Sari la conținut

Wall Street Trade - Grand Capital Rusia


Atreya_MT4

Postări Recomandate

Iata si raspunsul lor, si doar atat;

User Sergey Ilin left a new comment for this issue:. hello. Thank you for your point of view, we will consider it.

However, our company gives personal account manager and we will give you one of them.

Inspite of that fact that you lost some sum of money you still have funds on your account and you can continue your trading.

 

Ilin Sergey

Personal and Corporate Partnership Manager

 

Grand Capital Ltd.

Russia,Saint-Petersburg

Pr.Stachek, 8А

Editat de giotto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce nu folositi brokeri mari si care sunt regulati. Eu ma feresc de market makers ca dracul de tamaie. Sa nu ii vad. As tolera poate doar Oanda. Dar multi fac smecherii.

 

Pasul 1: sa fie regulati

Pasul 2: Broker tip ECN, STP, worse case scenario MM

 

Evident asta dupa ce persoana stie clar sa utilizeze platorfma, money management .... situl babypips.com sectiunea school va ajuta enorm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, poți sa-mi dai niște nume?Multumesc

 

ECN bun este dukascopy

MM bun este oanda

STP bun folosesc eu, go markets

 

Incearca sa cauti review-uri la toti:

 

http://www.goforex.net/forex-broker-ratings.htm

http://www.forexrealm.com/brokers-reviews/

http://www.forexjustice.com/jreviews/Reviews/Review_Section/Forex_Broker_Reviews/order/rating/limit/500/start/0.html

 

Cand alegi un broker, neaparat sa afli ce fel de broker este (MM, ECN sau STP), daca e regulat sau nu (nu e regulat, taie-l de pe lista) si vezi review-uri generale.

 

Cauta sa intelegi care este diferenta intre MM ECN si STPs. Sunt multe forumuri care explica clar diferentele, mult mai bine decat as putea eu.

 

Dupa aia: multi pipsi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, poți sa-mi dai niște nume?Multumesc

 

Sau foloseste brokeri cunoscuti din Romania, chiar daca sunt MM: Admiral, Tradeville, XTB.

Au suport in romana, birou in Bucuresti...cat timp nu esti intr-un stadiu avansat de trading nu consider ca are rost sa te complici cu brokeri externi.

Mai ales ca probabilitata cea mai mare e sa ai pierdere la inceput. Iti dau si fise fiscale pe care sa le duci la ANAF sa ti se scada pierderea dintr-un profit ulterior.

 

Cel mai important pentru un incepator la un broker mi se pare lotul minim. Sa fie de 1000 um (0.01/microlot), astfel incat sa poti incepe usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important pentru un incepator la un broker mi se pare lotul minim. Sa fie de 1000 um (0.01/microlot), astfel incat sa poti incepe usor.

 

Subscriu 100%. Sa iti poti permite micro lots 0.01 elimina stresul de pierdere si te poti concentra pe tehnica, nu pe valoare. Dupa ce prinzi tehnica, poti creste numarul de micro loturi / tranzactie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

WALL STREET TRADE ( site wstrade.ro)sunt TEPARI.Am pierdut 1000 $, dupa o colaborare de o luna de zile.Punctul culminat a fost atunci cand le-am zis ca nu sunt pragatit sa intru cu sume de zeci de mii de $ si ca ar fii mai bine sa o luam treptat.Dupa cateva zile m-a sunat cu numar ascuns si mi-a zis sa intram pe o tranzactie , tranzactie care mi-a golit contul. Ulterior am facut legatura de ce m-a sunat cu numar ascuns, de ce asa zisul MARIUS ,managerul de cont, la un moment dat sa prezentat cu un alt prenume parca OVIDIU si a zis ca asa i se mai zice, iar traderul pe nume BOGDAN RADUCANU ( sper sa fie numele real )nu mai vrea sa raspunda la telefon. Apropo, acest manager de cont cred ca si-a aruncat cartela cu nr de telefon ptr ca nu mai este alocat. Se pare ca nici siteul nu le mai functioneaza.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.