a celor 12 luni; nu trebuie sa incepi neaparat de la 1 ianuarie), vi si ne spui si noua unde s-au adunat mai multi bani, in contul de la broker, prin profitul facut sau in contul de la banca? Mi se pare cea mai buna metoda. Asteptam cu interes rezultatul cercetarii pe care o vei face, iar pana atunci ... facem niste pariuri. Bafta

 

P.S. sau ar mai fi o metoda, sa intrebi chiar persoana in cauza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul grup in care m-as mai inscrie astazi ar fi racscave.com. din statisticile de la el de pe site poti vedea ca oltciter nu este un trader profitabil. nu prea vad ce ai avea de invatat de la el. cum sa pierzi? din cate imi amintesc tu ai postat candva un statement cu vre-o 200 de tranzactii in care erai profitabil. s-a intamplat ceva de atunci?

 

Nu s-a intamplat nimic numai ca eram curios daca cineva din acest grup este multumit sau nemultumit. Dorinta mea era sa intru in grupul lui Oltciter ca sa aflu ce s-a mai intamplat cu strategia respectiva, daca s-a descoperit ceva nou etc.. pt a invata. Cum nimeni nu a spus nici macar o parere despre acest grup, am presupus ca toata lumea care face parte din acest grup este profitabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

singurul grup in care m-as mai inscrie astazi ar fi racscave.com. din statisticile de la el de pe site poti vedea ca oltciter nu este un trader profitabil. nu prea vad ce ai avea de invatat de la el. cum sa pierzi? din cate imi amintesc tu ai postat candva un statement cu vre-o 200 de tranzactii in care erai profitabil. s-a intamplat ceva de atunci?

 

Nu s-a intamplat nimic numai ca eram curios daca cineva din acest grup este multumit sau nemultumit. Dorinta mea era sa intru in grupul lui Oltciter ca sa aflu ce s-a mai intamplat cu strategia respectiva, daca s-a descoperit ceva nou etc.. pt a invata. Cum nimeni nu a spus nici macar o parere despre acest grup, am presupus ca toata lumea care face parte din acest grup este profitabila.

 

daca el nu face profit nu prea vad cum elevii pot sa faca . poate doar daca elevii schimba ceva, probabil iesirile si metoda folosita devine profitabila. Editat de lamishto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fi sau a nu fi profitabil. A fi sau a nu fi trader. A fi sau a nu fi cu capul pe umeri.

 

In teorie, in carti si in mentorat, forexul e clar: uite popganul, ia banutu". In realitate: uite popganul, e sau nu banutu'?

 

James16, taticul teoriei forexului de retailisti a spus pe sleau ca, inainte sa castige, a pierdut - 100.000 de Dolari. Reali.

Nevasta-sa era terminata, ce sa mai zicem de el. In final cica a reusit, asa zice, dar nimeni nu stie cu adevarat. In final, a devenit cel mai tare thread de pe FF si mentorul majoritatii celor ca noi. Un fel de a vedea piata simplu, fara stiri, fara indicatori. Paternuri de bare si zone de interes.

James16, parerea mea e ca a castigat mai mult din mentorat decat din Trade asa ca, o fi sau o nu fi profitabil James16...?!

Pe de alta parte, sunt "artisti" care au continuat idea omului si probabil ca sunt profitabili dar iar nu avem de unde sa stim.

 

Cel mai simplu cred ca daca vrei sa afli daca e sau nu cineva, un sistem, un grup profitabil, te inscri si vezi pe pielea ta.

Un profesor are datoria sa-si invete ucenicii in asa fel incat sa fie depasit.

 

Un profesor de muzica la 79 de ani are ce sa-i invete pe elevi dar de cantat,... mai piano pianissimo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fi sau a nu fi profitabil. A fi sau a nu fi trader. A fi sau a nu fi cu capul pe umeri.

 

In teorie, in carti si in mentorat, forexul e clar: uite popganul, ia banutu". In realitate: uite popganul, e sau nu banutu'?

 

James16, taticul teoriei forexului de retailisti a spus pe sleau ca, inainte sa castige, a pierdut - 100.000 de Dolari. Reali.

Nevasta-sa era terminata, ce sa mai zicem de el. In final cica a reusit, asa zice, dar nimeni nu stie cu adevarat. In final, a devenit cel mai tare thread de pe FF si mentorul majoritatii celor ca noi. Un fel de a vedea piata simplu, fara stiri, fara indicatori. Paternuri de bare si zone de interes.

James16, parerea mea e ca a castigat mai mult din mentorat decat din Trade asa ca, o fi sau o nu fi profitabil James16...?!

Pe de alta parte, sunt "artisti" care au continuat idea omului si probabil ca sunt profitabili dar iar nu avem de unde sa stim.

 

Cel mai simplu cred ca daca vrei sa afli daca e sau nu cineva, un sistem, un grup profitabil, te inscri si vezi pe pielea ta.

Un profesor are datoria sa-si invete ucenicii in asa fel incat sa fie depasit.

 

Un profesor de muzica la 79 de ani are ce sa-i invete pe elevi dar de cantat,... mai piano pianissimo.

 

daca nu ar mai fi trading discretionar nu ar mai exista nici mentori. majoritatea pierzatorilor sunt discretionari. se "antreneaza" pentru piata ca si cand ar invata sa conduca , folosind instinctul sa capete un feeling al pietei . posibil sa-si antreneze si ratiunea si posibil sa mearga pentru cativa.

exemplu : unde punem take profit la bara asta? nu stiu, ma mai gandesc ... :) asta pentru mine e foarte amuzant deoarece eu stiu exact unde e tp, sl si probabilitatea de success pentru orice setup intalnesc.

Editat de lamishto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Am deschis acest topic in ideea de a afla daca merita sa intri in grupul lui Oltciter. Vreau sa intru in acest grup dar deocamdata astept si pareri din partea voastra. Marita platiti cei 80 ron lunar ?

 

Multumesc,

 

din cate stiu deocamdata oltciter are ceva probleme de sanatate.

asa ca sa-i uram sanatate multa si revenire grabnica.

raspunsul la intrebarea ta vaxx este DA.

de la oltciter vei avea de invatat foarte multe lucruri noi. nu o strategie sau retete magice.

ci un mod de a judeca. de a face trading cu adevarat. asta-i mult mai mult decat " unde intru, unde ies"

80 ron ti se pare mult ? incearca singur sa vezi cate conturi vei praji pana vei ajunge la concluzii pe care

oltciter ti le da dupa ce s-a "prajit" el intai.

oltciter e mentor pentru cei care-l urmaresc. le indruma pasii si-i invata lucruri aparent simple, in realitate ESENTIALE despre trading.

daca ar fi vandut "metode infailibile" nu l-as fi bagat in veci in seama.

dar ce face el pentru traderii incepatori e deosebit.

ma opresc aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta pentru mine e foarte amuzant deoarece eu stiu exact unde e tp, sl si probabilitatea de success pentru orice setup intalnesc.

 

Oh my, inseamna ca vei fi putred de bogat. Daca joci doar setup-urile cu expectanta pozitiva, in 2-3 ani vei fi multi-milionar in euro.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.