Sari la conținut

parca as fi un drogat...


Postări Recomandate

am pierdut pe real 300 eur (contul meu fiind de 1000 eur) si asta in 1.5 zile. nu mai gandesc, nu mai stiu ce vrea piata , nu mai stiu nimic...

stiam ca tb sa -mi gestionez emotiile, ca tb sa fiu disciplinat, dar nu credeam ca o sg tranzactie pe care m-am incapatinat sa o duuuuc, ma va face sa ajung in halul asta.

e un un punct in care am senzatia ca nu mai intelEg nimic si ma duc din greseala in greseala...

azi am mai pierdut vreo 150 eur!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Emotiile din urma unor pierderi creeaza o stare foarte ciudata si daunatoare. Cel mai indicat e sa incerci sa iei o pauza si sa uiti o perioada de tranzactionare. Asta e, trading-ul implica si pierderi; important e sa nu ne lasam afectati de ele. Incearca sa te relaxezi si sa faci ceva ce te ajuta sa iti incarci bateriile: o plimbare in natura, un inot la bazin, o iesire in parc etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e acum. Dupa mine, banii pierduti sunt cel mai bun stimulent in meseria asta. Nu am auzit decat de un trader care sa reuseasca fara sa-si piarda total contul cel putin macar o data.

 

Din ce am observat, pierderea banilor duce la cresterea disciplinei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Vladimir 3:

 

Cind decizi sa deschizi o pozitie ai un plan bazat pe ceva analize sau "joci" doar momentul in speranta ca "ciupesti" citeva puncte? Aicea este greseala a 90% din cei care se implica in tranzactii forex(de fapt nu doar forex ,pot fi si tranzactii bursiere(actiuni)). Nu se recomanda a intra sa tranzactionezi "live" adica cu bani reali pina nu devii profitabil in cont demonstrativ"demo" pe o perioada destul de lunga. Cauta un broker care iti ofera pe perioada nelimitata cont demonstrativ .Alcatuieste un sistem bazat pe pret si 1-2 indicatori tehnici(majoritatea indicatorilor sunt codasi ,deci nu te poti baza 100% pe ei) si testeaza-l . Scrie pe o hirtie de ce ai decis sa deschizi fiecare pozitie si bineinteles rezultatul tranzactiei. Iti doresc succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e acum. Dupa mine, banii pierduti sunt cel mai bun stimulent in meseria asta. Nu am auzit decat de un trader care sa reuseasca fara sa-si piarda total contul cel putin macar o data.

 

Din ce am observat, pierderea banilor duce la cresterea disciplinei.

 

Eu deocamdata nu am pierdut contul pe real. Este primul si unicul. Joc pe real de 1 an si ma mandresc ca inca nu am pirdut contul. Cred ca este un pas important.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta e acum. Dupa mine, banii pierduti sunt cel mai bun stimulent in meseria asta. Nu am auzit decat de un trader care sa reuseasca fara sa-si piarda total contul cel putin macar o data.

 

Din ce am observat, pierderea banilor duce la cresterea disciplinei.

 

Eu deocamdata nu am pierdut contul pe real. Este primul si unicul. Joc pe real de 1 an si ma mandresc ca inca nu am pirdut contul. Cred ca este un pas important.

 

poate ca ar fi mai bine sa nu te mai joci si sa tratezi cu seriozitate treaba asta. poate atunci vei avea si rezultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca imi place de tine, este tipic romaneasca afirmatia ta, adica ne invartim amandoi in jurul aceleiasi idei numai ca nimeni nu cedeaza cu toate ca este acelasi lucru. Tu crezi ca ma joc ?

Total eronat.

O seara placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.